Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ember vagyok, és...

Milyen ember vagyok, és legfőképp milyen anya lesz így belőlem?

Figyelt kérdés
Az gondom,hogy nemsokára megérkezik a kislányom,és már előre félek,hogy majd a többi kisgyerekes anyukával kell ömlengenünk egymás gyerekére,hogy milyen szép stb..A probléma az,hogy engem más gyereke nem érdekel,nem akarok gügyögni nekik,meg vigyorogni bambán rájuk.Engem csak a saját gyerekem érdekel nem másé.Én nem szeretem más gyerekét,(csak a sajátomat fogom szeretni)nem is tudok mit kezdeni más "kölével".Másnak is vannak ilyen gondjai,vagy csak én vagyok ilyen elfuserált ember?
2008. okt. 17. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
egyáltalán nem vagy elfuserált. nekem is hasonló gondolatok jártak az eszembe mikor még terhes voltam, igazából most se nagyon változott a dolog (3 hónapja szültem) Én inkább attól paráztam hogy semmi más nem lesz az életemben csak a gyerekorvos, védőnő, és a többi kismama. Hogy majd nem lehet senkivel semmiről beszélgetni csak a babáról. Hogy nem fognak engem külön álló emberként kezelni a babámtól. Sajnos ennek nagy része be is jött, úgy lett ahogy attól én féltem. Ettől nem leszel rossz anyuka szerintem, mert az a lényeg hogy az ember a sajátját szeresse de azt nagyon:) Ezek amúgy idővel legyőzhető dolgok szerintem. Néha majd ha tudod hagyd ott valakire 1-2 órára a babát és akkor csak magaddal foglalkozz, csavarogj, barátnőzz. Ha pedig társaságban vagy, miután elmesélted hogy van a baba, meg ilyesmik, onnantól ne Ő legyen a téma. Lehet lepontoznak ezért, de szerintem kell egy nőnek egy kis szabadság, s nem jó túlságosan "összenőni" a kisbabával.
2008. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy elfuserált de valoban ilyen kemény vagy?Mondjuk nem számit kinek mi a felfogása.Én sem a máséval foglalkoztam nem érdekelt a másé csak az enyém az anyukákat nem ismertem és még most sem ismerem de ilyen keményen nem fogalmaznék.Lehet nem te vagy az egyetlen akinek ilyen a felfogása de én is kérdeznek töled valamit?Nem jobb ha meg tudsz beszélni bizonyos dolgokat veled egy cipöben járokkal,vagy mindig csak a család aki elfogult ,vagy netalán orvos,védönö??????
2008. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy másnak is vannak ilyen gondolatai mint nekem.Köszi a tanácsod,mindenképpen fogok magamra is egy kis időt szakítani.Sok boldogságot,és jó egészséget kívánok!
2008. okt. 17. 09:42
 4/13 A kérdező kommentje:
Minden kismama akit ismerek,nem tudok máshogy fogalmazni,de nyálas!Csöpögősen beszélnek a babájukról,én ettől rosszul vagyok.Lehet,hogy az a baj,hogy sosem voltam nőies nő,sokat kellett dolgoznom gyerekkorom óta,sosem voltam törékeny "pinavirág",kinézetre is (még ekkora hassal is /34.hét/ fiúnak néznek).Én nem mondom,hogy nem mosolygok rá egy babára,de hogy ott magas hangon vinnyogjak neki,számomra elképzelhetetlen.
2008. okt. 17. 09:49
 5/13 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok: jaj de egy hullámhosszon vagyunk:) én pont ugyan ezért kerülöm a többi kismamát. én amúgy se szeretek gügyögni a saját lányomnak se, nem buta Ő csak kicsi. Én mindgi normális beszélek vele és imádja nagyokat nevet rajta. Sőt ha más nyálaskodik vele általában rászólók:) persze ez lehet durvának hangzik de hát elvégre az én babám. engem az idegesít hogy nem lehet velük semmi másról beszélni csak a babáról, szerintem ebbe bele lehet örülni. hozzáteszem mindennél jobban imádom a lányom!!!!!
2008. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az mondjuk néha jól jön hogy tanácsot kérj, vagy valamiben csak mások véleményét, sokan ezért tartják a kapcsolatot más kismamával. de én úgy vagyok vele hogy egész nap a kislánnyal vagyok, nem szeretnék még a nap további részében is csakis arról beszélni, hogy melyik mikor mit csinál. Ha kérdésem van kiírom itt:))) (első válaszoló)
2008. okt. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Pár éve, amikor a barátnőm szült, minden találkozás alkalmával elmondta a következőt: "Jól van a gyerek, a széklete rendben, rengeteget mosolyog, gügyög, ül-mászik-megy... (mikor mi volt aktuális). Na, ennyit a gyerekről és most beszéljünk másról." Én is ilyen vagyok... A többi kismamát már messze elkerülöm, mert nagyon nehezen viselem a "nincs alul öltöztetve a gyereked? nincs melege a bébidnek? miért nem cumit adsz neki? miért hagyod, hogy az ujját szopja? az én gyerekem ennyi idősen....., Hát nem az én gyerekem a legszebb?? " jellegű kérdéseket. NEEEEEM. Az én gyerekem a legszebb! Ugyanezen okból messze elkerülöm az öregasszonyokat is. Ettől nem érzem magam sem elfuseráltnak, sem szőrös szívűnek. Te se tedd.
2008. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a mostanában elég letargikus napjaimnak nagyon jót tesz hogy ennyien egy véleményen vagyunk:) a végén még jó kedvem lesz:)
2008. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia fiús csaj! Én egy kispapa vagyok, csak az asszony oldaláról írok, teljesen véletlenül. Tulajdonképpen csak láttam, hogy a feleségem írogat, és belenéztem. Nem, nem kell semmit feladnod! Csináld azt, amit korábban, csak kicsit visszafogottabban. Káros szenvedélyektől tartózkodj. Ha hajtaz és lakásra, vagy autóra gyűjtesz, avval a tudattal tedd, hogy idővel minden az övé lesz. Ez így természetes. Kisbabádtól csak gazdagodsz. Rengeteg szeretetet kapsz majd tőle, meglátod. Más kismamákat meg nem kell lenézni, vagy utálkozni. Ő dolguk, hogy nevelik porontyukat. Ezek a kezdeti kétségeid, amik fiús nevelésed következményei meg idővel úgyis elmúlnak.
2008. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Húúúúúúúúúúú mennyi normális ember!Pedig azt hittem,hogy csak utálkozó,meg lenéző,lebunkózó választ kapok!Azt hiszem ezt a napot már nem ronthatja el senki!Már régóta tagja vagyok ennek a "közösségnek",de ennyi pozitív választ még nem kaptam egyetlen kérdésemre sem!Külön köszönet a kispapának!Minden jót a kedves válaszolóimnak,főleg az elsőnek!!
2008. okt. 17. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!