Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Álltatok már a gonosz szolgála...

Álltatok már a gonosz szolgálatába?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért, mit csináltatok és hogyan értétek ezt el? Szándékosan vagy véletlenül?
2011. jún. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:

Kedves Fisz.


Te elítéled a názáretit, lenézed őt, az általad rossznak vélt embereket érdektelennek tartod, megveted őket, saját érdekeidet az övékével szemben előtérbe helyezed...ekkor az önzés juttatod érvényre a viselkedésedben...ez nem azt jelenti, hogy Te magad önző lennél, inkább azt, hogy félreértesz valamit. Neked Sátán Atyád azt tanítja, hogy működj együtt a természettel...de Te a természetből kizárod az embert...pedig benne van...ahogyan azt is megtagadod, hogy a Természet egyetlen Egész...netán úgy hiszed a dolgok külön vannak? :)


Írod, hogy függesz a többi embertől..neked Sátán Atyád nem azt tanítja, hogyan légy szabad? A függés az nem szabadság, ezt te is tudod...


Ezeket azért kérdezem, mert nekem viszont azt tanítja, amit neked, hogy a Természettel legyek harmóniába...de én nem zárom ki az embereket abból, mivel itt vannak, láthatjuk őket...ezzel az erővel magamat is kizárhatom a Természetből...hiszen ez alapján én sem vagyok a része...de én tudom, hogy EGY vagyok a Természettel, ezért is próbálom minden és mindenki érdekeit nézni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 A kérdező kommentje:

"voltál te amúgy már halálfélelemben? amikor a félelem bármely formájában vagy benne, képtelen vagy mozdulni is...mert remeg tested, lelked, nem jut érvényre a józan gondolkodás...cselekedni nem tudsz, nemhogy megemelni bármit is...a túlélő ösztön nem a félelemből ered...hanem abból, hogy egyszerűen élni akarsz, mindenféle érdektől mentesen. nem a "nemakarás"(nem akarok meghalni, nem akarok egyedül meghalni) ad neked erőt, hanem pont, hogy az "akarás"...nem azért kapsz erőt, mert azt mondogatod magadban kétségbeesésedbe, hogy jaj mi lesz ha nem találnak meg, hanem azért kapsz erőt, mert élni akarsz, és ebben semmi sem gátolhat meg téged. A halálfélelem szorongás és emésztő, az ösztön belső késztetés, sugallat."


Tagadtam én ezt bármikor is? CSak rámutattam arra, hogy te mit hagytál ki. De attól, hogy félsz, nem biztos, hogy ledermedsz, pont ettől indul be az emberben a túlélési ösztön. (Az adrenalin többnyire ilyen hatást fejt ki.)

2011. jún. 30. 17:53
 53/80 anonim ***** válasza:

"Tagadtam én ezt bármikor is? CSak rámutattam arra, hogy te mit hagytál ki. De attól, hogy félsz, nem biztos, hogy ledermedsz, pont ettől indul be az emberben a túlélési ösztön. (Az adrenalin többnyire ilyen hatást fejt ki.)"


Én tudom melyik érzésről beszélsz...én csak azt mondtam, hogy az nem a félelem érzete, mivel a félelem az nem ösztön...a félelem érzelmi állapot, ami szorongással jár...A túlélési ösztön alapban beindul az emberben félelem nélkül is...sőt amíg félsz képtelen működni is, ha már erről beszélünk. Ez ugyanaz mint az étvágy...megkívánsz valami finom ételt, mert meglátod, és vágyat kezdesz érezni annak megevésére...de ez a vágy érzése végett Te nem leszel éhes, csak áhítozni fogsz...ha nem teljesíted, nem halsz bele, nem produkálja az éhség által megjelenő érzetet a testen...mivel ez csak érzelmi állapot, de nem ösztön. :)


Avval egyetértek, hogy ha elkezdesz félni, akkor nem biztos, hogy ledermedsz végig, mert simán meglehet, hogy a túlélési ösztönöd felülírja a félelem érzetét, de nem a félelem a kiváltó ok, mivel akkor is működik a túlélési ösztön, ha az egyén nem fél az adott szituációban...az ösztön az ilyen, az nem a személyes gondolatokból érkezik, hanem sugallat jelleggel ösztönöz, gondolkodás nélkül felszínre tör. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Meglepően jó kérdések. Igen a Sátánizmus a szabadságról szól, de a függésem a többi embertől annyiban merül ki hogy nem tudom levágni azt a malacot ezért megveszem a boltba. A többi kapcsolat pedig egy Mester-szolga kapcsolatra épül, szerintem tudod hogy melyik vagyok én.:)

Egyedül menyasszonyommal vagyok többé-kevésbé önzetlen.


Sátán Atyám valóban azt tanítja hogy legyek összhangba a természettel, de azok az emberek akik Őt szörnynek bélyegzik és eltiporják a követői hitét, nem hogy jelentéktelenek hanem ellenségesek is. Sátán Atyám és Démonai azt akarják hogy Sátán követői boldogak legyenek és ha ez azáltal történik hogy el kell söpörni pár üres héjat, hát legyen. Egy Sátánista boldogsága többet ér akármelyik Démonnak akár 1000 keresztény életénél is.

2011. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 A kérdező kommentje:

"Avval egyetértek, hogy ha elkezdesz félni, akkor nem biztos, hogy ledermedsz végig, mert simán meglehet, hogy a túlélési ösztönöd felülírja a félelem érzetét, de nem a félelem a kiváltó ok, mivel akkor is működik a túlélési ösztön, ha az egyén nem fél az adott szituációban...az ösztön az ilyen, az nem a személyes gondolatokból érkezik, hanem sugallat jelleggel ösztönöz, gondolkodás nélkül felszínre tör."


Lehet, hogy a félelem nem ösztön, de vannak helyzetek, mikor ösztönösen jelentkezik, annak érdekében, hogy beindítsa az adrenalint,ami segít menekülni, vagy felvenni a harcot.

2011. jún. 30. 21:31
 56/80 Won ***** válasza:

Sziasztok!

Végigolvastam az egész vitát és azt kell mondanom, hogy ez már rég nem a segítségnyújtásról szól, hanem arról, hogy saját igazatok kerüljön előtérbe, elfogadásra. Az önzésről és az önzetlenségről filozofáltok, de inkább vitatkoztok és nem arra irányul a beszélgetés, hogy segítsetek. Amit most mondok LastOnLeft fogja inkább a szívére venni nem Fisz, de elmondom, hogy már ez is nagy önzőségre utal, amit tesztek itt. A valóság az, hogy ez filozófiai vita és mindenkinek a saját hitrendszere a szent, amivel én is így vagyok. Viszont ilyen esetekben az ellentéteket félre kell tenni és tiszta szívből, gyűlölködés nélkül, tényleg őszintén válaszolni. Az egész téma több helyen is ellenvetéses, mivel relatív dolgokról beszélünk.

Kedves Fisz: a jóság mindenkinek mást jelent, úgy mint a gonosz egyaránt! Neked, számodra a jó a beteljesülés a Sátánizmusban van, amit el kell fogadni. Nincs ebben semmi baj!

Kedves LastOnLeft: számodra az örök és egyetlen jó forrása Isten és Jézus Krisztus. Ez mind szintén tiszteletben tartandó! Viszont ezt a nagy önzetlenséget ne úgy mutasd ki, hogy vérig menő vitákban próbálod bizonyítani az igazadat! Szeresed felebarátodat, mint önmagad!

Kedves kérdező: pontos válaszok érdekében kérlek add meg, hogy kit tekintessz gonosznak, mivel ez mindenki számára más!


Legyetek áldottak, Won!

2011. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:

Kedves Won. :)


Köszönöm a figyelmességedet, de lehetséges, hogy valami megtévesztett.

Én beszélgettem itt a másik két emberrel, nekem eszem ágában sem volt legyőzni, vagy meggyőzni őket, így vitáról nincsen szó a részemről. Egyetlen dolgot tettem, próbáltam az önzésnek a rejtett oldalát bemutatni, a valós okát, hogy észrevehesse más is, és elejét tudja venni, mivel az okozza a szenvedést.

Bevallom őszintén, de az a kijelentésed, hogy saját igazunkat akarjuk másikra erőltetni saját képzeleted terméke, nekem nem állt szándékomban ráerőltetni senkire semmit, ezt valószínűleg Te képzelted oda a válaszaim mögé...ahogyan azt is, hogy én ezt a szívemre fogom venni...én megértelek, tényleg hathat ilyennek ez a fajta beszélgetés, de tudod a szándékból indul ki a dolog...és te most tévedésedben negatívat feltételeztél rólunk, pedig gyűlölködő kifejezést én biztos nem használtam...mindenesetre én nem vetlek meg, ítéllek el ezért, és ugyanúgy egyenlőnek tartalak minden mással egyetemben..Szeretlek felebarátom, mint önmagamat, mivel egyek vagyunk tudatunkban. :)

Igazából nagyon rosszul értékelted meg a beszélgetésünket, és ezt nem azért mondom mert ellened vagyok, hanem azért, mert talán észreveszed tévedésedet...csupán segítségnyújtásból. Én nem látok semmiféle ellentétet a beszélgetőpartnereim és magam közt...mindenben egyetértek velük, egyetlen dolgot vetettem fel(amit végső soron nem tartok elfogadottnak...), hogy az önzés nem a Természettel való, elmeséltem a valós okát, elmeséltem, hogy hogyan lehet elejét venni...értelmes, racionális magyarázattal kifejtve...ezt pedig te úgy ítéled meg, hogy ellenségeskedés, holott én csak segíteni próbálok. Bízom benne, hogy átgondolod újra a helyzetet, és meglátod a valóságot. :)

Az a kijelentésed, hogy nekem minden kimeríthetetlen forrása Jézus Krisztus és az Isten arra enged következtetni, hogy csak ezt a megnevezést fogadom el a te hited szerint, holott leírtam ez a beszélgetés kapcsán, hogy nem olvastam el a Bibliát..én megvédtem a názáretit, ahogyan Fisz hitével is egyetértek, vagyis őt is védem...:)


Kérdező. :)


Amikor félsz egy vizsga előtt, hogy hogyan fog sikerülni az eredménye, akkor az sem ösztönszerűen ugrik elő belőled, szóval a félelem tényleg az ember gondolatai által megkreált érzelmi állapot, nem pedig ösztön. :)


Fisz.


Amit leírsz ellenségről, azt a Sátánizmus tanítja neked, vagy saját, személyes véleményed? Nem gondolom, hogy egy Természetért élő vallás ilyet tanítana, hogy vessünk meg és gyűlölködjünk, lenézzünk. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Én egyet értek Wonnal, tényleg elhajlottunk a ráerőltetés felé. Lehet, hogy nem használtál semmi olyan kifejezést, de azért ugyanúgy ki lehet érezni a szavaid mögül, és az enyéim mögül is. =/



Úgyhogy, én ezzel le iszárnám ezt a témát, mert tényleg nem tartozik ide.

A vita pedig tudományos értelemben nem egyenlő a veszekedéssel. Ez egy adott témával kapcsolatosan az ellentétes vélemények kifejtése.

2011. júl. 1. 12:34
 59/80 Won ***** válasza:

Kedves LastOne.Left

Sajnálom, hogy így véleményeztem a beszélgetést, de örülök, hogy nem haragszol. Most, hogy átgondolom ez tényleg nem is vlt vita, csak a saját nézetek szerinti felfogás. Egy fair beszélgetés, ami tényleg csak akkor tűnhet vitának, ha nem rég kapcsolódott valaki a témához. A téma bezárt, de mindnyájan okosabbak lettünk!


Légy áldott, Won!

2011. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:

Won!

Teljesen egyetértek abban hogy te elfogadod azt hogy kinek mi a vallása, viszont számomra a keresztény egy ellenséges vallás, ők se tolerálnak engem, én se őket. Last.One.Left. egy normálisabb és nem egy agymosott zombi, láthatod vele el is vitázgatok, akkor is ha merőben eltér a véleményünk és szinte semmiben nem értünk egyet.:)


26/F

Ez Sátánista tanítás.:) Nem doktrína szerű de Démonok közvetlen tanítása. Bár az ellenséges vallások követőivel kapcsolatban doktrínáink is hasonló "parancsot" írnak. Én Sátánista vagyok, te pedig egy keresztény..szerűség (nem tudom hogy minek vallod magad). Teljesen másképp látjuk a világot és nem fogjuk meggyőzni egymást, abban biztos vagyok.

2011. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!