Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az anya méhében fejlődő...

Az anya méhében fejlődő embrió mikortól ember? 12 hetes korától? Akkor "lesz" lelke? Egyáltalán mikor lesz "lelke"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
felejtsük el
2010. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

tetszik vagy sem, egyelőre én járok orvosira.


1. válaszoló írása alapján: az izomrostokkal nem érzékelünk, arra ott az idegrendszer.


valaki utána még ezt írta: a szedercsíra úgy alakul ki, hogy a sejt magától osztódik. az anyának nincs beleszólása.


minden, arra képes sejted magától osztódik. nem úgy van, hogy pl. megmondom, hogy köröm, nőjél, és ötcentis körmöm lesz. és nem érzek lelkifurdalást, amikor mélyhámlasztásra megyek, pedig szegény bőrsejteknek biztos lelke van, mert maguktól osztódtak.


a down-kórról és nyílt gerincről kérdezzétek meg, akinek az van, hogy vajon örül-e így az életnek? nem irigyli azt, aki egészséges és bármit megtehet? az anyja apja együtt vannak még? az egészséges testvére nem akar öngyilkos lenni, amiért a beteg tesójával törődnek a szülei folyton?


pontozzatok le, úgyse tudok meggyőzni senkit, csak dühít a demagóg, álomvilág-beli gondolkodása egyeseknek.

2010. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%
és NEM támogatom az abortuszt, DE nem kövezem meg, aki bevállalja, talán épp emiatt...
2010. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
38%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:17


Hallottál már arról, hogy azok akik új szervet kapnak emlékeik vannak a donoruk életéből? Sejt emlékezés? Van rokonom, nyitott gerinccel lett a babája (akkor még nem szűrtek ám mindenre), két évig élt. Néném azt mondja, örül, hogy ismerhette a kisfiát és ha két év adatott nekik, legalább addig vele lehetett. A testvérek pedig ugyanígy gondolják. Senki nem gondolja, hogy jobb lett volna ha meg sem születik. Ám az egyetemen ezt is tanítják....

2010. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
80%

a sejtemlékezés egy összetett biokémiai folyamat, köze sincs a lélekhez, ezotériához.


és semmilyen egyetemen nem tanítják azt, hogy "szóljunk bele mások életébe, tiltsuk meg az abortuszt, mert mi szentek és mindenhatók vagyunk"

2010. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
32%

"és NEM támogatom az abortuszt, DE nem kövezem meg, aki bevállalja, talán épp emiatt..."

Ezzel egyetértek, én is így gondolom ám attól még a lélek ott van. Még ha lelketlennek tűnök is.

2010. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%
az általad említett anyukának szíve joga volt megtartani a nyílt gerincű babát. ha ő így jónak látta, jó. de ne szóljátok le azt aki nem így tette volna.
2010. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:

kedves orvosira járó hsz! Gondolom azt is tudod, hogy a nyitott önmagában gerinc nem probléma, és az sem mindegy hogy mekkora a nyílás! Kint van nagyobb esély a fertőzésre, odabent a magzatvíz sterilen tartja.


Van egy betegség, ennek a nevét talán tudod, amikor a hasfalon kívül reked 1-2 szerv. Ez sem baj önmagában, mert születés után rögtön visszateszik a hasfalba és a baba ugyanúgy fejlődik tovább.


Attól hogy orvosira jár valaki, ne ítéljen meg /el senkit. Sőt, lehet át kellene gondolnia, hogy mit jelent hogy az ÉLET mellett döntöttek.

2010. máj. 5. 14:40
 39/59 anonim ***** válasza:
Nem szóltam le. Pusztán leírtam, hogy a lélek ott van. Attól még ő dönthet, ahogyan akar. Csak gondolom rosszabb ha szembenézünk azzal, hogy a bennünk növő valaminek lelke van. Ettől még nem változtatunk rajta. Le írom őszintén amit gondolok. A környezetem is tudja, hogy mit gondolok de még egy barátnőmet sem gyötörtem ezzel, ha abortuszra készült. A röhej meg az, hogy mégis a környezetemben élő abortuszon átesett ismerősök mégis engem hívtak beszélgetni előtte és utána. Talán mert nem mentegetem, de elfogadom a döntésüket. Talán ezért őszintébb az együttérzésem. Mert nem takargatok, csak együtt érzek.
2010. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

az orvosit csak azért mondtam, hogy jogosan tehessem helyre azoakt akik szerint a szedercsírának érzelmei vannak és az izomrost érzékelésre való.


a néma sikolyban 12 hetesnél jóval idősebb a baba.


a hasfalon kívül rekedt szervek tényleg nem jelentenek semmi halálos rendellenességet, 100% korrigálható, de hogy jött ez ide???

a nyílt gerinc az élettel gyakorlatilag összeegyeztethetlen és a down-kór lelki terheket róhat a szülőkre, környezetre, ámbár mindkettőnek a súlyosságától függ, vannak könnyebb, kevésbé rendellenes változatai e betegségeknek.

2010. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!