Van-e itt nyitott gondolkodásmóddal rendelkező, mágia iránt érdeklődő személy(ek), aki egyedül járja az útját, viszont attólmég szeretne néha gondolatokat/tapasztalatokat cserélni?
#1162
"európai, így a magyar mesékben is a róka mindig negatív szereplő, gyerekkorban ez ivódik be, felnőtt korban pedig hogy veszettek, rühesek, lopnak a baromfiólból, stb. Kell az ellenpropaganda."
Van ahol istenkênt tisztelik a rókát pl a rizs istenekênt . És sajnos a róka tényleg minden mesében ilyen , de van ahol tisztelik,arról kéne egy mesét csinalni :D
1183., igen, főképp Japánban Inari isten hírvivőjeként szerepel, és szívesen látják a rizsföldeken, mert megeszi a kártevőket. De ott is megkülönböztetik a jó(általában inari, vagy Dakini-ten szolgái), semleges(kb a vad rókák), és a gonosz(rókadémonok) kategóriáit.
Igen, nagyjából várok, és figyelek, közben pedig hatvanhárom más forrásban kutakodok darabkák után.
A kis Vukban is csak azért jó a róka, mert ők a mese főszereplői, de ugyanúgy azt mutatják be, ahogy lopja a baromfiudvarból az állatokat, és kijátsza az embert. Persze a mesében nekik drukkolunk, és a gyerekeknek ez egy pozitív mese a rókáról, de igazából nem sok jó tulajdonságát mutatják be. A könyv méginkább ilyen, kevésbé meseszerű, de ott sokkal nagyobb hangsúly van a róka, és az erdő egyensúlyán, együttélésén.
"A szellemi erő és életerő, amit mozgósítasz, miként alakul fizikai/kinetikus energiává"
Kifejezetten ez érdekel vagy ez csak egy a sok közül?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!