Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Álltatok már a gonosz szolgála...

Álltatok már a gonosz szolgálatába?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért, mit csináltatok és hogyan értétek ezt el? Szándékosan vagy véletlenül?
2011. jún. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:

Igazság szerint az emberek a földi életük során a gonosz szolgálatában állnak, és a gonosz magatartás általi visszahatásokból felismerik, hogy rossz dologgal azonosulnak, így saját hibáikból megtanulják, hogy mi a jó, mi a valós boldogság, s mivel az Élet a valós mivoltukat, a szellemüket(értsd elme) el nem pusztítja, ezért lehetőségük nyílik a folyamatos tanulásra. :)


Fisz.


Kissé félreértetted a dolgot Jézusunkkal kapcsolatban...abban tökéletesen igazad van, hogy a valós kereszténység célja az ember személyiségét megszüntetni, de ne keverd össze ezt a kifejezést az egyéniséggel, mivel az nem fog elpusztulni...A személyiség magát elkülöníti tudatban a tapasztalatában megélt dolgoktól, az egyéniség nem...azzal pedig, hogy önmagát az egyén elkülönültnek tartja, plusz a dogokat a tapasztalatban átélt kontraszthatás végett különállónak tekinti, saját(amit önmagának hisz) érdekét előtérbe helyezi máséval szemben, ezt önzésnek hívják...és az elkülönültség végett, különállónak tekintés véget(ugye, hogy szétválasztottnak hiszi a dolgokat) nem látja az egész mögött az Értelmet, tehát egyedül érzi magát a nagyvilágban, és az egyedüliség érzete táptalajt biztosít a félelemnek...azt pedig szerintem te is nagyon jól tudod, hogy az önzés zúzza szét az egységet, vagyis generál mindennemű szenvedést a bolygónkon félelem barátjával egyetemben...Tudod aki egynek tekint mindent, és aki magát az egyetlen létezővel azonosítja, amit teljesen mindegy hogy hívunk, az nem fél és nem önző...mivel tudatban szabad és teljes tökéletességben boldog. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom... NAGYON GYORSAN ADJATOK VALAMI RÖVIDET INNI!
2011. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:

"És a Te Istenednek mik a törvényei?Mi kell ahoz,hogy az Ő "menyországába"juss?Ha nincs írásos dokumentum,akkor honnan tudod,hogy nem csak kitaláció az egész?"


Tehát, nevezzük így: "Pokol" bár nem a keresztény értelemben (nem egy tüzes katlan ahol szenvedés vár mindenkire akinek nem tetszett az arca a zsidó/keresztény isten számára, nem is lehetne ilyesmi mert a Pokol nem fizikai helyszín). Bekerülni egyszerű: feltétlen hűség az Igaz Istenünk, Sátán iránt. Írásos dokumentum nincs, közvetlen Sátán Atyánktól és Démonaitól kapjuk az infókat. Bennük jobban bízom mint egy zsidók által összekörmölt bibliában.


Utolsó előttihez ennyit fűznék hozzá:

Egy radikális individualista vagyok, maga a Sátánizmus is az valamilyen szinten ha már skatulyázunk..skatulyázok..ha nem is jellemző rám. Az önzésről pedig annyit hogy van az az önzés ahol a mi érdekeinket helyezzük a természet érdekei felé, ez rossz. Viszont az ha a saját érdekünket helyezzük egy másik ember (egy és nem több ezer, ne vonjuk most be a politikát) abban nincsen semmi rossz. A természet ősi törvénye szerint az erős fennmarad, a gyenge elpusztul. Én fennakarok maradni.:)


Kérdezőnek:

Látom nem egy tanulatlan senkivel beszélek, veled is hajlandó vagyok vitatkozni (természetesen baráti körülmények között).:) Mivel nem értesz egyet az írásommal kapcsolatban?

2011. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
Oh, félreértések elkerülése végett, van írásos dokumentumunk, csak abban a témában annyira nem kimerítő. A Jezidi doktrínák, az Al-jilwah Sátán Fekete Könyve mind a mai napig fennmaradt túlélve az évszázadokat és az iszlám korrupciót. Itt azért mondtam az iszlámot mert földrajzi szempontból pont annak voltak/vannak kitéve a Jezidik.
2011. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 A kérdező kommentje:

Fisz:


Azzal nem értek feltétlenül egyet, hogy Enki lenne az egyedüli isten, de ezt nézd el nekem, eléggé ateista vagyok.

2011. jún. 22. 23:07
 16/80 A kérdező kommentje:

"Igazság szerint az emberek a földi életük során a gonosz szolgálatában állnak, és a gonosz magatartás általi visszahatásokból felismerik, hogy rossz dologgal azonosulnak, így saját hibáikból megtanulják, hogy mi a jó, mi a valós boldogság, s mivel az Élet a valós mivoltukat, a szellemüket(értsd elme) el nem pusztítja, ezért lehetőségük nyílik a folyamatos tanulásra. "


Én konkrétan nem ennyire elméletire gondoltam, de érdekes megközelítés. Mindazonáltal nem értek veled egyet. Ha valaki, mondjuk egy kisgyerek, a szülei példájára jót cselekszik, akkor nem a gonosszal azonosul. És az erkölcs, az etika pedig meghatározza a mindennapi viselkedést.

2011. jún. 22. 23:15
 17/80 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Igazából pont a megszületés a Földre az, hogy valaki hajlik a gonoszságra...természetesen egyetértek veled abban, hogy van olyan, akiben feltűnik a jóság, de létezik egy magasabb, egy univerzális erkölcsiség is, amit ha elér az egyén, már nem kell részt vegyen az itteni "fejlődésben". A valós jó tevés akkor jó tevés, ha azért teszed, mert tudod, hogy az a jó, de ha feltételt szabsz ennek, vagyis elvárásod van bármi is, akkor az már rossz...szóval csak azt akarom mondani, hogy lehet a jóval azonosulni, csak nehogy a téves jó legyen az, vagyis a gonosz...:)


Fisz.


A Természet ősi törvénye szerint az erős fennmarad a gyenge elpusztul...az erős viszont az, ami együttműködik az Természettel, a gyenge pedig az, ami széthúzza, szétszedi azt...az előbbi az önzetlen, az utóbbi az önző. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:

Kérdező: Elnézést megint csak félre értettük egymást. Nem állítom hogy Enki lenne az egyetlen Isten, tisztában vagyok vele hogy rengetegen vannak, ha már csak az Ő Démonjait és ellenségeit (angyali entitások) nézzük is.


Utolsó: Csak akkor kerülsz összhangba a természettel ha meg is érted azt. A "jó tevés" amiről prédikálsz teljesen felesleges a természetben. Láttál te már egy állatot aki csak puszta "jó" szándékból cselekedett volna bármit is? Ha jól megnézed minden állat "önzésből" cselekszik, hogy fennmaradjon, nem érdekli mi jó, s mi rossz. Miért? Mert ők a spirituálisan korruptált emberekkel ellentétben összhangba vannak a természettel.

2011. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:

"A Természet ősi törvénye szerint az erős fennmarad a gyenge elpusztul...az erős viszont az, ami együttműködik az Természettel, a gyenge pedig az, ami széthúzza, szétszedi azt...az előbbi az önzetlen, az utóbbi az önző."


Hát, igazából a túlélés törvénye az önzésre alapul. Mert az adott egyed mindenképpen fent akar maradni, ha kell, a fajtársai elől is elszedve a zsákmányt.

2011. jún. 23. 11:26
 20/80 anonim ***** válasza:
Így van.
2011. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!