A megvilágosodás által mi AZ a tudatos tér amire ráébredünk?
Az 1-2 iras szerint az az orok tudat, valamifele forras?
Egy megvilagosodott ember, allitolag tudatos, mint az erzekeles szintjen, mint az erzekeles tuli szinten.
A konyvek legnagyobb resze valamifele uressegrol ir, ami akkor jelenik meg, mikor a meditalo tullep az erzekszervi erzekeleseken.
Ezek a konyvek ezt tekintik vegso megvilagisodasnak.
Viszont a Nirvana, az uressegen tul van. Tehat az uresseget kell megtorni. Gautama, valami oknal fogva, egyszerre volt tudatos. A nirvanaban is. A fizikai vilag szintjen is.
Termeszetesen a Nirvanaba csak a test halala utan tudott tovabblepni.
Ez nem ilyen testen kivuli elmeny. Szerintem a megvilagosodott ugyanugy jelen van egyszerre a testtudatossag, nirvana-forrastudatossag is.
Ezt a tudast atadni, az mar jo kerdes.
"Ez nem ilyen testen kivuli elmeny. Szerintem a megvilagosodott ugyanugy jelen van egyszerre a testtudatossag, nirvana-forrastudatossag is."
Ezt az egészet nem kell túlbonyolítani. Az elme bonyolít mindent tud.
Annyit tesz a megvilágosodás, hogy a gondolataid és érzéseid megfigyelőjévé válsz, ebből pedig következik, hogy nem azonosulsz semmilyen érzéssel és gondolattal, ebből adódik a végtelen, isteni béke, és a ebből a végtelen, isteni békéből adódik a nirváná, vagyis a tökéletes boldogság.
112-es valaszolonak.
Kedves utolso, ne a nyugati szofosasokat mond vissza.
A megfigyeles meg edeskeves. A nirvana sem beke, hiszen mar joval tul van az erzekelesen, erzeseken.
A Nirvana nem szunik meg, mert a Nirvana nem erzes.
A tiszta tudat lenne az uresseg a keleti irasok szerint, de az meg keves, az meg nem teljes megvilagosodas.
Csak hat itt a nyugati kulturaban osszekeverik a dolgokat. Mondjuk ertheto, hiszen nem megvilagosodottak.
Errol irni sem egyszeru. Szinte lehetetlen.
Azért tűnik "nyugati szófosásnak", mert a szavak mindig azonosak, de a szavak mögötti tapasztalás és élmény változik. Teljesen mást jelentettek számomra ezek a szavak 1 éve, mint most. Nem lényegesek a szavak. Egyáltalán nincs semmilyen erejük a szavaknak.
A tapasztalás és megélés a lényeg. A világ összes spirituális tanítója ugyanazt tanította a történelemben. Buddhától elkezdve Jézuson át Tolléig mindenki.
Az elme nélküli tudatállapotot képtelenség szavakba önteni, mert az elme eszköze a szó és a beszéd, de amire vele mutatunk, az túl van az elmén.
Ezért is hagytam abba a könyvet, amit elkezdtem írni a megvilágosodásról. Felesleges bármit is írni róla. Mindenki a saját tudatállapota szerint értelmezi a szavakat.
Csak az fog megvilágosodni, aki olyan mértékű szenvedésen megy keresztül, amivel képtelenség együtt élni. Ő úgyis megtalálja magának a megfelelő utat, nem kell neki segítség. Ezt is feleslegesen írom le igazából.
Mar az is szuklatokorusegre vall, hogy csak az vilagosodhat meg, aki nagymerteku szenvedesen megy keresztul.
Tobbnyire, ilyen emberek irnak konyvet.
Te nem irtal konyvet. Teny.
Ez a "nyugati szófosás" a neoadvaitának nevezett eszme, a tradícionális advaita vedanta lightosított, nyugatra exportált változata, de olyan szinten ki van herélve, hogy néhány alapfogalmon kívül semmit nem tartott meg belőle.
Kifejezetten a XXI. századi emberre van szabva, aki sok esetben nem találja helyét a világban, de túl kényelmes és túl türelmetlen ahhoz, hogy komolyabban magáévá tegye valamelyik hagyományos szellemi irányzatot. A neoadvaita instant megvilágosodást kínál, azt mondja, hogy nézz meg 5 youtube videót, és garantált a felébredés, ill. az ezzel járó tökéletes boldogság.
Na, nem mintha én a vedantat vagy a hinduizmust olyan nagyra értékelném, de azok azért mégicsak 1500+ éves írások, több millió ember éli azok szerint az életét, és legalább kultúrtörténeti értéke van. De ez a neoadvaita a totális negativ nihilizmus, a szélsőséges semmiség, szellemi nullaság.
"A világ összes spirituális tanítója ugyanazt tanította a történelemben. Buddhától elkezdve Jézuson át Tolléig mindenki."
Ez egy gyakran elhangzó duma, de sajnos egyáltalán nem igaz.
Ami igaz, az az, hogy a nyugati világban (és most ide sorolom magunkat és a többi nyugati berendezkedésű országot) több száz millió olyan ember él, akik keresztény országban nőttek fel, keresztény kultúrkörben szocializálódtak, de nem igazán ismerik a Bibliát, templomba pedig max akkor járnak, ha esküvő vagy temetés van. Ilyen az átlag katolikus, aki meg van keresztelve de vallását nem gyakorolja. Na, nekik tényleg be lehet magyarázni, hogy a Biblia istensége ugyanaz, mint amiről Tolle beszél, meg a buddhisták. Mivel nem ismerik sem a Bibliát, sem a buddhizmust, sem a hinduizmust, nem tűnnek fel nekik az ordító ellentmondások amik a különböző írások között feszülnek, és amik miatt még véletlenül sem egyeztethetők össze ezek a különféle szellemi áramlatok.
Persze, ezt ők kimagyarázzák azzal, hogy hát a tudat megismerhetetlen, meg ez meg az... mindenre van válaszuk (rendszerint ugyanaz a képtelenség).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!