Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Álltatok már a gonosz szolgála...

Álltatok már a gonosz szolgálatába?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért, mit csináltatok és hogyan értétek ezt el? Szándékosan vagy véletlenül?
2011. jún. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:

"Utolsó: Csak akkor kerülsz összhangba a természettel ha meg is érted azt. A "jó tevés" amiről prédikálsz teljesen felesleges a természetben. Láttál te már egy állatot aki csak puszta "jó" szándékból cselekedett volna bármit is? Ha jól megnézed minden állat "önzésből" cselekszik, hogy fennmaradjon, nem érdekli mi jó, s mi rossz. Miért? Mert ők a spirituálisan korruptált emberekkel ellentétben összhangba vannak a természettel."


Tudod az állatot azért nem érdekli, hogy mi jó és mi rossz, mert a természet nem olyanra alkotta, amely képes különbséget tenni a kettő között...de az embert viszont igen. A természet pedig egyetlen egészet képez, az önzés az egészet szétszedi, az ember képes választani önzés és önzetlenség között, tehát ha harmóniában akar lenni azzal, akkor az önzetlenséget választja...láthatod hogy nem teszi, és a környezetét tönkre teszi...miért? mert önző. :)


Azzal pedig egyetértek, hogy ha az emberek csak gondolkodás nélkül cselekednének, vagyis nem önnek hitt erőből, hanem a Természet erejéből, amikkel végső soron egyek, akkor lenne harmónia...de hát Jézusunk is erre tanított...ami nem azt jelenti, hogy a te nézeted hazugság lenne, nehogy itt félreérts engem. :P :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 Won ***** válasza:
Én Wicca vagyok, tehát nem álltam és nem akarok a gonosz szolgálatába. :) Sztem is a sátán nem biztos, hogy olyan mint, ahogy a azok az irányítanivágyó keresztények gondolják!
2011. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
Én csak majdnem. Szerencsére a beavatás megszakadt és nem tettem. Azóta én a jó szolgálatában állok. Ha többet akarsz tudni akkor írj levelet!
2011. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:

kiegészíteném, hogy ne legyen félreértés...tehát természetesnek tartja az önzést az ember, és bele sem gondolnak sokan, hogy az önzetlenség létező az emberben, és az a megoldás. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! ^^


Utolsó:

Nem hiszem, hogy az önzetlenség a megoldás, mert ha mindenki önzetlen lenne, az a természettel ellentétes lenne, és a végén minden a viszájára fordulna.

2011. jún. 23. 18:38
 26/80 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Az önzésre szükség van a saját érdekünkben, én nem hiszek a názáreti létezésében de ha megnézed a bibliát mi lett vele? Kitárta a szívét mindenkinek, és keresztre feszítették (egyébként ezt a keresztre feszítést is egy ősi pogány történetből lopták). A szeretet fontos, de nem szabad olyanra pazarolni aki nem érdemli meg. A gyűlölet is fontos az egészséges emberi elmének, aki nem tudja megfelelően levezetni a haragját és kiereszteni azt az ellenségére annak komoly pszichológiai problémái adódhatnak. Az ellenségem el kell pusztítani, nem odatartani a másik orcámat is. Még az állatvilágban is, még a növényevő is megöli a ragadozót ha képes rá, pedig az lenne a normális hogy a ragadozó szimplám megkajálja. Miért? Mert nem akar áldozat lenni, fenn akar maradni, megakarja védeni a családját. Kérdezném én a názáreti rajongóktól; ti mindenáron arra hajtotok hogy áldozatok legyetek?
2011. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 A kérdező kommentje:

Fisz:

A keresztre feszítésben azért lehet valami, mert a rómaiak tényleg így végeztek az áldozataikkal. De ezen kívül egyet értek veled.

2011. jún. 24. 09:13
 28/80 anonim ***** válasza:

azt hiszem valami félreértés lesz az önzetlenség körül. :)

az önzetlenség nem önmagunk alárendelése a másik félnek, hanem egyenlőként való kezelése. az önzetlenség nem érzelmesség, ahogyan nem is érzéketlenség...tehát a naivitás, megvezethetőség, sajnálat, megfontoltság hiánya az balgaság, ami nem önzetlenség...aki ilyen megnyilvánulást juttat érvényre magában, az még mindig saját érdekével van elfoglalva, miért segít a másiknak? hát hogy érzelmi állapota, ami mellesleg kellemetlen érzés megszűnjön...az önzés és önzetlenség mindig az egyén szempontjából, az egyén szándékából vezethető le, nem abból, ami a másikat éri...ha én odaadok valakinek 100 millió forintot, vagyis szétosztom, de abból a szándékból, hogy jót kapjak cserébe, mondjuk az Istentől, az még mindig önzés, hiába segít esetleg más embereken. :)


"Nem hiszem, hogy az önzetlenség a megoldás, mert ha mindenki önzetlen lenne, az a természettel ellentétes lenne, és a végén minden a visszájára fordulna."


Pont ezért önző most mindenki bizonyos szinteken, hogy majd ez fog átfordulni a másik variációba, vagyis az önzetlenségbe...egyébként a Természet még mindig egyetlen egész, és az önzés az egységet rombolja...ebből kifolyólag az emberi önzés a természettel "ellentétes".


Fisz.


Nagyon emlegeted az állatokat...ha az ember csak a napi táplálékát, lakhelyét és szaporodási lehetőségét biztosítaná, CSAK és kizárólag, akkor nem lenne probléma a bolygón, de mint láthatod az ember gondolkodó, látja összefüggéseket tettei között, és pluszokat generál, vágyakat, amikkel azt hiszi teljes lehet és minden áron azokat akarja teljesíteni ragaszkodva...no és beindul az önző magatartás, ami, mint megint csak láthatod tönkreteszi az élővilágot, másokat taszít szenvedésbe, de még önmagát is, mivel az önzés elfogulttá, vakká teszi az egyént, aki így saját önzése fogságában sínylődik.


Itt láthatod, hogy nem az önzetlen az áldozat, hanem az önző...S ha már a názáretit hozod fel, akkor érdemes a teljes sztorit figyelembe venni...vajon Jézus, aki vízen járt, gyógyított, teleportált, láthatatlanná vált, feltámasztott a halálból, sőt saját magát feltámasztotta, vajon áldozat volt e, s nem e terve részét képezte az, hogy hagyja magát megfeszíteni, ahogyan azt is hagyta, hogy Júdás elárulja, amikor tudta azt előre?, hogy feltámadásával bizonyítsa, hogy az ember mi is igazából?


Egyébként azon gondolkodtál már, hogy miért van egyáltalán harag? Tudod a haragot/gyűlöletet nem csak kiadni lehet, hanem megérteni okát, és ezzel elnyelni(nem lenyelni), vagyis megszüntetni további felszínre bukkanását az elmében...mégpedig azzal ,hogy megértjük mit is jelent önzetlennek lenni, mit is jelent feltétel nélkül szeretni, és miért hajlamos az ember az önzésre és félelemre, amikből burjánzanak el a negatív tulajdonságok és érzelmek. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:

Utolsó:


A haragot nem lehet elnyelni vagy lenyelni, mert hosszútávon ez pszichológiai bajokhoz vezet. Ki kell adni, csak nem mindegy, hogyan. A harag, ha magadban tartod, akkor energiaként van jelen. Ezt levezetheted sporttal is.


Önzetlenség definíciója az Akadémia szerint: aki előbbre helyezi mások érdekeit a sajátjánál; nem önző; nagylelkű.



Az emberekről pedig annyit, hogy az a társadalom, ahol megvan a megfelelő táplálékmennyiség, ott már a kényelem lesz a lényeg. Az ember ezért fejlődik, ezért gázol át a természeten - mert ilyen a természete... Ha annyira káros lenne, szerintem nem alakult volna ki.


Amúgy pedig egy tény, amit a keresztények hajlamosak elfelejteni. Ha Konstantin római császár nem engedélyezi a keresztény vallás szabad gyakorlását a Birodalomban, akkor a katonák az utolsó emberig lemészárolják az összes hívőt, és volt vallás, nincs vallás.

2011. jún. 24. 10:12
 30/80 anonim ***** válasza:

Kérdező: Igen népszerű volt akkoriban a keresztre feszítés, pont ezt használták ki a zsidó manipulátorok hogy a kereszténységüket sokáig fenntudják tartani "történelmi bizonyítékokkal".


26/f: Nem azt mondom hogy olyanoknak kellene lennünk mint az állatoknak, csupán a természet alaptörvényeit ők követik ösztönből, nekünk is úgy kellene, csak sajnos ez az ösztön már nincs meg bennünk hála az entitásaidnak amiket imádsz. Valóban önzőség a bolygónk pusztítása önös célokból, nem állítom hogy minden önzőség jó lenne vagy hasznos. Ha önzők vagyunk más emberekkel az korrekt. Miért ne lennénk? Én vagyok az erősebb, a gyenge alacsonyabb rendű mint én, ennek következtében 100% hogy én maradok fent ha nem vagyok egy bolond és nem adom oda a nyakamat a gyengének. A Sátánizmus egy nagyon természetvédő vallás, nem vagyunk önzők sem az állatokkal sem a természet más képviselőivel. A földre sem köpünk mert ez Sátán Atyánk földje. Én személy szerint még ha el veszek valamit a Földtől, vagy egy fáról egy ágat esetleg, megkérdezem a Fa szellemét, verset mondok neki és pozitív energiával gyógyítom a sebet amit ejtettem rajta. Ez nektek bizarrnak, talán nevetségesnek is hangzik, de nálam természetes.

Vízen járni és teleportálni MÉG nem tudok de biztosíthatlak róla hogy legalább olyan jól értek a gyógyításhoz mint az állítólagos názáretid. A mágia bizonyos ágaiban meg állítom hogy le is pipálnám.


És igen, mint a Kérdező és én magam is mondtam többször is, a harag, a gyűlölet elnyomása pszichológiai problémákhoz vezethet ha nem vezetjük le.

2011. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!