Van itt valaki akinek vannak emlékei előző életéből vagy legalább ismer olyan embert akinek van? (Szkeptikusok kíméljenek)
Ahha! Szóval Einstein -nek igaza volt....
„Az emberi hülyeség határtalan“
Nem hiszek a reinkarnációban, Istenben viszont igen.
Nos vannak gyerekek akik mesélnek "előző életeikről" és sokszor passzolnak ezek az információk, de engem ez még nem győz meg, akit érdekel Dr. Michael Newton-nak vannak érdekes kutatásai a témában, aki eredetileg cáfolni akarta a reinkarnációt de végül túl sok egyezést talált mikor visszaellenőrizte a beszámolók hitelességét, de személy szerint engem nem győz meg, leírni bármit lehet, ráadásul ez is csak közvetett bizonyíték ha valós, aminek lehet egyéb - általunk még nem ismert magyarázata is.
Mondjuk a lélek szerintem is létezik, de az újra leszületés nekem meredek.
A DNS lánc kialakulásról
Az örökítőanyag (DNS/RNS) tulajdonképpen műveleti utasítás a sejt számára, hogy miként építse fel saját magát. A DNS nem épül fel a fehérjegépezetek nélkül, és a fehérjék nem alakulnak ki a DNS utasításai nélkül. Ráadásul a DNS-t felépítő fehérjék kódja is a DNS-ből olvasható ki.
A DNS négybetűs nyelvét az úgynevezett nukleotidok alkotják (Adenin, Citozin, Timin, Guanin). Ezeket az építőköveket kezdőbetűikkel jelöljük, mint A, C, T, G.
Sem a DNS sem az RNS sem képes spontán önmagát másolni, mert a másolási mechanizmushoz fehérjék szükségeltetnek. A másoláshoz szükséges fehérjék aminosav sorrendjét viszont a DNS kódolja, akárcsak az összes többi fehérjéét.
A DNS-ben olvasható óriási mennyiségű információ a nukleotidok sorrendjében kódolt, melyek a könyv betűihez, szavaihoz, mondataihoz, vagy a bekezdésekhez hasonlóan egy szálra vannak felfűzve, és értelmezhető információként szolgálnak a sejt számára, hogy hogyan állítsa elő önmagát. Ahogyan az írott szövegben, itt is bármely betű kapcsolódhat bármelyikhez, a betűk sorrendjét és kapcsolódásuk mikéntjét azonban nem kémiai tulajdonságaik szabják meg!
Az új szervek és új fajok „kialakulásához” új, többlet információ szükségeltetik. Honnét származik ez az új információ?
Az információ az informatika alaptörvénye szerint csak tudatos tevékenység eredménye lehet. A bázispárok véletlen sorrendjéből csak „használhatatlan” fehérjéket lehetne létrehozni, ráadásul ott van a négybetűs nukleotid-nyelv és a 20 betűs aminosav nyelv „egymásba fordítása”, mint informatikai probléma. Ez a „fordítás” elképzelhetetlen irányítatlan természeti folyamatok véletlen egymásután bekövetkező eseményeivel. Ahhoz hasonló, mintha a szél, a Nap és a földrengések összehoznának egy kínai-magyar szótárt.
A DNS-ben rejlő információt a nukleotidok sorrendje adja. A nukleotidok sorrendjét és kapcsolódásuk mikéntjét azonban nem kémiai tulajdonságaik szabják meg.
Tegyük fel, hogy az „ősleves” tartalmazott adenint, D-ribózt és foszforsavat.
Az adeninnek három reaktív csoportja van: (N7, N9 és a C6 atomhoz kapcsolódó NH2), és a D-ribóz öt hidroxil csoportjával (C1′, C1′-b, C2′, C3′, C5′) reagálhat, így az adenozinnak 15 szerkezeti izomere keletkezhet. Az élő szervezetben ezzel szemben csupán egyetlen izomer (9-(1-béta-D-ribofuranozil)-adenin) található meg.
Az adenozin-monofoszfát (AMP) képződésekor a foszfát csoport három helyen kötődhet a molekula D-ribóz részéhez (C2′, C3′, C5′). Így az összes lehetséges szerkezeti izomerek száma 45
A dinukleotid képződéshez két szabad hidroxilcsoport áll rendelkezésre, így ezen a szinten már 90 izomer lehetséges.
A ribóz C2′ és C3′ atomja kiralitásközpont, így a hozzájuk kapcsolódó hidroxilcsoportok négyféle izomert alkothatnak, (ribóz, lixóz, xilóz, arabinóz) azonban csak egyet nevezünk ribóznak. A pentóz cukrok tehát összesen 8 (D és L) izomert adnak, így a lehetséges dinukleotidok száma 720 (3 adenin kötőhely, 5 ribóz kötőhely, 8 féle pentóz, 3 foszfát kötőhely pentózonként, 2 kötési lehetőség a dimerizációra).
Mivel az aminopurinok a primer aminocsoportot az adenin molekula C6 atomja helyett a C2 és C8 atomokon is tartalmazhatják, az összes dinukleotid izomer száma ebben az esetben 2160. (720×3)
Egy parányi, 16 (tizenhat) nukleozidból álló poli-adenin szekvencia elméletileg lehetséges izomereinek a száma, ha a matematikai-statisztika alapján, VÉLETLEN képződéssel számolunk: 1,03×10^50 azaz kiírva:
Azaz
103 273 939 462 954 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000
Ezek után KINEK kérdéses az irányítottság?
Az energia eredete
A Világegyetem materialista/ateista felfogása szerint három összetevőből áll:
1. anyag,
2. energia,
3. információ.
Jelen oldal az első kettővel az anyag és az energia keletkezésével foglalkozik. Mivel az E=m*c2 képlet alapján tudjuk, hogy ezek egymásba alakíthatóak, ezért „csak” az energia keletkezésével foglalkozunk, ami ezen az oldalon szerepel, az anyagra is vonatkozik.
Az anyag energiává és fordítva alakíthatóak, de csak a már létező anyag ill. energia alakítható át! De hogyan jött létre maga az energia? Honnan származik a kezdeti energia?
Az energia eredetével kapcsolatban csak az alábbi három lehetőség van:
1. mindig is létezett,
2. magától jött létre,
3. A Teremtő Isten teremtette.
1. Az energia mindig is létezett
Ezt a lehetőséget a tudósok a termodinamika második főtétele alapján végérvényesen elvetették, mivel az entrópia miatti hőhalál elég bizonyíték arra, hogy az energia bármilyen hatalmas is a Világegyetem nem létezhet öröktől fogva.
Ez a lehetőség 100 százalékos biztonsággal kizárva.
2. Az energia magától jött létre
Az a feltételezés, hogy az energia létrejötte előtt nem létezett, és önmagát létrehozta fizikai képtelenség, és logikai ellentmondás, mert a semmiből soha sem keletkezik valami.
A termodinamika első főtétele, az energia megmaradás törvénye kimondja, hogy az anyag és/vagy energia nem keletkezik, és nem semmisül meg.
A második lehetőség is 100 százalékos biztonsággal kizárva.
Ezzel meg is oldódott a kérdés. Mivel az energia nem lehet örök, valamint nem keletkezik, ezért az első két lehetőség kizárható, így teljesen új megközelítésre van szükség.
3. Az energiát Isten teremtette
Az egyetlen logikus válasz; Isten szándékosan ilyennek teremtette az energiát, hogy az ateizmus (Istentelenség, Isten nélküliség) eszméje teljesen mértékben tarthatatlan filozófia legyen és az emberek a Teremtő felé forduljanak.
Werner Gitt és Tóth Tibor mérnök-informatikus professzorok:
„Az információelmélet három nevezetes tételével a materializmus egyszerűen nem tud mit kezdeni. Ezek a következők:
1. Az információ nem véletlenszerű mennyiség.
2. Minden információnak szellemi forrásra (adóra) van szüksége.
3. Információt csak akarat (szándék, intuíció, diszpozíció) hoz létre.” Tudomány, hit, világmagyarázat Focus Kiadó 341.o.
A Basicnél nagyságrendekkel bonyolultabb DNS a maga tökéletességével kizárt, hogy véletlenül keletkezzen, értelmes lény, szándékos akarata nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!