Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az anya méhében fejlődő...

Az anya méhében fejlődő embrió mikortól ember? 12 hetes korától? Akkor "lesz" lelke? Egyáltalán mikor lesz "lelke"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
70%
Lelke elvileg attól a perctől van hogy megszületett,de hivatalosan 12hetes korától gyerek magzat addig még a törvény is csak egy kis izének tartja jó példa erre az abortusz pedig nézegesetek kicsit képeket a neten egy 10hetes babának már van kéz láb kezdeménye.Jah 8hetes korátol szivvhangja izom kezdeménye tehát érzi mikor megölik!(abortusz)...ennyit erről!
2010. máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy honnan számoljuk.

Van aki szerint már a megfogantatástól ember, van lelke, élőlényként kell kezelni. De ott van a másik oldal is. Egy 12 hetes magzat nem marad életben ha megszületik.

Másodéves szülésznő vagyok. Mi lélektanon azt tanultuk, hogy a születés pillanatában lesz lelke. De ez is olyan dolog, hogy ki hiszi el, hogy van olyan, hogy lélek.

Szóval erről lehetne vitázni.

2010. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
40%

Nem véletlenül döntöttek a 12. hét mellett, akkor még nem érez semmit, nincs kifejlett idegrendszere se, de most nem az abortuszról van szó.

Nekem volt már vetélésem a 9. héten, meg szültem egy halott gyereket, úgyhogy tudom, milyen óriási különbség van, és nagyon okos emberek találták ki a törvényeket, tudhatnak valamit, mert a 12. hétig még elveszik, mert akkor még nem élet, csak az élet lehetősége, a 24. héttől kezdve meg nem vetélésről beszélünk, hanem halva születésről, vagyis halálesetről, mert akkor már van tudata, és egy minimális esélye az életben maradásra, ha megszületik. Vagyis a 12. és 24. hét között valamikor lesz lelke. Én ezt gondolom.

2010. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
kedves 3.! Ne haragudj, de 9 hetesen elvetéltél, és azt állítod hogy 12 hetes koráig csak az "élet lehetősége"? Már akkor épül az agya, keze-lába, és lehet hogy nem "érez", de már VAN. A Kérdést pedig azért tettem fel, mert kíváncsi vagyok hogy ki mikor gondolja a lélek megjelenését?
2010. máj. 5. 10:12
 5/59 anonim ***** válasza:
53%
Hát erről lehetne vitatkozni, valaki azt gondolja, hogy egy megtermékenyített petesejtnek már van lelke, mert az élet a fogantatástól kezdődik. Pont azért írtam le, hogy átéltem a vetélést, és a halva születést, mert így össze tudom hasonlítani. Írhatom úgy is, hogy a 12 hetes magzat élet, de még nincs lelke, de az igazi élet akkor kezdődik, ha lelke lesz, remélem így már érthető.
2010. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:

"Kérdést pedig azért tettem fel, mert kíváncsi vagyok hogy ki mikor gondolja a lélek megjelenését?"

Ez hogy jön ide?

2010. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Akartam folytatni, hogy én a fogantatástól gondolom, de rájöttem hogy tulképp nincs kézzelfogható magyarázatom. Az egy hiányos mondat. Illetve lenne magyarázat, de van aki hiszi, van aki nem.
2010. máj. 5. 10:29
 8/59 anonim ***** válasza:
Írd le nyugodtan a véleményedet, és a magyarázatot, mindenki mást gondol, erről kár vitatkozni.
2010. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Szerintem az emberi lélek örök körforgásban van. Minden egyes életről feljebb vagy lejjebb lehet mozdulni, annak megfelelően hogy ki hogy élt abban az adott életben? Vannak olyan esetek, amikor a lélek "bónuszt" kap, tehát hosszasabb földi lét nélkül ugorhat a következő életébe. Ilyen pl. a vetélés vagy a halvaszületés is, ami egy (majdnem) anyának borzasztó, de a a léleknek egy magasabb szintre kerülés. Az abortusz szerintem a léleknek is fáj, ez nem jutalom , inkább büntetés.
2010. máj. 5. 10:39
 10/59 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írsz. Mit gondolsz a mesterséges megtermékenyítésről? Akkor lehetőséget kap a lélek a földi életre?
2010. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!