Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ilyen ember anya lenne?

Egy ilyen ember anya lenne?

Figyelt kérdés

Anyám 15éves voltam amikor lelépett a szeretőjével.

Ha azt vesszük nem is lenne vele gond ha nem hagyta volna apumra és rám az akkor 2 és 7éves tesoimat mondva ugyis lesz velük valami.

Nos tényleg lett iskolába járnak szépen rendesen nevelkednek ahogy kell.De kérdem én hogy lehet képes erre 1 "anya" hogy csak így rengeteg hazugsággal a háta mögött itt hagy mindent egy olyan emberért akinek romos viskoja van,szegény mint a templom egere de 10évvel fiatalabb nála.

Nem jelentkezik,nem hivja a gyerekeit és semmi.

Igazából azért kérdezem mert azóta eltelt 6év és azóta én anyuka lettem(és soha nem hagynám el a gyermekemet) és nem értem hogy erre hogy valaki elhagyja a gyermekeit miféle ok vagy bármi más vezethet ehhez hogy ilyen történjen? Mással is volt ilyen?Vélemények?


2010. dec. 5. 13:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Már megbocsáss,de én nem nevezném anyának az ilyet! Azt ki kell érdemelni! Én is anyuka vagyok, és soha nem tudnám megtenni azt,amit többen is megtesznek. Még csak nem is emelek a gyerekeimre kezet... Soha nem is értettem,hogyan képes valaki csak úgy eldobni egy vagy több gyermeket magától!
2010. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Biztos fog jönni olyan válasz, hogy a boldogságot kereste. Kedves feminista válaszolók szokták ezeket a magyarázatokat adni olyan esetekre, ahol egyértelműen a nő a hibás.

Én nem nevezem anyának az ilyet. Aki képes elhagyni a gyerekeit, az számorma nem anya.

2010. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Én sem nevezném anyának az ilyet. Erre többet nem is nagyon tudok mondani.
2010. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és tudjátok hiába az "anyám" én sem nevezném annak és én is képtelen lennék elhagyni a lányomat.
2010. dec. 5. 13:53
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem,nem anya.Csupán egy nő,hiszen onnantól,hogy kilépett az életükből,már bizonyította azt,hogy ő nem való szülőnek.

Az ehhez hasonló történetek mindig elgondolkodtatnak,hogy miért is ilyen rideg és szívtelen valaki...

Szintén kisgyermekes anyuka vagyok,számomra elképzelhetetlen,hogy elhagyjam a kisfiamat.

Azóta nem is hallottál "anyukád" felől?

2010. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

attól még anya, és biztos, hogy rengeteg frusztrációt, gátlást és problémát okozott neked és testvéreidnek ezzel a tettével. nem az ő szempontja a fontos, hanem az, hogy te feldolgozd el, te megbocsásd stb., hogy a te életed legyen ezáltal jobb.


az pedig, hogy akiért elhagyott titeket, szegény volt, inkább enyhítő körülmény, tehát nem a pénz miatt csinálta - valami sokkal erősebb érzelem állt az ügy mögött.


esetleg kutasd fel a családfád, kérdezz meg más rokonokat, ha tudsz, hogy az édesanyád gyerekkora hogy telt, lehet hogy őt is egy hasonló, vagy sokkal durvább behatás érte, ami miatt nem tudott anyaként viselkedni.

rengeteg (és egyre több) pszichológus hisz a családon belüli ismétlődésekben, abban, hogy a szüleink élete olyan minta nekünk, amit akaratunk és tudtunk nélkül is sokszor követünk, ezért fontos neked ezzel szembe nézned, hogy nehogy te is hasonlóan járj!

2010. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Eleinte hogy felhivta őket egyszer kétszer jött is aztán már nem jött ráfogta hogy nincs pénze az utazásra(tölünk 200kmre sikerült elmenni még véletlen sem a közelbe) így lassan 3éve nem látta a gyerekeit.Igazából az nem bánt hogy velem nem törödik hisz nekem már "külön"Családom van de a testvéreim most sem annyira nagyok.AZ unokáját sosem látta a korházba sem jött be így nem várok felénk irányulva tőle semmit sem :/
2010. dec. 5. 14:01
 8/22 A kérdező kommentje:
"Anyum" és az ő testvérei árvaházban nőttek fel mert mamiék elég korán hunytak el :/ Így az ember azt remélte hogy ő nem teszi ezt a saját gyermekeivel ha ő is tudja milyen az hogyha valakit elhagynak..nos nem így lett...
2010. dec. 5. 14:03
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

hoppá, ez elég meglepő, nem? ezt hívják úgy hogy családon belüli sorsösszefonódás.

ajánlom, hogy hogyha teheted, menj el egy családállításra, rengeteg leírást találsz erről az interneten.

[link]

2010. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy nem igazán anyatípus és a ti érdeketekben is lépett le.
2010. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!