Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Valaki tud igaz szellemtörténe...

Valaki tud igaz szellemtörténeteket amik veled történrek meg?

Figyelt kérdés
CSAK NORMÁLIS EMBEREK ÍRJANAK
2011. okt. 20. 06:57
1 2 3 4 5
 31/45 anonim válasza:
100%

Látom, hogy már régi a kérdés, de azért még gondoltam leírom. Nem feltétlenül szellem történetek, de számomra hátborzongató a mai napig. :) Lehettem úgy kb. 6-7 éves, mikor nagymamám szólt szüleimnek, hogy nagytatám nagyon rosszul van, és menjünk oda. Amikor odaértünk, a konyhába mentünk be először mert az egész család ott volt, mesélték hogy mi történt, majd kb. 5 perc múlva hallottuk, ahogy az erkélyajtó (panel lakás) becsapódik nagyon nagy erővel és iszonyat hangosan, pedig még huzat sem volt, mivel a szoba ajtaja zárva volt. Ahogy bementek szüleim a szobába látták, hogy nagytatám meghalt. Először megijedtem, de aztán megnyugtatott nagymamám, hogy valószínűleg így akart "elköszönni". :)

A másik történet, amire mai napig tisztán emlékszem, pedig 13 éve történt, az, hogy éjszaka volt, aludtam és azt álmodtam, hogy játszottunk a húgommal egy régi, kopott széken ami ismerős volt, de nem tudtam hova tenni, húgom az ölemben ült, de leesett, beütötte a fejét és meghalt. Hírtelen felébredtem, és velem szemben a szekrényen az óra volt az első amit megláttam, hajnali 6 óra volt pontosan, aztán visszaaludtam, nem fordítottam különösebb figyelmet az egészre. De reggel amikor felkeltem kimentem a konyhába, és hallottam, hogy szüleim beszélnek a mentőssel arról, hogy meghalt a déditatám hajnalban, és ráadásul a székében amin mindig ült, nem kicsit ijedtem meg. (Mellesleg azóta sincs erőm bemenni a déditatám házába, mert ott az a szék.) :)

2014. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim válasza:
100%

Üdv! Nos, én nagyon hiszek a szellemekben meg ilyesmikben, sőt, arra is gyanakszom, hogy nálunk is van egy, mert furcsa, megmagyarázhatatlan dolgokat tapasztalok/tapasztalunk. Amiket most leírok (illetve, csak kimásoltam a blogomból xd), tényleg megtörténtek, és me

Első történet - Hangok

Tavaly volt, vagy tavalyelőtt, nem emlékszem már. Egy nap anya és a nagymamám elmentek valahova, így hosszú ideig egyedül voltam a házban. Akkor persze már volt gépem, meg az internetet is bekötötték, szóval kockultam. De egy idő után aztán meguntam, és beültem anya szobájába olvasni. Néma csönd volt. Aztán hirtelen megcsapta a fülemet egy kis halk nesz, ami a nagymamám mögöttem lévő szobájából szűrődött át. Azonnal letettem a könyvet, és fülelni kezdtem: olyasmi hang volt, mintha egy idős néni magában beszélne, motyogna. Megijedtem, hogy ki lehet ott, ezért reflexből feltéptem az ajtót, és megkérdeztem:

- Ki van itt?

De nem érkezett válasz, a hanghatás megszűnt, minden békés volt. Visszamentem hát anya szobájába, és közben erősen agyaltam, mi a franc volt ez. Amikor anyáék hazajöttek, én meg izgatottan elálltam ezzel a sztorival, meg hogy esetleg szellemhez volt szerencsém, nem hittek nekem. De ma már lehet, hogy elgondolkodnának rajta...


Második történet - A három nő

Egy hideg, novemberi estén épp anya szobájában bambultam a fésülködőasztal tükrét, amikor tükörben észrevettem, hogy egy félig átlátszó nőnek tűnő alak vonul a könyvespolc mellett. Egy fél pillanat erejéig, utána meg eltűnt, mintha ott se lett volna. Nagyot néztem. Persze mondtam anyának, hogy mi történt, de megint nem hitt nekem. Meg a nagymamám se, de unokatesóm viszont mintha elgondolkodott volna az eseten. Mindenesetre, ez se semmi.

Egy másik novemberi estén pedig épp az ablakon bámultam kifelé a sötét utcára, amikor megint észrevettem valamit: egy aranyszínben tündöklő, elegáns magassarkút viselő női lábpárt, ami a kereszteződés felé haladt, majd egy pillanat leforgása alatt eltűnt. De felsőteste nem volt. Én meg megint tökre megijedtem, de nem szóltam senkinek. Minek? Úgyse hisznek nekem.

Ugyanezen az estén: továbbra is az ablakot bámultam, amikor hirtelen olyan érzésem támadt, hogy valaki a hátam mögött áll. Hátranéztem, de senki nem volt ott. De amikor visszanéztem az ablakra, az üvegen egy csillogó, szőke hajú nő árnyékát láttam, ami egy negyed pillanat múlva ismét eltűnt a fenébe. Ekkor már megijedtem, és kimentem anyához. De most mintha már jobban hitt volna nekem.


Harmadik történet - A függöny magától elmozdul

Ez a történet már anyához kapcsolódik, ő tapasztalta és mondta el nekem. Egy decemberi napon épp a fotelban ült, amikor a szeme sarkából látta, hogy erőteljesen arrébb lökődik a függöny. A szobában akkor semmilyen légmozgás nem volt, és az ablakok is be voltak csukva, sőt, az egész ház összes ablaka és ajtaja zárva volt. Nem értette, mi volt ez, ezért elmondta nekem. Én meg persze rögtön paranormális esetre gyanakodtam. A szellem szerintem vagy elsuhant a függöny mellett, vagy megfogta, és lazán ellökte, mert csak úgy. Érdekes.


Negyedik történet - A gépem megőrül

Június elején anyával retró zenék videóit néztük a jutyubon. Anya közben valamiért kiment a szobából, én meg felálltam ágyazni. Közben véget ért a videó. Oké, vége lett, majd holnap folytatjuk. - gondoltam magamban. De ekkor hirtelen, tök magától elindult egy lejátszási lista. Megijedtem, bezártam a jutyubot, és a gépet is le akartam zárni. Megnyomtam a leállítás gombot. Ilyenkor a gép mindig megkérdezi, hogy kényszerítsem a leállítást, vagy nyomjam meg a mégse gombot, és zárjam be a skypeot. Mivel lusta vagyok, mindig kényszerítem a leállítást, de akkor fura dolog történt: a mégse gomb magától benyomódott, utána meg lezáródott a gép. Persze most is befostam. Nem tudom, hogy a gépem volt-e akkor hibás, vagy valami, de én szellemre gyanakszom.


Ötödik történet - Az érintés [szerintem ez a legijesztőbb az összes közül]

Egy nyári estén, asszem pont a múlt héten, épp kanálért nyúltam a konyhafiókba, amikor valaki megérintette a hátam. Gyorsan hátranéztem, hogy ki volt az, de se anyát, se a nagymamát nem láttam magam mögött, magyarán nem ők voltak. Hirtelen eszembe jutottak az eddigi szellemtörténések, és nagyon megijedtem. Berohantam a szobámba, és magamra csuktam az ajtót. Már BIZTOS, hogy nem csak mi hárman lakjuk ezt a házat...


De mégis ki lehet ez a szellem?

Én a házunk előző tulajdonosának a feleségére gyanakszom, aki nagyon szeretett itt lakni. Férjével 1930-ban építtették ezt a házat, és amikor pár év múlva elkészült, a legszebbnek számított ebben az utcában. A nagyszüleim 1954-ben költöztek ide, mert az előző tulajdonosok végül valami miatt el kellett hogy adják a házukat. A néni nem tudom, mikor és hol halt meg, de szerintem a szelleme ide jár vissza, mert a nagymamám szerint imádta ezt a helyet. Bár hogy szőke volt-e, azt nem tudni, mert már akkor is idős volt, amikor a nagymamámék ideköltöztek. Bár abban a korban divat volt a szőkére festett haj, szóval nagy valószínűséggel lehetett az.

2014. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim válasza:

* Amiket most leírok (illetve, csak kimásoltam a blogomból xd), tényleg megtörténtek, és meg is ijedtem.

Bocsánat, félregépeltem xd

2014. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:

Sziasztok,látom hogy ez már nagyon régi bejegyzés,de én is szeretném megosztani furcsa történeteimet veletek.14 éves vagyok,felnőtt gondolkodásra még képtelen,tehát még nem igazán tudom megmagyarázni a történteket ésszerűen.

Nincsenek teljes,hosszú történeteim...Csak úgy hirtelen történt ez-az.

-Egyszer éjszaka,mikor már aludtam,magától bekapcsolt a gépem.De hogy?

-Hajnalban,vagy éjszaka (az órát nem szoktam nézni,mert elönt a félelem,na meg visszaalszok)aludtam amikor arra ébredtem hogy "csöngetnek".Viszont nem azzal a csengővel ami az ajtónk mellett van.A Für elise-t hallottam...ez csak akkor lehetséges ha a kapunknál lévő csengőt nyomják meg...de akkor se a Für elise-t szokta "játszani a ház".Megijedtem,de sikerült visszaaludnom.Reggel elmeséltem a szüleinknek hogy mi történt.Apum azt mondta,hogy a hárommal mellettünk lévő házzal egybe van kapcsolva a csengő..(mi?!)Nem értettem hogy ez hogy lehet,de elfogadtam...De mégis..Ki az aki hajnalban csenget?

-Bátyám nagyon viccesnek hiszi ha megijeszthet...mozgatni szokta a szobám ajtajának kilincsét,illetve benyit és gyorsan elhúz,vagy az ajtó mögé áll.Egyszer ülök a számítógépem előtt,és az ajtó kinyílik..."Nagyon vicces.." mondtam.Azonban semmi válasz nem érkezett,semmi mozgás..Felálltam és kiléptem a szobámból,de senki nem volt ott.A bátyám a szobájában hallgatta a zenét,nem lehetett ő..Amúgy is halottam volna,ha visszamegy a szobájába.Csak hogy ki se jött onnan.

-Nálunk vannak mozgásérzékelő lámpák a házban.Azaz ha érzékeli a mozgást,felkapcsol.A fürdőszobába is van egy,ami felkapcsolt,miközben én még be se mentem oda.És más sem volt ott.

2014. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:
A dédnagypapám karácsonykor meghalt. A nagyszüleimnél voltunk, amikor jött a hír. A következő évek karácsonyán a nagyszüleimnél mindig vagy a lámpa égett ki, vagy a rádió kapcsolt be magától, vagy az erkélyajtó felől hallatszott sípolás. Az idei karácsony volt az első, amikor nem történt semmi. Csak 24-e előtt pár nappal égett ki az égő. Lehet, hogy ez azt jelenti, hogy újjászületett. A dédnagypapám vicces ember volt, ezért amikor meghallotuk az ablak felől a fütyülésre emlékeztető hangot, gondoltuk, hogy biztos viccel velünk. (:
2015. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:
100%

Két történetet is leírok. Az egyik velem, a másik az egyik barátnőmmel történt.

1.

Egy este a kanapén ültem, amikor kintről koppanásokat hallottam. Megnéztem, mi az, de amikor kinéztem, megszűnt a hang és nem láttam semmit. Amikor visszaültem, olyan érzésem volt, mintha valaki arrébbtolta volna a kanapét. Megnéztem, és tényleg pár centivel arrébb volt tolva a kanapé.

2.

Az egyik barátnőm mesélte, hogy miután meghalt a nagymamája, egy este, amikor a szobájában ült, és sírt, úgy érezte, mintha valaki megérintette volna a vállàt, és azt mondta volna, nyugodj meg, ne sírj.

2015. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
100%
Mostohaapám rákban haldoklott már 2 hónapja,egyik éjjel vele álmodtam.Odajött hozzám átölelt és elköszönt,majd eltűnt.reggel mikor felébredtem,tesóm hívott hogy "elment apu".ez nem tudom hogy véletlen lenne e,ezt mivel magyarázzák a szkeptikusok?? még az se lehet hogy bemeséltem magamnak mindent,mert reggel ébredés után jött a hír.ezen kívül még jópár "apróság" zajlik a házban,írjon akit érdekel,hátha tudok valakinek valamiben választ adni..
2015. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:
100%
Hogy normális ember lennék azt nem mondanám, de talán ez érdekelni fog ahogy engem is. A mai nap átmentem nagybátyámhoz és ő mesélte hogy múlthét csütörtökön éjszakai műszakban volt(vasút őr) és épp egy a szolnoki vasútállomáshoz közeli kocsijárműjavítóban töltötte a műszakját. Szóval, a hely nagyjából olyan mint egy nagy hangár, amit Nagybátyám belülről zárt be magára ahogy a szabályzat írja, így teljesen egyedül volt. A sztori az hogy állítása szerint amikor a telefonján elkezdte nézni a tippmix eredményeket épp kereken éjfélt ütött az óra és akkor azt hallotta lent a csarnok részen hogy fent az emeleten valaki egy széket húz ...majd megáll és elkezdi verni vele a földet mint az állat. Embert vagy hangot nem hallott, csak hogy a szék döng ahogy belevágódik a járólapba folyamatosan ütemesen...nem merte megnézni természetesen hogy mi volt az, de ez kereken 00:00-kor kezdődött és kb. 01:30-kor lett vége. Utána semmi, se egy hang, se egy lépés, koppanás, semmi. Síri csönd ugyanúgy mint eddig. Fogalmam sincs mi lehetett, mondogattam neki hogy biztos bement egy madár vagy macska vagy valami és az zörgött de esküszik hogy egy lélek sem volt ott, nem hogy macska. Az ablakok zárva voltak, az ajtót pedig ő maga zárta be a műszak kezdésekor amikor mindenki elment, tehát arról sem lehet szó hogy valaki ott maradt volna a munkások közül. Nagybátyámról tudni kell hogy nincs élénk fantáziája, nem iszik és nem is drogozik, egészségesen él, nem szokott halucinálni vagy ilyesmi, és eléggé kigyúrt csávó, ráadásul sosem láttam még félni, de amikor ezt mesélte láttam rajta hogy kajak be van szarva, és most már kicsit én is pedig nem hiszek az ilyesmikben. Szerinte tutira valami természet fölötti izé volt azért is nem merte megnézni. Fogalmam sincs hogy tényleg az lehetett-e, de két dologban biztos vagyok. 1. Ilyesmikkel sohasem szokott viccelni mert állítása szerint a kísértetek az egyetlen olyan dolog amitől fél, mivel - idézem - "azokat még szét verni sem tudja mert át megy rajtuk a keze". 2. Nekem még sosem hazudott, és mint írtam sohasem láttam még félni korábban így tuti nem csak kitalálta. Az hogy ki hiszi el és ki nem, az nem érdekel, de én biztos vagyok benne hogy valami van ott. Azóta nem ment még dolgozni, csütörtökön kell újra mennie.
2015. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:
100%

Bocsánat, az utolsó vagyok, 38-as. Elírtam.

00:30-ig tartott.

2015. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 Efnek válasza:
100%
Az egyik barátommal történt nem ijesztő csak fura. Kicsi korában egy éjjel csak úgy felébredt (mindenkivel megesik) ahogy kifelé fordul az ágy fal felőli oldaláról látja hogy egy fehér ruhás valaki áll az ágya mellett nem látta a sötében hogy ki az. Megszólította mert azt hitte hogy a bátyja szivatja : - Kriszti mit akarsz csinálni? Erre a tesója a szoba másik végéből a saját ágyából visszaszól neki. - Mi van Robi? A barátom megint a fehér ruhásra nézett de az eltünt mellőle.
2015. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!