Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rájött itt már valaki arra,...

Rájött itt már valaki arra, hogy minden, ami körülvesz bennünket, mágia?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy az emberi sorsok, születés, élet, sorsfordulatok, szerencse, szinte minden transzcendens . Még sok egyén döntése (gondolatai) sem a sajátja, mert van benne valami...

Kérem olyanok szóljanak hozzá, akik foglalkoznak filozófiával és komoly gondolkodók, netán a téma kutatói, azokat, akik csak írni van kényszerük, kérem inkább ne írjanak. Köszönöm!



2014. jún. 23. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:

8-as érdekes hozzászólás.


11-es is jó.


„Én meg tudom, hogy az Isten alkotta meg a Földet, az embert is. Az ősbűn óta viszont a sátánnak sajnos hozzáférése van az emberhez,”


-ez egy naiv nézet szerintem


„ metafizikailag sem stimmel semmi ebben a dimenzióban”


-ez egy szétcsúszott dimenzió, egy szétcsúszott valóság... mechanikus és ciklikus elvű ismétlések... semmi egyéb... gépvilág.... elgépiesítő világ … a léleknek börtön


ez egy necces valóság, ami folyton bebizonyítani igyekszik nekünk, hogy minden rendben van benne


valójában két világ harcol egymással


„ez a férfi-nő, nemzés, születés, pusztulás dolog... Nekem már elegem van ebből a műsorból.”


-bizony hogy egy cirkusz és semmi egyéb... egy hollywoodi vetítés, amit önfeledten nézünk … mi, lekötözöttek és elbűvöltek (bűvvel öltek)


„ van valami, ami túl van az észlelésen és az csinál mindent”


-és ha ezt egy projekció tárgyaként szemléled, imádod, isteníted, akkor halott vagy


„nagyon nehezen megragadható, megfigyeléseken alapuló analógiákra gondolok, ezt nevezem magas mágiának”


-a létezésnek szintjei vannak, a szent tudomány csendes tudomány


„ az ember megszületik, 20 éves koráig tanul, aztán dolgozik, gyereket nevel, majd mire elkezdene gondolkodni, már nincs az élők sorában”


-másképp hogyan forogna a kerék? a nemtudás kereke, a tóra kereke? (taro = rota =tora)


„ minek a sok ember?”


-hozzárendelt-, hozzárendelődött tömeg – jól tudjuk, hogy a minőség és a mennyiség szorzata mindig állandó – lefelé haladó cikluson vagyunk – a vízöntő kora egyszerű, primitív víziókat hoz, semmi többet


„Én a klasszikus filozófiát részesítem előnyben”


-én is – a filozófia a tudományok tudománya és nincsen párja – vallásban, misztikában vakon áramlanak az energiák, legfeljebb az irányítók értik...


a léthez van néhány kulcs, nem bonyolultak, megtalálhatod őket … utána már nem leszel humanista, nem akarod megmenteni a Földet és Földanyát stb. :-)


„a mátrix-nak van igaza...energiát termelünk?”


- talán energiát termelünk... a mátrix fennmaradásához szükséges energiát (ezt mondja Súr) …


„Talán ezt a topic-ot is törlöm majd , mert itt már az sem biztos, hogy veszélytelen a dolog.”


-nem túl veszélyes ez... ez még fényévekre lehet a megértéstől...


„Ez a felfogás kissé Schopenhauerre emlékeztet, aki szerint minden, ami körbevesz minket csupán az akaratunk leképeződése.”


- ? :-)


A világ mint akarat és képzet


„Ami az emberi gondolatok egyediségét illeti: nemrégiben csináltak egy felmérést, miszerint az emberek kb. 85%-a egész élete során egyetlen önálló gondolattal nem rukkol elő. „


-én nem hittem, hogy ez igaz, de sajnos naponta ezzel kell szembesülnöm... az ösztönös automatizmusok szintje fölött alig van valami … egyszerű primitív túlélés... lassú vonzatás a halál felé

… nincs is erejük, olyan tehetetlenek... szinte nincsenek... csendes apátiában vegetálnak


Intermezzó:

az embernek ma nemhogy szabad akarata, de még akarata sincs. :-) Tehetetlen báboknak milyen akaratuk lenne? Olyan posztulátumkötegeket fogadnak be, amelyek mindenféle cselekvésről leszoktatják őket.

Kívül az istenük, az államuk, a vallásuk, a hitük, az orvosuk, a jogászuk, a pszichiáterük. Mindenük kívül van, belül pedig töküresek. (űresek... ott van bennük az űr... mindenük kívül van és mindenük mulandó... világuk és dédelgetett bábjuk az ebből a világból származó test, ami ennek a világnak a ritmusára jár)


„ tévedés azt feltételezni, hogy a transzcendencia/mágia nem része szervesen az életünknek”


„kezd elegem lenni ebből a műsorból ami itt zajlik”


-ilyenkor jelennek meg a megváltók a bóvlijaikkal



„1) nincs semminek felelőse (micsoda véletlen!!)

2) mindenki elbújik valami mögé (a vállalkozók a cégek mögé, a politikusok a pártok mögé, a közhivatalnokok a hivatalok mögé, a transzcendencia pedig a folyamatok mögé) jó játék ez hülye gyerekeknek, így gyakorolják a hatalmukat

3) elrejtették az emberek szeme elől a halált, és azt a bölcsességet, hogy itt nincs valami rendben (manipuláció)”


-ez egy degenerált univerzum, degenerált szabályokkal … legfőbb szentség benne a hazugság, az van az oltáron... ez a degenerált (degenerálódott és degenerálódó) világ azt hazudja nekünk, hogy teljesen rendben van és ráadásul egy személyes isten (a smasszered valójában) felügyeli


„ A filozófia TUDJA, hogy az emberek baromi nagy része halandó, ennek ellenére azt sugallja, hogy reflektáljanak a halhatatlanságukra. Érted már, hogy mitől mágia ez? (egy része) A fontos kérdések: Kinek és miért érdeke, hogy sok ember legyen, hogy fenntartsák ezt a dimenziót (mindenáron), és miért? A legokosabbak már 2000 éve is tudták, hogy ennek az egésznek nincs semmi értelme, önmagában vett értelme nulla, ontosz on értelme semmi. Akkor mire jó ez a sok hulla? Reinkarnáció? Fejlődés? Ugyan már... Ezt az okosabbja már 2000 éve sem hitte el.”


„Kinek és miért érdeke, hogy sok ember legyen, hogy fenntartsák ezt a dimenziót (mindenáron), és miért? „


-ezek már kérdések (és nem ezoterikus nyálaskodások, valamint nem hazudozások reptiliánokról és plejádokról)


„Az elképzelhető, hogy amit én magas mágiának/transzcendenciának nevezek az a természeti erő, a természet maga.”


-lehet … te vagy az én emberem! :-)


„Az is elképzelhető, hogy a fekete mágia is ebből a természeti erőből jön létre. „


-ezt a természetet táplálni kell... nem véletlenül alakultak ki az áldozatok, áldozások vallásos) kultuszai (=rituális ölések … zsidó nyelvezettel: visszaadni istennek, azt (abból) ami az övé … akkor egy ideig nem nyúl (egy ideig) a többihez)


Ebben az élettérben ölni kell, ez egy iszonyú szükségszerűség.... a szaporodási képesség is pontosan ehhez van tervezve.

Az életformák felszaporodnak és felszaporodva egymást sakkban tartva, megölve fenntartják az egyensúlyt.

A vallás titka az, hogy ennek meg kell lennie.


„úgy teremnek manapság a szebbnél szebb csajok, hogy elcsábítsanak minket, mint a gombák. „


-vízöntő kor, a nő kora... a nagy kozmikus mechanika ezt segíti elő... automatizmusok összessége az egész


„ Nyilván a nő egy hamis teremtmény, mert egy szellemileg degradált állapotban van, és a saját létét/fennmaradását csak máshoz való kapcsolódással tudja elérni”


-kommentár ehhez: a nő nem transzcendens lény... a nőnek tényleg kapcsolódnia kell egy férfihoz, aki a princípiumot testesíti meg, manifesztálja számára …. ez kb. felülírhatatlan szabály...

...ebben a régióban viszont a nő az ősi létező – ezt is tudnunk kell


Van a nőnek egy titka, amit mindig rejteget, ezt a titkot csak a bölcs fejti meg. (pl. én)


A nő víz egyébként, meg lehet benne fürödni. A Hold alatt van és a férfitól egy fokkal mélyebben van belesüllyedve a természetbe. Persze a férfi majd utoléri.


„ Minden nőben ott lappang a rbancság, a csábítás és a bujaság, ez természeti erő, mágia.. Lehet, hogy ezt az erőt keverem én egyéb transzcendens létezővel? (már ha létezik)

Mi a véleményetek?”


-azért ne értékeld le a nőket... eszméletlen kedvesek tudnak lenni... rám hihetetlen hatással vannak (amelyik olyan)

Én most már a tisztaságot keresem és értékelem a nőkben.

A kabbalisztikus mágiában a női princípium (?) a bina, bíná szefíra... ez kb. egy kulcsszefíra.


Komment: egyébként rengeteget hablatyolnak, hadoválnak, dugdosnak, rejtegetnek, agymosnak a kabbalisztikus szövegekben... szóval csak óvatosan a kabbalával és a kabbalistákkal. (Káballistákkal). (Kába fekete köve.)


„Mágia egyébként a szellemi dolgok megjelenését jelenti az életben. Az emberi élet nem mágikus, mert nem elég szellemi. „


-a mágikus elv alatt van a mechanikus elv... napjainkban ez dominál


„minden történés a mágiábol jön elő és aszerint alakul (a mágia mindent lát), de még szinte végtelenül magasabban van a mi szintünknél (de igy válik lehetségessé a mindentudás és hogy a legnagyobb erő a szeretet legyen)”


-akkor a mágia isten? A szeretet-maszlagtól nincs még hányingered? Nekem már igen. A szeretet a nő oldala, lunáris, feminin elem. Hol maradnak a harcosok, akik küzdenek és győznek és sosem nyálaskodnak... mert az az asszonyok és az asszonylelkűek dolga?


Mondás:

Az asszonylelkű férfi mind szolga.


„Véleményem szerint e rejtett (anyagi) potenciálok felszabadítása után válunk képessé az igazán transzcendens életre és a magasabb mágia megértésére! „


-nem nem, mondja Súr :-)


„Az én privát véleményem az, hogy függetlenül attól, hogy élt-e Jézus vagy sem, azok a bölcsességek, amelyeket neki tulajdonítanak, olyan hihetetlen erővel hatnak azokra, akik megértik, hogy eget rengető minőségi változás állhat be az életükben. „


-de férfi az sosem lesz belőlük Jézus által... mivel elasszonyosítja és letérdepelteti őket a „szépbeszéddel”.


„Igaz szavak nem szépek, szép szavak nem igazak.”


Mondás:

Nyálaskodás az élet megrontója.

Másképp:

Nyájaskodás az élet megrontója.


„ "A törvény betöltése a szeretet"” az asszony számára, hogy szeresse a férjét. (a Biblia tele van félmondatokkal... befejezetlen mondatokkal...)


A férfi útja más. Nem nyájaskodás és nem nyálaskodás. Jézus egyébként sosem volt férfi, hanem asszony. Ez a titka. Nem véletlenül nevezi az iszlám hagyomány Isa-nak. (Isa – nőnemű szó)

(Isa egyébként az Ísvara butított változata.)


Egyet elárulok: nyálaskodással még senki nem jutott az égbe. „Isten országa” kizárólag a harcosoké, akik erővel veszik be azt.


„Szerintem titokban mágiával irányítják a világ sorsát nagy hatalmú varázslók, akik azt szeretnék, hogy rajtuk kívül ne legyen képes senki a mágia használatára.”


-bejon hogy önzők a kiválasztottak a pozíciójukra... féltékenyen őrzik a pozícióikat... a zsidó hagyomány ennyiből értelmesebb... ha felmegy az ember, az angyal egyből rátámad...

a new age-ben (és a kereszténységben) meg buksifejű, simogatható angyalkák vannak, akiket a föld népe kedvére simogathat és akik minden kérésüket teljesítik (mindenféle rituális ölés és véresáldozatból felszabaduló életenergia kiárasztása nélkül).

Ezt nevezzük az okkult tudás elrejtésének.

A „SémHémFórás” átminősül simizhető angyalokká.

Talán még puszit is adnak a kérdezők kobakjára.

...és természetesen mindenki vegetáriánus... :-)


„"tudod mi a hatalom? a hazugság" - Sin City”


-igen...

2014. júl. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:

„Jézus mondásai segíthetnek, akár megváltoztathatják az életedet, de hiba lenne belőlük bármilyen univerzális következtetéseket levonni.”



„Kaffka jegyezte meg valamelyik művében, hogy "a világot egy rabbi a padlásról irányítja." „


-Kaffka Jiří Langer (Jirzsi Langer) barátja volt, aki elment a művelt Prágából Belzbe a haszidok közé és ott élt koszban, porban, a csodarabbit istenítve „istenlátásban”.

A keleti haszidok nem semmi téma.


„ a fickó elmesélte, hogy Egyiptomban egy zsidó rabbi tanította meg neki a mágiát”


-Jesszus is ott tanulta a mágiát... a mi szelíd Jesszusunk, aki a légynek sem tudott volna ártani. Mindenkit csak gyógyított. Igazán szép történet (dugigtömve kabbalista szám- és egyéb szimbolikával).


„ A mágia már egyfajta tudatos transzcendens erő, melynek nem ismerjük a mibenlétét, a határait, működési elveit. Talán átnyúlik a mágia hatalma a halálon túlra...”



„Valahol emiatt a sors, a fátum tűnik a legbizonyosabbnak, az, hogy hogyan zajlik le, az nagyjából ki van bójázva. „


-Azt mondja Súr, hogy a Végzet sokkal erősebb az isteneknél. … ezért nem igazán érdemes az isteneket imádni... legfeljebb használni...


„Szerintem erre a helyen azért születünk, mert valamilyen próbatételt kell kiállnunk. Sőt! Ez az egész világ csupán egy fajta büntetési, hely. Mint egy börtön. Az embereknek hinniük kell, mivel nem emlékeznek arra, hogy kik voltak előző életükben, miért vannak, itt. „


-Shakespeare kibővítve:

Nincs a világon jó és rossz, mégis ez a dichotómia, ez a kettős elvű ellentmondás az, ami engem (ebbe a) börtönbe zár és ebben a börtönben tart.


Axióma:

Ez az univerzum alapvetően a dichotómiaelvű krízisek helye.

Tipikus példák a lelket zabáló dichotómiákra:

Káin-Ábel

Jákin-Boáz

Krisztus-Antikrisztus

-Isten-Sátán


Itt jön képbe az, amire egyedül a filozófus képes: a posztulátumok megértése, a posztulátumok kialakulásának, hatásainak... keletkezésének és megszűnésének a megértése.

Filozófus nagyon kevés van... a legtöbb filozófusnak mondott személy nem több, mint adatbázis. (adatbázis-kezelő, adatbázismanipulátor)

(ugyanez a tórával való bánás)



„Hát ha halálom után, jutalomba részesülök és kiengednek innen egy "szép" világba ami tele van mágiával, sárkányokkal, kalandokkal, veszélyekkel stb.”


-azt (talán) várhatod... hogy kiengedjenek... talán még az sem létezik, aki kiengedhetne...


„az összes keresztény, iszlám is önző”


-természetesen... másképp nem lenne itt



„ ami a tiéd.... az mindig hazatér hozzád." - Kedvencek Temetője”


-Tathágata konklúziója:

ez nem az enyém, én nem ez vagyok, ez nem én, nincsen ebben semmilyen énem.

(szemeim előtt az Építő mint a vadszamár, úgy ágál)

(vak vezet világtalant és a világ áll)


-Hányszor jött el a Tathágata ebbe a rendszerbe Súr?

-Kétszer és nem többször.

-A többiek?

-Kóklerek és becsapottak becsapói... becsapottaké, akik hiába vágyakoznak.

_Foglakozott-e a Tathágata eme két eljövetele során számokkal, (arányokkal, mértékekkel, súlyokkal) ...szakrális geometriával, kabbalisztikus elméletekkel?

-Nem foglalkozott ilyesmivel.

-Miért nem foglalkozott ilyesmivel?

-Mert ezek az elméletek mind kivétel nélkül ebből a rendszerből valók és ezt a rendszert modellezik.

A Tathágata nem foglalkozott ilyen elméletekkel, hanem ehelyett képességeihez, adottságaihoz, helyzetéhez és a külső körülményekhez mérten felmutatta az igazságot.

-Miért?

-Mert az igazság egyedül az, ami szabaddá tehet. Minden hazugság mindig börtön. Ezért ha támogatod a hazugságokat, akkor a világ börtön voltát erősíted és ezzel parazsat gyűjtesz a fejedre, ami előbb vagy utóbb lángra fog lobbanni. Ezt mondja Súr és a szava igaz. (és ha ezt elolvastad, ott van a fejed felett és már nem menekülhetsz tőle... mert ez így működik)


Ezt az univerzumot semmilyen személyes isten sem vezeti, felügyeli, hanem egy posztulátumkötegnek nevezhető Törvény alatt van. (egy leíratlan és leírhatatlan (!!!!!!) szabályrendszer alatt van....

1. .. ezt igyekszik tükrözni, utánozni a bibliai szabályrendszer, ami egy rég aktualitását vesztett szabályrendszer, adathalmaz. Abszolút frissítetlen, tele van ellentmondásokkal, senki sem érti, mindenki mindenfélét belemagyaráz érdekei szerint.....

2. Tehát egy elvetendő szabályrendszer.



39: jó kis maszlag... kérlek ne butítsd a kérdezőt! Ezek, amiket írsz, csak klisék.


41: „Utolsó: van abban valami amit írsz, hogy az egész egy rendszer és a fejlődés miatt van, de azért nem gondolnám abszolút igazságnak. Ebben csak Te hiszel. A komolyabb filozófusok mosolyognának ezen.”


-Na ez az! Nem csalódtam Benned! :-)


„ a végtelen fejlődés abszurd gondolat lenne”


-már pedig ezt a gondolatot táplálja az egész new age (pl. teozófia és társai), a Biblia szintén... a mi Szent Pálunk szájába adva „emelkedünk dicsőségről dicsőségre”... de a másik szövegben a győzteseket oszlopokká teszik a kabbalista királyi bölcsesség palotájában és „többet onnan ki nem jönnek” a világba (rosszalkodni)


Állásfoglalás:

A végtelen fejlődésben én sem hiszek és szintén teljesen értelmetlennek tartom.



„meglátni a jóság erejét”


-Jézus is meglátta... felszegezték egy fára... a kiegyenlítődés megtörtént... a pillanatnyi nyugalom helyreállt.

Ez az uncsi (univerzum) olyan, mint a keljfeljancsi: folyamatosan egyensúlyra törekszik. Ilyen ez az uncsi.

Svájci óraszerkezet... milyen jó benne lenni... a részének lenni.

Milyen csodálatos istene lehet neki... kár, hogy megismerhetetlen.

„Építő végre láttalak” mondja a Tathágata „nem építed már házadat”....


Bizony, a Tathágata a mi szeretettünkkel, az Univerzum Nagy Építőmesterével találkozott.... minden kabbalisták, alkimisták és hermetikusok szentjével... a hit igazával.

Fekete-fehér padló az alapja, de felül csodálatos – mondja a kabbalista és kis híján elragadtatásba kerül (tehát nem önmaga).

Azt viszont sosem mondják el, hogy az egyiptomi hermetika a mágia és a varázslás tudománya... a kabbala pedig mindennek az elméleti alapja. Nem véletlenül tanítják a rendekben (vagy a rendben).


„ az ember többi része változtatja majd olyanná hogy mindig kielégitően cselekedjen, tökéletes legyen és ne tökéletlen, de ez még messze van.”


-bizony... és mindig ott is marad... ez az életnek ama kenyere (=az illúzió), ami naponta harmatozik alá az egekből...(a zsolozsma szerint)


„egyébként Isten is létezik aki megcsinálta az egészet (higgy)”


„Ő a Szellem mögött van”


-én is hasonlóan látom... a szellem számomra csak eszköz... a megértés profán szintjein viszont a tisztelet tárgya


„ha kifejlesztettél mindent és tökéletes vagy már, az ő erejét és mindentudását, szeretetét is lehozhatod ide és teljesen olyanná válhatsz mint Jézus.”


-remélem nem (válok olyanná, mint Jézus) … elegem van Jézusból... elegem van az összes kitalált és istenített alakból... elegem van a mások eszközeiből, a mások eszközeinek használatából.

Saját magam alkotom meg az eszközeimet, melyeket használok.


„a Szellem elég szemétnek tünik” :-)


„ vágyjunk neki megfelelni..”


-mint az asszonyok... nem pedig úgy, mint a harcosok...


„A távoli jövőért teszi ezt, hogy a permanens tudást hamarabb érhessük el, így is végtelen idő mig elérjük..”


-talán ama szent sohanapján sikerrel járunk


„Én tudom hogy mindent tudok hisz mindent látok, de ameddig lelkem végtelen fejlődésben keresztül nem tőr fel Hozzám az alvilágból, addig külön fogok állni tőle..”


-Súr szerint ilyen nincs, hogy a lélek egyfajta asszonyi vonzás hatására feltör az alvilágból. Súr azt mondja, hogy poklok fenekére ment le a lelkéért, harcolt és győzött és így lett lelke.

(a bibliai Jákób küzdelmének története is ugyanezt mondja el szokás szerint becsomagolva … a Bibliában minden rommá van csomagolva... a Zohárban meg kb. ötször annyira vannak becsomagolva a dolgok, mint a Bibliában – szép kis olvasmány.... életeken keresztül el lehet rajta csámcsogni ...mindenféle komolyabb és átfogóbb megértés nélkül)


66% : te egy igazi asszonyi lélek vagy! Ezt ne vedd sértésnek, nem annak szánom. A vízöntő kor lehet, hogy a te korod...



„ a lényeg mindig az adáson és szereteten van, ez az út a lelkiismeret/sziv/jóság/kedvesség útja”


-én belebetegednék ebbe az útba... engem megrohasztana... :-)


ezt is Te írtad: „Az igazi boldogság egyébként a fejlődés érzése, amit mindig munka elözött meg valamikor.”


„ mennyire transzcendens vagy misztikus a sorsunk”


-kb. amennyire egy döglött kecskéé


„ mennyire determinált”


-amennyire hagyjuk, hogy determinált (=előre meghatározott) legyen


66%: Te jót akarsz másoknak... ez azt jelenti, hogy hiszel.


Kommentár: a hit egy energetikai jelenség. … Megértjük az energiákat és azt, hogy az energiák minek hatására és hogyan áramlanak.

-----------

Általános kérdés:

Kinek a posztulátumait éled?


„ ellentétes de létező valóság ami mondhatni mágikus módon hat a világra, megtanitja az egyént az igazi mágiára, ami isteni eredetü”


-A mágia az istenek szent tudománya. ...de talán még tovább is van...

2014. júl. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz...Te vagy az én emberem. Te még nálam is pesszimistább vagy, de azért amiket írsz az igaz. Nagyjából 95%-ban azonosulok vele. A maradék 5%-ban talán csak azért nem, mert én klasszikusan gondolkodok. (jóga, orientalizmus, óind filozófiák, buddhista elemek (nem minden), józanság, tisztaság, a lehető legminimálisabb képzelődés, fenomenológiai látás, nyugalom, stb. egyebek) Azért ne felejtsük el, hogy nem mindig volt ilyen ez a világ. Ennyire ilyen. Mindig is hasonló volt, de mégis más. Ami most van abból nem következhet az, hogy nincsen valami "jó" erő, vagy lehetetlen innen megszabadulni. Valahogy, halállal, megsemmisüléssel...mindegy hogyan. Valamiféle hit is van, de a józanság keretei között.

Lehet, hogy ez a világ kaotikusnak tűnik, és az is, mintha keverednének a dolgok, hogy mi mire való, mi miért történik, minek mi a szerepe, funkciója, még annak is van valamiféle sorsszerű értelme, hogy ki milyen gyógyszert szed. Én sok dologban látom a célt, a magasabb értelmet, még akkor is, ha látszólag ellentmondásosnak tűnik. Ilyen a gyógyszerszedés, betegségek, van valami magasabb értelmük, holott a tudomány ezen szintje csak a civilizációval jöhetett létre. Akkor feltehetnénk a kérdést, hogy mégiscsak van valami "szükséges" ebben az egészben? Bizonyára van. Én úgy gondolom, hogy valahogy úgy kell élni, hogy amennyire csak lehet, a külvilágot kizárni, befelé figyelni, keresni a magányt és a csendet és járni az utunkat, ami ki van jelölve. A többi mellékes.

Később írok privátban, most megyek aludni.

2014. júl. 5. 02:42
 54/66 anonim ***** válasza:

„ A legokosabbak már 2000 éve is tudták, hogy ennek az egésznek nincs semmi értelme, önmagában vett értelme nulla, ontosz on értelme semmi. „


-ennek az egésznek csak egy (értelmi-, etikai-, stb.) szintig van értelme... a természet egyszerű, primitív lényekre törekszik... a középszerűt és a viszonylag alantasat favorizálja... a globális program szintén e felé tendál...


Az isten kezdetben királyi fenség (fennség), az idők végére csőcselék. Akinek jó így, az otthon lehet a természetben.


„„Az elképzelhető, hogy amit én magas mágiának/transzcendenciának nevezek az a természeti erő, a természet maga.””


-a mágia szintjei nem lépnek túl a természeten... nem véletlenül hatalom a legmagasabb ideál... királyi uralom, körben szolgákkal: ez a kiválasztottság.

Ez mind a természet köre. Itt minden ritmusra jár. Következésképp mechanika. Következésképp gép. Nincs semmilyen alkotója... egyszerű melléktermék. (talán)


„Van a nőnek egy titka, amit mindig rejteget, ezt a titkot csak a bölcs fejti meg. (pl. én)”


-én egyszer megpillantottam, de szinte eliszonyodtam... ha akarod velük a kapcsolatot, nem szabad tudni.


A nő víz egyébként, meg lehet benne fürödni. A Hold alatt van és a férfitól egy fokkal mélyebben van belesüllyedve a természetbe. Persze a férfi majd utoléri.


-mivel megy a nő után...


-Mi után megy?

-A vallás és a szexuálmágia nagy és utolérhetetlen ideálja, a mindenek felett nagy Fallosz után megy. Mindegyik a saját fallosza után. Ennyi a tudományuk és ez az istenük.

Pithagorász tökéletes 10-ese nem egyéb, mint a vaginában a fallosz (egyes a nullában)... lingam a jóniban... chocma a binában...

Nincsen semmi új a Nap alatt... ha valami újnak látszik a Nap alatt, a bölcs tudja: ócskaság az.

Ciklikus ismétlések... ez a természet. A filozófus számára elgépiesítő posztulátumköteg. Ez a természet.

Titok: a mágiához vér kell... tovább nem mondom.

Entitások. Szövetségkötések entitásokkal. A mágikus szövetségkötések entitásai napjainkra istenekké lettek. (Szent Biblia... ami nem egyéb, mint a nagy varázskönyv. ..ha valami okkult, hát a Biblia az. Viszont az idők során szépen kifinomították a szövegeket, az értelmeket, jelentéseket elrejtették és nagyon nagyon szép, nagyon nagyon aranyos és magasztos értelmeket, jelentéseket, na és érzelmeket rendeltek hozzájuk.)

Maszlag.

A mágia a titkos tudomány, azt rejtegetik, azt dugdossák.

A mágiához pedig vér kell... Az entitások semmire nem jönnek.

Ez a mágia egyik arca.


Tény:

A vallások mögött mindig mágia van.


A mágia primitív szintjein eszközökkel dolgoznak és a kozmoszhoz („SémHámForás”, 72 stb.) igazodnak.

..

Kába fekete köve. Szaturnusz köve.

Kb. Szaturnusz a black sun, az elrejtezett fekete nap a látható nap mögött. (két király van mindig, egy látható és egy láthatatlan)


Alkímiai kifejezés még a Black Sun. (rothadásból kikél a tisztaság – milyen szép, milyen magasztos … talán velünk is ezt csinálják .. globális szinten... gyönyörűséges eszmék … titkos és elrejtett tudás … fennséges rothadás, melyből a szellem emelkedik fel)


Már pedig mi az anyagból fel fogjuk szabadítani a benne elrejtezett fényt... milyen szép is lesz.

Maszlag.

Ócskaságok.

Mindig ócskaságokhoz kötözzük magunkat... és ócskaságokhoz kötöznek minket.

-Kicsoda?

-A Középkor-lobbi.

-Miben érdekeltek ők?

-Abban, hogy örökké a középkorban éljünk.

-Meddig?

-A végtelenségig. Az idők végezetéig.



Kereszt szegekkel... rajta egy halott, akit a többiek öltek meg... mögötte pedig a titkos és misztikus magyarázat, hogy erre felsőbb akaratból (mert van olyan is) miért is volt szükség.

Ezeken agyalunk.

Ócskaságok.

Aktualitásuk semmi.

Viszont intézmények vannak eme ócskaságok mögött, melyeknek egyetlen alapmotívuma van: a túlélés. Mindenáron.

Ekkor aztán beindul a gépezet.... az összes érzelmeinket megdolgozzák... és mi hiszünk... bármit elhiszünk és energiát áramoltatunk ki és éltetjük az intézményt, ami már nagyon régóta velünk szemben működik... mint minden, ami kívül van.

2014. júl. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami: ki kell találni a labirintusból...
2014. júl. 5. 02:46
 56/66 anonim ***** válasza:

Elöszöris NEM VAGYOK ASSZONY!!! :D

válaszolok néhány dologra


Ez tényleg börtön világ, látszatvilág és csak másodlagosan valóságos, addig nem lesz benne élet ameddig az elsődleges, ám rejtett világban nem jön el az élet. A tudás folyamatosan épiti a lelket, ha kifejlődnek a részei harmonikusan összekapcsolódnak, hogy a dolgok között levö új dolgokat is meglássa.


Férfi és nő, 2 teljesen különbözö dolog mégis más.

A férfi az elméjén át ismeri meg a lelki dolgokat (női oldalt), nő meg a lelkén keresztül fejleszti ki az elmét. Ö ugyanolyan ember, de pl férfinak az ereje, nőnek a szépsége a legfőbb fegyvere... nő a szellem megtestesülésének negativ verziója, a világ dualitásának jelképe, teljesen szemben áll a férfivel, de ö belöle származik, a pozitivból lett.


Vigyázz, a szellemröl sose alkoss semmi fogalmat vagy elképzelést mert öt nem lehet elképzelni, akit te Szellemként értesz és nem tiszteled, az csak a felsöbb éned és ez igazán nem tünik értékesnek, ennek dolgai gyerekesek és jelentéktelenek az elme számára, mégis ebben van az intuicios tudás, a képzelöerö, a lelki látás csirái is. Szellem meg olyan mint vmi felséges, senkiföldjén élö hatalmas vándor, minden elolvad a tekintete elött, minden lélek leborul elötte, és csak úgy van, alaktalanul létezik minden felett.


A természet egyébként tényleg mágikus, igy lehet benne meditálni, eröt találni, tele van természetszellemel, titkokkal és élettel, sokat segit a legmagasabb szintü munkában.


"A szeretet-maszlagtól nincs még hányingered? Nekem már igen."

Az a ti problémátok, hogy ilyeneket és hasonlókat elvetetitek, esélyt sem adtok nekik mert még a közelébe se értetek a megértéséhez. Az önzetlen szeretet igenis férfi elem, ö az erejével nagyobb mértékben képes a jót tenni és tapasztalataival végül tulnö minden harcon és a lelki, gyerekes dolgok és a fantázia fontosabb lesz számára, mert tudja mi lapul messze mögötte.


"Véleményem szerint e rejtett (anyagi) potenciálok felszabadítása után válunk képessé az igazán transzcendens életre és a magasabb mágia megértésére! „ "


Ez igaz, minden szinten új rejtett ismereteket tanulunk amig az anyagban is megnyilvánulnak. Minden igazi tudás megnyilvánul az anyagban is, a lélek képességeiben visszatükrözödik/leképezödik.


Jézusról: Ne utáld öt. Mert utálod, látszik rajtad hogy süt belöled az elöitélet. Mindenki amikor Mester lesz mindenben, ugyanolyan szintü ereje lesz de lehet teljesen más, lényének legmélyebb jellegzetességeinek megfelelően, és teljesen más módszerekkel és vonásokkal.

Sztem nézd meg a ben hur filmet, ott van legjobban ábrázolva Jézus (nem ilyen kislányos hanem különös és fenséges), és amúgy is a legjobb filmek egyike :))


„Isten országa” kizárólag a harcosoké, akik erővel veszik be azt.

Isten országa senkié. Meg kell szerezni úgy mintha másoknak dolgoznál és figyelnének. Fejlödést kell mutatni és be kell bizonyitani nekik hogy utáljuk a világot és kinöttünk abból, fejlett a lelkünk és akkor elkezdenek velünk foglalkozni.


A mágia mesterei tényleg nem akarják senkinek se a tudást, hisz ök se kapták meg amig nem voltak méltók rá.

És ök látják hogy jól van igy, ameddig van valami rossz addig képtelenség bármit is elérni csak rombolás lesz a vége, de a Szellem nem is fogja engedni, és róla is meséltem már 1-2 dolgot de persze ezret lehetne róla irni.


Nem szabad számitásba venni semmi rosszat, a rossz dolgokat ki kell zárni a törödésünkböl, a jó dolgok elöhozása és szemlélete teljesen más tudomány, és semmi köze a rosszhoz, rögtön átkonvertálja bármikor jóvá a tudás segitségével, mindent harmonizál, minden szükségest megad a növekedéshez. A rossz az csak hiány, a hiány pedig mindent elvon, pusztit, mert hiányzik neki, sötét és meg kell tölteni fénnyel.


Ja, és még valami: ki kell találni a labirintusból...

Bizony ki, teljes erövel próbálok nektek segiteni egyszerüségemmel és azzal hogy mesélek, illetve nem törödöm azzal amivel nem is kell törödni. De nektek kell mindent megtapasztalni, és addig szenvedni, nem tudni fogtok, rabszolgák maradtok, ezt megmondtam Súrnak is már. sok sikert mégegszer


És igen, olvastam az irásaitokat a nökröl, ök tényleg nagyon veszélyesek de öket is szeretni kell. Egyébként nagyon örülök annak hogy mindenki nönek néz, persze engem értenek is a nök :) Egyébként a felsöbb én irányitja az érzéseket, látja a dolgait és többé nem kell félnetek tölük, de a nő szépsége örökre nagy kisértés marad, a legnagyobb az összes közül.

2014. júl. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

"Férfi és nő, 2 teljesen különbözö dolog mégis egy."


Na, igy az oké, csak kapkodtam.

2014. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:

A lélek mindig a saját szintjének megfelelö, sajátosan átszürt, tudásának megfelelö dolgokat szeret. A világa is ilyen, és minden szinten megváltozik és minden dolognak, atomnak más részleteit látja meg, pl gondolat érzés idea akarat különbözö vilábaiban különbözö szintekkel stb.


De ne aggodjatok, csak egy kevés harc kell az igazi láthatatlan szinten, és az elsö felszabadulás hirtelen eljön, elképzelhetetlen örömmel, a felismerés szabadságával és a béklyók levetésével, de messze legnagyobb öröm hogy látjuk a Szellemet, és az Isteni tüz megadta az engedélyt a mégmagasabb tudásra, Üdvözlést kaptunk és visszaigazolást a legmagasabbtól és egy pillanatra teljesen egyek vagyunk vele és erejével, ekkor megszületik a hivő lényünk ami lát a túlvilágon, persze elöször ez is ujszülöttként...


és ezután már nem kell félni semmitöl, ez az érzés szünik meg teljesen az elsö beavatáskor, hogy jó legyen az élet. A szellem hatalma örökre összetöri a félelem sötét páncélját, az elképzelhetetlen dicsöség végleg bevési a lélekbe azt, hogy van szabadulás, van cél, van élet, van igazi hatalom és Isten az irányitója. Ezentúl teljesen tudatos a lélek és intuició és nem kell félni attól hogy nem értenek és nem értünk, ez megnyugtatja és széppé, egészségessé teszi a testet is. De nagyon sok bün van, és a hosszú úton elkezdjük ezeket felszámolni, eddigre már meggyengültek ezek is és ekkor persze örökre elvesztették eddig stabil alapukat, hosszú időn keresztül legyőzhetővé váltak...


ezért is ilyen új és különös szint már ez, érthetetlen és még különösebb, messzibre ható szintek jönnek, összekapcsolódva az alsóbbakkal, létrehozva a tökéletességet egészen a Szellemig. és még az sem az abszolút, de a mi világunkba a legmagasabb, ezentúlra csak az lát aki már mindent megszerzett mindenhol.

2014. júl. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
és az a világ már teljesen Isteni, a Szellem további tanulással elsajátithatja ezeket és rátesz a tökéletességre még egy lapáttal. És a szellem mi vagyunk. Az isteni tüz világa megnyilvánulatlan és csak igy lehet megnyilvánitani a fizikai sikon, nagy gyógyitóerő, uralom és kozmikus dolgok tartoznak ide.
2014. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:

Kedves hozzászólók! Mély tisztelettel jegyzem meg, hogy amíg az ember nem tapasztal, addig csak mások tanításait teheti a magáévá.

A fényességből leszületnek a gyerekek. Tiszta, a földi élethez abszolút naiv lények, akik segítségre szorulnak a puszta létezéshez is. Nagyon nagy feladatok állnak előttük. Egy felnőtt belehalna, ha felnőtt létéhez arányaiban akkora feladatot kellene megoldaniuk, mint egy csecsemőnek: mondjuk megszületni egy szűk, klausztrofób nyíláson keresztül, majd "be kellene üzemelniük" a tüdejüket, gyomrukat, szemüket, érezniük kell a bőrükkel a tapintásokat, stb. A csecsemők mégis megbírkóznak a feladatokkal. Majd elkezdenek enni, járni, beszélni tanulni, de még mindig segítségre szorulnak. Amikor már eléggé fel vannak készülve a "fertőzésre", elkezdik intézményekben oktatni őket néhány nagyon hasznos, és sok használhatatlan sz.rságra. Amikor félig-meddig felcseperednek, rájönnek az emberpalánták arra, hogy léteznek alternatív valóságok is, és elkezdik keresni az élet értelmét. Sokat tanulnak. Csak úgy szívják magukba a különböző teóriákat. Sokan a vallások felé fordulnak, mások a (egzakt) filozófiához. Egyikük a rózsakeresztesek tanításaiban leli meg az igazságot, másikuk inkább okkult, teozófiai befolyás alá kerül. A lényeg, hogy befolyás alá! Aztán, amikor a témában már kellően jártasok, felmennek a gyakorikérdések.hu honlapra, és úgy kioktatják egymást az ügyesen megtanult tanokból, hogy csak úgy csörög a másik.

Kedves hozzászólók! Akiben nincs tapasztalásból fakadó belső bizonyosság, az miért állít valamit úgy, mintha az elmélete abszolút igaz és megdönthetetlen tény lenne? Aki még nem tért vissza odaátról, vagy aki nem lett mágia áldozata, vagy éppenséggel nem transzmutálta magában az anyagot fénnyé, addig miért nem írja a mondandója elé azt, hogy "szerintem"?

2014. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!