Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az anya méhében fejlődő...

Az anya méhében fejlődő embrió mikortól ember? 12 hetes korától? Akkor "lesz" lelke? Egyáltalán mikor lesz "lelke"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
2010. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy gondolom, hogy a fogantatás pillanatában lesz lelke. Aki látta a Néma sikolyt, az tudja, hogy már a 10 hetes magzat is összehúzza magát, igyekszik elbújni az abortáló tű elől, met érzi, hogy mi fog történni vele...

Úgy gondolom, hogy a lélek már a szedercsírában ott van. A sejtek ugyanis nem az anya akaratából osztódnak, hanem teljesen maguktól, és az anya erre nincs befolyással.


Persze vannak olyanok, akik a születéstől számítják a lelket, vannak, akik a 12 héttől... A 12 hetes dolog azért vicces, mert azabotusz szabályozása a különböző országokban másképp történik. Portugáliában pl. a 10. hétig lehet elvetetni egy magzatot, míg Romániában a 16. héten is végeznek abortuszt. Ezek szerint ezekben az országokban másképp vélekedik az orvostudomány? Hat hét alatt azért igencsak sok dolog történik a babával a méhben...


Szóval én a foganatatáskor kepott lélek mellett vagyok.

2010. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
86%
Az én hitem (római katolikus) azt mondja, hogy az ember lelkét Isten a fogantatás pillanatában teremti meg. 37/F
2010. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
68%
Azért találták ki a 12. hetet mert a 12.héttől tapad meg az embrió olyan erősen az anyaméh falához hogy azt gond nélkül el lehet "távolítani",csak ezért.Igenis érez már akkor egy teljesen kifejlett embrió az ember tökéletesen lekicsinyített mása.9 hétben még nem szüli meg az anya a pár milliméteres embriót azt csak abortusszal "veszik el".Ne haragudj nem akartam kötekedni de ez szemet szúrt nekem.Szerintem a fogantatás pillanatától beköltözik a lélek az általa kiválasztott testbe.Mert ugye azt állítják nem véletlenül születünk oda ahová és a szüleink sem véletlenül ők.Hanem mi választottuk ki őket még anno amire már nem emlékszünk.Ebből következik h a lélek már a fogantatás pillanatától a testben van.Ez az én véleményem.
2010. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%

a fogantatástól a beágyazódásig csak töredék jut el.

gyakorlatilag minden megszületett emberre több tucat meg nem született, be sem ágyazódott "ember" jut. (nem fogamzásgátlás, vagy ilyenek, hanem egyszerűen a normál működés ilyen)


szerintem nem reális, hogy a "rendes" rendszerben a lelkeknek ilyen rövid ciklusokat kelljen állandóan bejárni.

2010. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
30%
Ne hargudj, de a néma sikoly elég nagy butaság, és nem normális, aki ilyen filmet csinál, nem kell ám mindent elhinni. Azt azért készítették, hogy a naív tinilányokat ijesztgessék. Aki már volt biológia órán, az tudja, hogy egy 12 hetes magzat nem akkora, mint az a bábu, amit a "doktor" lóbál.
2010. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:

"9 hétben még nem szüli meg az anya a pár milliméteres embriót azt csak abortusszal "veszik el"."

Leírom neked érthetően. Első terhesség, 9. hét vetélés, második terhesség, kilencedik hónap, halva születés. Nem a 9 hetes embriót "szültem" meg.

2010. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
Oké bocsánat előző akkor félreértelmeztem és sajnálom ami történt.
2010. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
43%
Az szerintem teljesen kizárható, hogy a szüleidet te választod. Ki választana alkoholistákat, butákat stb...?
2010. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól tudom, a lélek (mármint a lélekvándorlás hívei szerinti lélek) nem aszerint választ testet magának a soron következő "leszületéshez", hogy a lehető legjobban érezze magát... Hanem részben előző életekbeli ballépések miatti vezeklésül (csorba kiköszörülésül), részben pedig fejlődési céllal. Lehet, hogy buta és/vagy alkoholista szülők mellett a lélek olyan emberi pluszokkal gazdagodik, amiket mondjuk én el sem tudok képzelni. (37/F)
2010. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!