Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az anya méhében fejlődő...

Az anya méhében fejlődő embrió mikortól ember? 12 hetes korától? Akkor "lesz" lelke? Egyáltalán mikor lesz "lelke"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

A mesterséges megtermékenyítés szerintem a sors akaratából ad életet. Van olyan, hogy 10edszerre megy már valaki ilyen beavatkozásra és egy sem tapad meg. Ha megtapad, az már egy lehetőség


Aki azt írja, hogy a "Néma sikoly" egy merő butaság, az nagyon is téved.Miért? Mert egy embrió nem gondolkodik ugyan, de az ÉLETÖSZTÖN már icipici korában benne van. Elpróbál menekülni a műszerek elől? Igen.


Az pedig merő tévedés, hogy azért lehet a 12. hétig elvetetni, mert még nem tapadt meg jól. Már akkor jól megtapad, amikor sejtcsomóként beágyazódik a méh falába. Ha nem így van, akkor "elmegy", mert nincs ami táplálja, nem tudott jól "gyökeret verni". Azért van a 12. hétig megjelölve az abortusz, mert 12. hét után EGYÉRTELMŰEN emmberformát ölt a magzat.Egyébként fejlődési rendellenességek esetén azt hiszem a 24. hétig is meg lehet ölni.

2010. máj. 5. 12:00
 22/59 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező! Nagyon örülök, hogy így írod: "... meg lehet ölni" - mert erről van szó. Lett volna egy babánk, aki Down szindrómás lett volna. Az orvosok nagyon rá akartak beszélni, hogy ölessük meg. A párom is és én is úgy voltunk vele, hogy nem tehetünk ilyet. (Ebből a vallási okok játsszák a kisebb szerepet, a lényegesebb pontot tudja az, aki a hozzászólásaim alapján rátalált a blogomra, és abból megismert egy kicsit.) Végül a természet (vagy Isten) oldotta meg a kérdést: a baba 6 hónapos korában (mármint a terhesség 6. hónapjában) meghalt. Ezt így el tudom fogadni, mi több, még egy kicsit meg is nyugodtam. Azt nem tudtam volna elfogadni, ha a mi döntésünk miatt megölik.
2010. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:

Hát nem akarok mélyebben ebbe belemenni, de konkrétan tudok olyan esetről, ahol rá akarták az orvosok beszélni a szülőket a magzatelvételre (nyitott gerinc stb.) De a szülők kiálltak a gyerek mellett, "lesz amilyen lesz, akkor is szeretjük" alapon. Megszületett, sok beavatkozáson esett túl, de olyan küzdőszellem van benne, hogy 6 felnőtt is megirigyelné. És szellemileg ép.

Ez a gyermek (lélek) szerintem a sors (vagy Isten) akaratából jött ezekhez a szülőkhöz , hogy be tudja teljesíteni az életfeladatát.Ugyanúgy felnő, ugyanolyan képességei lesznek, ugyanolyan lesz, mint mások-vagy még több is.

2010. máj. 5. 12:12
 24/59 anonim ***** válasza:

Egyes kultúrákban úgy gondolják, hogy a magzatba az első érezhető mozgáskor költözik a testbe.

De ki miben akar hinni...

2010. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy tudom bizony mi választjuk ki a szüleinket még akkor is ha alkoholisták mégpedig azért mert mielőtt leszületünk van egy életfeladatunk amit be kell teljesíteni.Lehet,hogy Neked éppen olyan dolgot kell megtanulnod következő életed során amit igenis alkoholista szülők mellet fogsz megélni és ezáltal tanulsz dolgokat.
2010. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy minden gyermekem létezéséről előbb tudtam mint a terhességi teszt. Tudtam, hogy megfogantak, hogy élnek és kapcsolatban vagyunk. Én tudtam, nő bennem valaki(és nem valami). Hiszem, hogy a lélek ott van minden életre foganó embermagban. S éppen ezért, ha nagyon nehéz helyzetben lennék sem tudnám kitépetni a bennem lakó életet.
2010. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
87%

a nyílt gerincű embernek lehet ám igazán boldog élete, bezony!!!

a down-kórosnak is tuti az lett volna.

meg a szüleiknek is.

2010. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
Hogy jön ez most ide??
2010. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
válaszoltam pár fentebbi, empatikus hozzászólásra.
2010. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:

"a nyílt gerincű embernek lehet ám igazán boldog élete, bezony!!!

a down-kórosnak is tuti az lett volna.

meg a szüleiknek is."


Ez nem boldogság kérdése. Van aki vállalja mindig minden körülmények között, van aki csak a boldogítósat vállalja be. A down kóros gyerekek és felnőttek is igenis értékesek, ne mondd, hogy nem kellett volna megszületniük.

Nem biztos, hogy mindig keményen szelektálni kell.Ámbár azt se feledjük, hogy az abortuszok nagyon nagy része nem előre látható betegségek miatt történik. Továbbra is azt mondom, van lelke az embriónak. Tetszik vagy sem, ez van.

2010. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!