Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az anya méhében fejlődő...

Az anya méhében fejlődő embrió mikortól ember? 12 hetes korától? Akkor "lesz" lelke? Egyáltalán mikor lesz "lelke"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

"Ott a hiba, ha valaki a gyerekére úgy gondol, mint a teste egy részére."

Nem belőled van a petesejt, vagy a spermium? Mi van, ha én még a felnőtt gyerekemre is úgy gondolok , hogy az én testemből, az én véremből való, pedig ő már tényleg egy másik ember.

Mi van, ha választasz szülőt, mert valami fontos tapasztalatot kell szerezned, de nem tud vállalni, de nem öl meg, hanem örökbe ad.

2010. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

Miért van egy ilyen kérdésnél vita az abortuszról, nem az volt a kérdés, és miért van lepontozva, akinek eltér a véleménye a másiktól, és ha valaki ír valami értelmeset, akkor miért szólják le? Az abortuszellenes emberek meg egyből idejönnek tiltakozni, mert nagyon ráérnek, de ha nem ez a téma, akkor találnak meguknak mást, amibe bele lehet kötni.

Erről mindenki mást gondol, felesleges vitatkoni.

2010. máj. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kérdésnél óhatatlanul feljön az abortusz, hiszen hamarosan ott tartunk, ha nem máris, hogy az egészséges terhességeknek nagyobb része művi terhesség megszakítással és nem szüléssel végződik.Ez nem helyes. Én úgy látom, hogy inkább azokat próbálják elhallgattatni akik nem abban hisznek , hogy az embrió csak egy darab hús. Pedig ez is egy vélemény. Nem kell egyből támadásnak felfogni.
2010. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg nagyon sok az abortusz, jobban kellene figyelni a védekezésre, és több segítséget kellene adni azoknak, akik megtartanák, de nincs lehetőségük, segítségük. A gumin kívül meg nem sok védekezés létezik, ami nem a megtermékenyített, és osztódásnak indult petesejtet írtja ki, a gyógyszer mellett is előfordulhat, hogy van érett sejt, megtermékenyül, de nem tud beágyazódni, mert a gyógyszer hatása miatt nem megfelelő a méhnyálkahártya a befogadásra. Akkor elég sok gyilkos van közöttünk. Olvastam egy nagyon vallásos párról, sehogy sem védekeztek, mert annyira tisztelték az életet, a nő már a 11. gyereket szülte, adták sorba örökbe, mert annyit nem tudtak nevelni. Szerintem meg ez nem normális, de ez csak az én véleményem.
2010. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Akinek az a véleménye, hogy a lélek még nincs ott a megtermékenyülésnél, arra egyből ráfogják, hogy abortuszpárti, gyilkos. Ezt csak azért írtam, le, hogy előre szóljak, hogy nem vagyok az abortusz mellett, nem akarok senkit meggyőzni, csak a kérdésre válaszolva leírom, hogy én mit gondolok.

Azt nem hiszem, hogy a szex után, vagy lombikban, mikor megtermékenyül a petesejt, már ott is van a lélek, de tudja, és elindul, "közeledik", és az abortusznál nem legyilkolják, hanem visszautasítják, és ezt érzi, és fáj neki. A vetélésnél vagy jöhet, de nem akar, vagy nem jöhet, vagy más lehetőséget kap, azt nem tudom, de a halva születés megint teljesen más, mert akkor már ott van. Szerintem a szülőket nem mi választjuk, hanem az életfeladat miatt őket kell választanunk, ezt osztják ránk a "központi szereposztó irodában".

2010. máj. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
szerintem az 5.6.hónaptól költözik be,de kijárási lehetősége van,amíg meg nem születik..onnantól csak álmában járhat ki az ember,vagy meditálásnál..
2010. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim válasza:
27%
Szerintem ott van a lélek a fogantatás pillanatától. Nem is értem, hogy gondolhatják másként mások.
2010. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim válasza:
0%

Huu na nem bírtam tovább olvasgatni ezeket.egy 12hetes magzat már akkora ..ha nem is teljesen akkora mint amit a doki "lóbál" a kezében...a néma sikolyban,de az a baba már majdnem kész aprócska baba,,,néhány kép róla:

[link]


akinek van gyereke az tudja,hogy egy t12hetes baba már igen is érez,mozog-ha még nem is érzik bent,egy szóval az már egy kicsi ember..ezért szomorú az a felfogás,ha valaki nagy ívben leszarja a babák -magzatok jogait.

2011. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 82reni válasza:
0%

Gondolom vagy tudom?


hm... én hiszem. Bizonyos tudással hiszem, hogy a teremtéstől. Az pedig a fogantatással esik egybe.


Számomra tehát élő emberi lény attól a pillanattól, és elpusztítása gyilkosság, akkor is ha a közreműködők nem tudják vagy nem így értékelik, hiszen gyakorlatilag mindenki maga dönti el milyen értékrend alapján ítél. kit hallgat s kit nem hallgat meg...


Bár nem rendkívüli esetek győztek meg, de megerősítettek: igenis lehet emléke, fájdalmat is egy babának.


A lényeg, hogy tiszteljünk, szeressünk minden életet -éshát honnan máshonnan kezdődhetne.

2012. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!