Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az anya méhében fejlődő...

Az anya méhében fejlődő embrió mikortól ember? 12 hetes korától? Akkor "lesz" lelke? Egyáltalán mikor lesz "lelke"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
63%

"valaki utána még ezt írta: a szedercsíra úgy alakul ki, hogy a sejt magától osztódik. az anyának nincs beleszólása.


minden, arra képes sejted magától osztódik. nem úgy van, hogy pl. megmondom, hogy köröm, nőjél, és ötcentis körmöm lesz. és nem érzek lelkifurdalást, amikor mélyhámlasztásra megyek, pedig szegény bőrsejteknek biztos lelke van, mert maguktól osztódtak. "


Persze, de tudod, az ember a saját testével azt csinál, amit akar. A gyereke viszont nem a saját teste, csak ideiglenesen ott "lakik", míg nem lesz olyan nagy és erős, hogy a világra jöjjön, és önálló életet kezdjen. Ott a hiba, ha valaki a gyerekére úgy gondol, mint a teste egy részére. Nem, a gyerek nem a részem, hanem egy autonóm lény (már szedercsíra-állapotában is), aki történetesen a génkészlete felét tőlem örökölte. És mivel autonóm lény, szerintem én nem dönthetek a sorsáról. Úgy gondolom, hogy mindenki megérdemel egy esélyt az életre. Persze a mai lelketlen világban én már a kisebbséghez tartozom, hiszen az általános vélekedés az, hogy a nő nem tehet arról, hogy terhes lesz. Szerintem ez is nevetséges egy "indok" az abortusz mellett, de ez már magánvélemény.


Ha egy gyerek életképtelen, az meg fog halni magától, és az anya el fogja vetélni. Az evolúció azért szerencsére tudja, hogy mi a dolga... Aki viszont megmarad, az megérdemli azt, hogy kapjon egy esélyt az életre szerintem.

2010. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

természetesen csakis a nő tehet róla, főleg ha erőszakból fogan a gyerek, vagy tabletta mellett (ami egyébként veszélyes, tervezett baba előtt abba kell hagyni fél évvel min.), lyukas gumi a tinilányoknál (akik nem k*rvák csak lehet hogy van egy tartós fiújuk), de szüljön mindenki, aztán nevelje nyomorban vagy menjen tönkre bele.


ha nem a te gyereked, miért törsz pálcát afelett ha más elveteti a sajátját? a gyermek nem tulajdon, de belőlünk fogan, néha akaratlanul, néha önhibán kívül. néha valaki nem vállalja fel a súlyos genetikai beteg kisbabát. semmi közöd hozzá. az anya és apa majd eldöntik, mi a jó nekik, egy zigótának ne legyen már több joga az élethez, mint a fiatal anyjának, aki lehet, hogy épp 15-16 éves, és még más dolga van az életben. mielőtt rám sütitek, nem volt abortuszom, remélem nem is lesz.

2010. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
0%

"az anya és apa majd eldöntik, mi a jó nekik,"

döntöttek és jó is volt nekik... aztán jöhet a doktorbácsi takarítani a porszívóval.

Mindenkinek szíve joga, de akkor is szembesülni kell azzal, hogy az ott egy élő pici ember...

2010. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
50%

b+ te ha pár száz évvel ezelőtt születtél volna keresztes lovag lettél volna -.-


van egy évfolyamtársam szép, barna hajú, barna szemű értelmes lány. a (mostmár volt) barátja "elfelejtett" szólni neki, hogy az óvszer elszakadt. a csaj terhes lett. nem tartotta meg. negyedéves, és sebész akar lenni. jobb lett volna, ha szül egy bébit, és sose fejezi be az orvosit, tuti. főleg neki.

2010. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit eltértünk a tárgytól.Nem csak akkor születik le valaki ha boldog élete lesz.Igenis a beteg nyomorúságos életű emberek is akkor ezt "választották" mert ebben az életében így tudja legjobban beteljesíteni az életfeladatát.Vannak dolgok amiket meg kell tapasztalnia,tanulnia annak a léleknek(már embernek),hogy tovább fejlődhessen,szellemileg természetesen.Általában olyan feladatokat kapunk ami nem mindig fenékig tejfel de akkor neki ezt kell megélnie megtapasztalni ebben az életében.Én hiszek ebben elfogadom ha valaki nem hiszi.Csak akkor nem értem miért olvasgat ebben a rovatban ha teljesen hitetlen.
2010. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:
Már bocs, de nem mindegy hogy néz ki az évfolyamtársad? :)) Nekem 2 ismerősöm is baba mellett végezte el a fősulit/egyetemet. A gyerekvállalás nem a világvége.
2010. máj. 5. 15:14
 47/59 A kérdező kommentje:
Igen, elkanyarodtunk a tmától. Egy léleknek fejlődnie szükséges (szerintem), és akkor is, ha beteg a teste, vagy pl. fogyatékos (nem csak szellemi, hanem pl. vak). Nagyon sok ember élete során valamikor találkozik ezekkel a bajokkal, és mégis megtörténik vele, pedig "egészséges" volt addig. Az is egy fejlődési lehetőség, hogy hogyan tudja elfogadni, kezelni?
2010. máj. 5. 15:20
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

tényleg mindegy hogy hogy néz ki a csaj csak vhogy mindig a szép nagy barna szemei ugranak be ha eszembe jut.


amúgy a BTK bármely szakát öt gyerekkel is elvégezném, orvosin egy is iszonyú sok lenne. (nem rossz a bölcsészkar, de valljuk be hogy könnyebb, sokkal!!)


nem vagyok hitetlen.


a lelket a környezetünk adja nekünk. szüleink, szeretteink, az emberek, akikkel kapcsolatba lépünk. szerintem.


az emberi öntudat valóban velünk születik. keveritek szerintem a kettőt.

2010. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
ja és a vakság megint más téma mint a nyíltgerinc és a szellemi fogyatékosságok!
2010. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van kérdező. Én is úgy hiszem, hogy a rossz dolgok nem feltétlenül rosszak az életünkben . Mindenből tanulunk, tanulhatunk.Mindennek célja van. Most teszek még egy kanyart (már nagyot a témától) Lehet hogy az abortusz is a tanulási folyamat része. Hiszen ez egy menekülés a problémáink elől. S lehet, hogy egy következő életben már föl tudjuk vállalni a problémáinkat. Mert úgy hiszem az élet több anyagok sejtek tömegénél és az élvezetek hajszolásánál. S boldognak lenni tanulni kell.Akkor is ha éppen nagyon nehéz az élet. Csak nagyon nehéz szembe nézni vele.
2010. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!