Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Álltatok már a gonosz szolgála...

Álltatok már a gonosz szolgálatába?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért, mit csináltatok és hogyan értétek ezt el? Szándékosan vagy véletlenül?
2011. jún. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

Sok dologról hallottam már, hogy a keresztények csak átvették, mondjuk egy időpontot. (Például: húsvét, stb.)


Bennünk is megvan még ez az ösztön, csak már annyira elnyomjuk, hogy meg sem halljuk. Ezt okozta a várasiasodás és az evolúció. De én támogatoma tudományt, szóval szerintem ez nem is nagy baj.

2011. jún. 24. 13:10
 32/80 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Teljesen tisztában vagyok az önzetlenség Akadémiai jelentésével. De ha nyelvtanilag, pszichológiailag és filozófiailag megvizsgáljuk mélyebben a dolgot, akkor azt látjuk, hogy az önzetlen ember érdeke az, hogy mások érdekét helyezze előtérbe, vagyis egyenlővé teszi mások érdekét sajátjával, így az alárendelés nem nyert érvényt, hiszen egyszerre működteti mindenki érdekeinek betöltését.


A harag és gyűlölet amiről ti beszéltek, az latensen megvan mindenkiben érvénytelenül, akiben pedig felszínre jut, azt tényleg nem jó elnyomni, mivel ténylegesen komoly pszichológiai problémát idéz elő, ezt aláírom, de én nem erről beszéltem, hanem arról, hogy azt megszüntetni, hogy egyáltalán felszínre törjön. Ugyanis, ha a harag állapotába kerülsz, annak van egy kiváltó oka, aztán a haragodat kiadod, és eltűnik...egy ideig, aztán megint jön egy ok, és megint kiereszted, és így tovább...én azt mondom, amikor kijelentem, hogy elnyelni kéne a haragot, hogy megérteni az okát, amiért előbújik, felszínre tör, érvényt nyer, mivel ha megvan az ok, akkor megszűnik a harag és gyűlölet születése...de amíg az ember magatartása önző, addig bizony kőkeményen eret enged annak, és zúzza egymást szét.


A társadalom amit megemlítesz, ismét alá van vetve az önzésnek...mivel ha becsületesen vizsgálódunk, egyetlen társadalom van emberi körben, és az maga az Emberiség...nos nem igazán jut mindenkinek táplálékból, lakhelyből, nem igazán tudják az emberek egy rétege továbbörökíteni a génjeiket, ahogyan ti fogalmaznátok, mert az emberek egy másik része elnyomja azokat önző jellemükkel.

Érdekes az a kijelentésed is kedves kérdező, hogy az ember fejlődésében gázol át a természeten, amivel harmóniában kéne működnie...vajon miért? :)


Fisz. :P


Az ösztön bizony megvan bennünk a harmonikus együttlétre a természettel, és drága názáreti barátunk ezt próbálta felerősíteni, de valami miatt(nem mondom, hogy a Sátán, mivel tudom, hogy te másképp definiálod, mint esetleg egy keresztény) nem igazán sikerül ez még, de legalább utat mutatott...ráadásul az állításod önellentmondásba fullad, amikor az mondod, hogy a természettel együtt kéne működni(nem pusztítani), de az emberekkel nem...tudod az emberek a Természet részei ugyanúgy, akárcsak te...lehet valamit félreértesz a Sátánizmusban, amit vallasz, hiszen természetvédő vallásnak állítod be, de mint az előbb említettem, az ember a természetbe beletartozik.

A versek és pozitív energiák sugallása a növények és állatok felé a részedről dicséretre méltó, én teljesen egyetértek ezzel, magam is teszem, de sajátos módon, nem is lényeg hogyan, a lényeg, hogy hogyan állunk a Természethez. :)


Názáretihez és "varázstudásához" visszatérve...nem hoztad szóba azon tettét, hogy képes volt halottat feltámasztani, teljes valójába, ahogyan önmagával is megtette ugyanezt, ebből kifolyólag életeket is elvehetett volna...ráadásul kőből kenyeret csinált egy gondolattal...képzeld el ilyen hatalommal Jézust, amint azt a nézetet vallja, hogy a gyengébb embert el kell pusztítani önző módon...tudod most nem lenne emberiség, mivel egy szempillantás alatt elintézte volna őket, ehelyett pedig az önzetlenséget hirdette, azt, hogy egységet képezünk, hogy szeressük egymást, mivel egyek vagyunk(felebarátok)...vajon az ő tanításával nem értesz egyet, vagy inkább azokéval, akik Jézust kihasználva megevezettek másokat önző módon? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 A kérdező kommentje:

"De ha nyelvtanilag, pszichológiailag és filozófiailag megvizsgáljuk mélyebben a dolgot, akkor azt látjuk, hogy az önzetlen ember érdeke az, hogy mások érdekét helyezze előtérbe, vagyis egyenlővé teszi mások érdekét sajátjával, így az alárendelés nem nyert érvényt, hiszen egyszerre működteti mindenki érdekeinek betöltését."



Hát nem. Ha valamit valami elé helyezel, az nem lesz vele egyenlő, hanem feléemelkedik, automatikusan alárendelődik. Ezt alá lehet támasztani fizikailag is.


"Ugyanis, ha a harag állapotába kerülsz, annak van egy kiváltó oka, aztán a haragodat kiadod, és eltűnik...egy ideig, aztán megint jön egy ok, és megint kiereszted, és így tovább...én azt mondom, amikor kijelentem, hogy elnyelni kéne a haragot, hogy megérteni az okát, amiért előbújik, felszínre tör, érvényt nyer, mivel ha megvan az ok, akkor megszűnik a harag és gyűlölet születése...de amíg az ember magatartása önző, addig bizony kőkeményen eret enged annak, és zúzza egymást szét."


Én hiába tudom, hogy a szabálytalanul ismétlődő, kattogó hang idegesít, ha újra hallom, megint dühös leszek. Ez az elméleted gyakorlatban nem jön be. A düh és a harag egészséges, de ezt a keresztények nem látják be. Te pont hogy a természettel való harmóniáról beszélsz - ha eltüntednéd a haragot, ez nem lenne lehetséges!


"A társadalom amit megemlítesz, ismét alá van vetve az önzésnek...mivel ha becsületesen vizsgálódunk, egyetlen társadalom van emberi körben, és az maga az Emberiség...nos nem igazán jut mindenkinek táplálékból, lakhelyből, nem igazán tudják az emberek egy rétege továbbörökíteni a génjeiket, ahogyan ti fogalmaznátok, mert az emberek egy másik része elnyomja azokat önző jellemükkel."



Nem tudom, én ezt inkább írnám a gazdaság és a politika számlájáraa, mint az emberiségére. Az elnyomás pedig már az állatvilágban is jelen van - gondoljunk csak arra, hogy a farkasoknál ott van az alfahím, és van egy utolsó farkas is a rangsorban, aki mindig a legnyomorultabb, és sosem lesz utódja.


"Érdekes az a kijelentésed is kedves kérdező, hogy az ember fejlődésében gázol át a természeten, amivel harmóniában kéne működnie...vajon miért?"


Erre egyszerű a válasz: a mesterséges környezet megváltoztatta a nézeteinket, a gondolkodásmódunkat.


"tudod most nem lenne emberiség, mivel egy szempillantás alatt elintézte volna őket, ehelyett pedig az önzetlenséget hirdette, azt, hogy egységet képezünk, hogy szeressük egymást, mivel egyek vagyunk(felebarátok)..."


Ezt nem nekem címezted, de nem tudom szó nélkül hagyni. Ez a felebarát kifejezés iszonyúan idegesít. Eszerint ugyanis a felebarátom szúrt ki velem nyolc évig folyamatosan az általánosban és keserítette meg minden napomat, felebarátok ölik egymást Irakban, felebarátok kínozták egymást a középkorban... Ha így bánnak a felebarátaikkal az emberek, akkor igen nagy a kontraszt a barát és a felebarát között.

2011. jún. 24. 18:47
 34/80 anonim ***** válasza:

Nah most kicsit kába vagyok mert az előbb sikerült elaludnom egy félórára de megpróbálok korrekt módon választ adni.


Az említett húsvétot, hamár az lett felhozva Astaroth Istennő ünnepéből lopták a keresztények.


26/f

Az ember is a természet része igaz, de az ember már teljesen természetellenesen viselkedik hála a vallásodnak, vagy ha a vallásod gyökereibe megyünk, a zsidóknak.

2011. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


"Hát nem. Ha valamit valami elé helyezel, az nem lesz vele egyenlő, hanem feléemelkedik, automatikusan alárendelődik. Ezt alá lehet támasztani fizikailag is."


szóval azt hogyan nevezik, hogy amikor például Te megkérsz engem, hogy segítsek mondjuk megcsinálni a házi feladatodat, ami ugye az érdeked, és én úgy döntök, hogy jó segítek, és eztán az én érdekemmé is válik a te leckéd megoldása? itt egyenlőség jel van, s ha jól tudom ezt hívják önzetlenségnek...mert te nem kényszerítesz rá engem, nem akaratom ellenére tettetsz velem olyat, ami a te érdeked. Láthatod, hogy nincs felé emelkedés, és alárendeltség sem...egyenlőség jel van. :)


a haraggal, gyűlölettel kapcsolatban lehet kicsit pontatlanul fogalmaztam, elnézésed kérem érte, de én arra gondoltam, amikor az okról beszéltem, hogy alapvetően miért bújhat elő bárkiben is a harag, idegesség, tehát az elsődleges okra gondoltam, nem a másodlagosra, ami lehet egy kattogó hang, egy kép, egy ember megjelenése, bármi...szóval arról az okról szólok, ami miatt egyáltalán a kattogó hang idegegesít, ha már ezt hozod fel példának...hogy azt az okot megérteni, és akkor jöhet a kattogó hang, nem idegesít többé...ráadásul ha jobban belegondolsz, akkor nem a kattogó hang az idegesítő, hanem az idegességet te generálod meg magadban arra...mivel ha a kattogó hang lenne a haragkeltő, akkor mindenkit bosszantana...de ez nem így van...kérdés, hogy most hol a "tré", a hangban, vagy az egyén hozzáállásában?


"Nem tudom, én ezt inkább írnám a gazdaság és a politika számlájáraa, mint az emberiségére. Az elnyomás pedig már az állatvilágban is jelen van - gondoljunk csak arra, hogy a farkasoknál ott van az alfahím, és van egy utolsó farkas is a rangsorban, aki mindig a legnyomorultabb, és sosem lesz utódja."


A gazdaság és politika az emberi megoldás...az állatok, mint már említettem, nem tudnak döntést hozni, nem tudnak választani az erkölcsi jó és rossz között...az ember igen...az ember gondolkodó lény, és tökéletes harmóniába tudna egymással élni az intelligenciáját felhasználva...nem teszi...miért? mert ugye hajlik az önzésre...fejlődését pedig figyelembe véve lassan az önzetlenségnek kéne elérkeznie, mivel az ember öntudatra ébredése óta az önzést juttatja érvényre cselekedeteiben, holott benne van az önzetlenség is...

Egyébként a mesterséges környezetet meg mi hoztuk létre, pont azért, mert kellett a "kényelem", és a kényelmünk érdekében bizony az állat és növényvilágot elnyomtuk önző módon. :)


"Ezt nem nekem címezted, de nem tudom szó nélkül hagyni. Ez a felebarát kifejezés iszonyúan idegesít. Eszerint ugyanis a felebarátom szúrt ki velem nyolc évig folyamatosan az általánosban és keserítette meg minden napomat, felebarátok ölik egymást Irakban, felebarátok kínozták egymást a középkorban... Ha így bánnak a felebarátaikkal az emberek, akkor igen nagy a kontraszt a barát és a felebarát között."


Látod...mégis csak a gonosz szolgálatában állnak az emberek a bolygón...és tudod valamit nagyon csúnyán félreértenek, mivel természetesnek tartják az önzést...ha megtudnák a valós okát ennek, akkor talán elejét tudnák venni...s végre együttműködés lehetne...csak hát tojnak még rá arra, amit példaként én is felhozok, mert az önzésük egy csöppet vakká teszi őket, idővel ez változik, ezért is vagyunk itt a bolygón, hogy majd saját kárunkból megtanuljuk. :)



Fisz. :P


Én egyszer sem említettem, hogy nekem a vallásom a keresztény, ahogyan a válaszaimból is észrevehetted, hogy nem a vallásokkal, a názáretivel mondjuk, van a baj, hanem az emberi önző magatartással, mivel az a természet "ellenes"...talán itt kéne keresni, bár a szavaidból ítélve te is tök elfogadottnak tartod...Bízom benne Sátán atyád tudatja veled az igazságot. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 A kérdező kommentje:

"szóval azt hogyan nevezik, hogy amikor például Te megkérsz engem, hogy segítsek mondjuk megcsinálni a házi feladatodat, ami ugye az érdeked, és én úgy döntök, hogy jó segítek, és eztán az én érdekemmé is válik a te leckéd megoldása? itt egyenlőség jel van, s ha jól tudom ezt hívják önzetlenségnek...mert te nem kényszerítesz rá engem, nem akaratom ellenére tettetsz velem olyat, ami a te érdeked. Láthatod, hogy nincs felé emelkedés, és alárendeltség sem...egyenlőség jel van"


Ha a házi utána a te érdemed is, akkor önző célból segítettél. Ha pedig valóban önzetlenségből cselekedtél, akkor a te neved fel sem merül a házi leadásánál, felhasználásánál, és így az önzetlenségeddel alárendelődsz.


"ráadásul ha jobban belegondolsz, akkor nem a kattogó hang az idegesítő, hanem az idegességet te generálod meg magadban arra...mivel ha a kattogó hang lenne a haragkeltő, akkor mindenkit bosszantana...de ez nem így van...kérdés, hogy most hol a "tré", a hangban, vagy az egyén hozzáállásában?"


Persze, ez az egyéntől függ, de ennek a mélyebb okát keresve eljutunk az idegek reagálásáig a ritmustalan hangra. Ami ellen semmit nem lehet tenni.


"Egyébként a mesterséges környezetet meg mi hoztuk létre, pont azért, mert kellett a "kényelem", és a kényelmünk érdekében bizony az állat és növényvilágot elnyomtuk önző módon."


Igen, az nekünk a természetes, hogy a kényelemre törekszünk. Azokban a társadalmakban, ahol már nem a táplálékszerzés az elsődleges probléma, kialakulna ilyen "önző" dolgok. Például játék is.



Tudod, lehet, hogy nem említetted, hogy keresztény vagy, de nem is kell. Egy érved vonultatsz végig az összes válaszodon, és nem figyelsz az észérvekre, amiket mi egyre-másra sorakoztatunk fel. Te ugyanazt szajkózod, és nem veszed észre, hogy ez nem ilyen egyszerű, és hogy a keresztények is tévedhetnek. Hány ártatlan nőt égettek el a keresztények a középkorban Isten nevében? És csak azért, mert ők okosabbak voltak náluk? Galileit is börtönbe zárták, plusz irmagostul kiirtottak a misszionáriusok rengeteg olyan törzset, amiről soha senki nem fog hallani.


Te egy tökéletes világról beszélsz. Olyan nem létezik, ugyanis ha létezne, mi sem lennénk itt. Az ősrobbanás után az anyag és az antianyag maradt csak meg, és csak a szerencsétlenségnek, a tökéletlenségnek köszönhetjük, hogy kicsit több anyag volt, mint anianyag. Utána pedig az is csak mázli, a tökéletlenség volt, hoyg ez a maradék nem egyenletes volt, mert ha az lett volna, nem jöhettek volna létre a csillagok, bolygók, galaxisok - a Tejútrendszer, a Nap, a Föld.


Tehát kell nekünk a tökéletesség? Nekem nem! A háború nem jó dolog, de nem tudunk ellene mit tenni. És nem azokat kell okolni, akik harcolnak, hanem azokat, akik nekik parancsolnak.

2011. jún. 25. 17:41
 37/80 A kérdező kommentje:
Nem akarlak ezzel megsérteni, csak nekem ez a véleményem, és tényleg nem tartom fairnek, hogy egy érvvel védekezel folyamatosan, és nem látod be a hiányosságait, valamint a mi érveink igazságtartalmát.
2011. jún. 25. 19:17
 38/80 anonim ***** válasza:

Kérdező. :)


Nem veszem sértésnek a mondanivalódat, de köszönöm, hogy azért szóba hozod, hogy nem ez a szándékod, viszont lehet figyelmetlen vagy kicsit, amikor azt jelented ki, hogy én ugyanazt szajkózom...ugyanis Te szintén, csak Te az önzést természetesnek veszed, míg én azt mondom, hogy az tévedésen alapszik. :P


a házi feladattal kapcsolatban mindkettőnk érdekévé válik, hogy készen legyen, ha én úgy döntök segítek neked, addig csak a tied, az senkit nem érdekel, hogy az én nevem ott van e a papíron vagy sem...erről szól az önzetlenség, és láthatod működik, és nincsen alárendelés. :)


Abban tökéletesen egyetértek veled, hogy van olyan ember, aki magát kereszténynek nevezi, de mégis téved...a példáid, hogy Galilei és az elégetett nő pont ennek a tévedésnek az áldozata...de ez tudod még mindig az önző magatartás okozata, mivel ekkor saját igazát ráerőltetve és ezzel példád statuálva nyilvánultak meg a bizonyos emberek...lehet félreértettél előzőleg, én számomra teljesen világos, hogy ez inkorrekt.


Azt is elárulhatom, hogy a világ úgy tökéletes, ahogy van, mivel ha nem lenne meg a negatív éle a dolgoknak, akkor nem igazán lehetne értékelni a pozitívat, ugye a viszonyítás hiányában...ez persze nem azt jelenti, hogy elfogadott a rossz, és csináljuk csak...inkább azt, hogy ebből tanul az egyén, s majdan észreveszi, hogy mégsem az önzés a megoldás és a természetes, hanem pont az önzetlenség. :)


Az ősrobbanáshoz fűződő kommentárod pedig a te hiteden alapszik, ahogyan az is, hogy mindez csak szerencse függvénye, és semmiféle irányítottság nincsen meg benne. Tudod a természettudomány az anyagi megjelenésben zajló kölcsönhatásokkal foglalkozik, az anyag és a törvényei eredetét képtelen bizonyítani mérésekkel, így ez megmarad a hit kategóriába. :)


Avval is egyetértek, hogy nem a harcosokat kell okolni, de tudod a parancsolókat sem...én azt írtam eddig is, hogy mindennek az oka maga az önzés, ami egy aprócska tévedésen nyugszik, amit még nem vezettem elő, de ha érdekel akkor leírom szívesen. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 A kérdező kommentje:

Én a tudomány embere vagyok, szóval ismerem a dolgok hátulütőjét, ezért is hoztam olyan példát, amiben nincs... túl sok. XD



"Avval is egyetértek, hogy nem a harcosokat kell okolni, de tudod a parancsolókat sem...én azt írtam eddig is, hogy mindennek az oka maga az önzés, ami egy aprócska tévedésen nyugszik, amit még nem vezettem elő, de ha érdekel akkor leírom szívesen."


És örülnék, ha kifejtenéd. ^^

2011. jún. 25. 20:17
 40/80 anonim ***** válasza:

Az ősrobbanás bizonyított tény a tudomány mai állása szerint, és Sátán és Démonai sem vélik másképp így nincs okunk benne kételkedni.


És igen Sátán Atyám számára is teljesen érdektelenek azok az emberek akik Őt szörnynek és gonosznak állítják be, így természetes hogy átgázolhatok rajtuk. Természetesen testvéreim körében nem önzősködünk. Azt hiszem hogy most már felesleges magamat ismételni, amit akartam már leírtam.

Még így a végére, ne vedd sértésnek, de aki hisz a bibliában, a názáreti erejében stb. az az én szememben keresztény.

2011. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!