Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Időutazás, mit gondoltok?

Időutazás, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, valaha felfogják találni olyan találmányt ami képes az időutazásra? vagy ez csak képzelet szüleménye marad?


Hozzáteszem, elolvastam dolgokat, hogy 1935-be Willem Jacob van Stockum elméletbe megoldotta de kivitelezhetőbb lesz-e valaha az életben is?


2011. ápr. 16. 20:15
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
50%
Ha egyszer feltalálnák az időutazást, akkor én visszamennék és kitöröltetném az Ezotéria kategóriát innen amikor indult az oldal.
2011. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim válasza:
Érdekes feltevés: amennyiben létezik kollektív tudat, úgy ebben elvileg visszakereshető minden emlék, ergo mindent meg tudunk nézni más szemével a múltból. befolyásolni persze nem tudjuk.
2011. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim válasza:

Ugye láttátok már a Vissza a jövőbe filmeket (Back to the future...) ?:D


Abban volt hogy azért nem találkozhatnak a dokiék (ugye ők időutazók) mert a tér-időkontinuum (remélem jól írtam) kisiklana és elpusztulna a világ...


szal lehet ezért nem találkozott senki időutazóval...

bár azt is mondják hogy Da Vinchi az volt

2011. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Da Vinchiről mondanak mindent.. szerintem túlzás az egész
2011. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim válasza:
Ha Nicola Tesla fizikusnak fel sikerült találnia a teleportáló gépet ... Álítólag tanuk is voltak rá. Szerintem megvalósítható az időutazás Einstein Relativitás elméletéből ... Hívhattok őrültnek , viszont semmi sem kizárt :)
2011. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim válasza:
Sliders sorozat? Az nagyon tuti! Az talán még hihetőbb is mint a Vissza a jövőbe.
2011. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

13 éves koromban magyarázni kezdtem az időutazást egy osztálytársamnak a következők szerint, és ide jutottam: adott egy 6 km-es táv. Gyalog egy óra alatt teszem meg. Biciklivel húsz perc alatt. Egy jó autóval öt perc alatt. Egy repülőgéppel pár másodperc alatt. Ha elérek egy olyan sebességet, amivel nulla idő alatt vagyok ott, akkor nincs idő, megállt. Ha pedig ennél gyorsabban megyek, akkor az időnek vissza kell fordulnia.


Tényleg 13 éves voltam akkor, nem értettem tovább a dolgot, azaz nem tudtam elképzelni, hogy hogyan lenne. Több mint ötven év eltelt azóta, és ma sem tudom :)

2012. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

"Ha elérek egy olyan sebességet, amivel nulla idő alatt vagyok ott, akkor nincs idő, megállt. Ha pedig ennél gyorsabban megyek, akkor az időnek vissza kell fordulnia."


Egy dologra keress rá: fénysebesség. Így meg fogod érteni, hogy 0 idő alatt nem lehet odaérni! Remélem segítettem megoldeni egy 5 éves rejtélyt! :)

2012. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
50 év telt el ember nem 5... és már van gyorsabb dolog is a fénynél a nutriónok. szóval..:)
2012. márc. 22. 23:52
 50/53 anonim ***** válasza:
Nem gyorsabbak. Kiderült, hogy mérési hiba, olvass utána mielőtt osztani kezded az észt!
2012. márc. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!