Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rájött itt már valaki arra,...

Rájött itt már valaki arra, hogy minden, ami körülvesz bennünket, mágia?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy az emberi sorsok, születés, élet, sorsfordulatok, szerencse, szinte minden transzcendens . Még sok egyén döntése (gondolatai) sem a sajátja, mert van benne valami...

Kérem olyanok szóljanak hozzá, akik foglalkoznak filozófiával és komoly gondolkodók, netán a téma kutatói, azokat, akik csak írni van kényszerük, kérem inkább ne írjanak. Köszönöm!



2014. jún. 23. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
Mágia alatt én nem a vulgáris mágiát értem, amikor valaki beavatkozik és a saját céljaira próbálja fordítani a mágiát. Hanem "magas mágiára", vagyis, hogy azért sejthető, hogy nagy mértékben determinálva vannak a dolgok, természetesen kell hozzá maga az egyén is, a szabad akarat. Magas mágia alatt olyan transzcendens erőt értek, amely egy magasabb szinten alkotja a maga "mágiáját". Pl. ki hova születik, szerencse, balszerencse, sorsfordulatok,halál, végzetszerű események, stb. A szabad akarat szerintem ebben a játékban kb. 30%, a magas mágia , ami hozzásegíti/gátolja az egyént az kb. 70%. Szerintem az csak látszat, hogy a szabad akaratnak akkora súlya van, én inkább azt látom, hogy a magas mágia lényegesen döntőbb e tekintetben.
2014. jún. 24. 11:00
 12/66 anonim ***** válasza:
100%

>Pl. ki hova születik, szerencse, balszerencse, sorsfordulatok,halál, végzetszerű események, stb.


Ezzel feleslegesen bonyolítod a képet. Nem magyarázol meg semmit, viszont összezavarsz vele mindent. Indokold meg logikusan, hogy miért kéne feltételeznünk egy "magasabb zinten" működő erőt, amikor semmi szükség sincs rá a világ megértéséhez, a kép anélkül is teljes.


>A szabad akarat szerintem ebben a játékban kb. 30%, a magas mágia , ami hozzásegíti/gátolja az egyént az kb. 70%.


Oké, szerinted. Szerintem meg nem. Indokold meg, amit írsz, mert így mit sem ér.


>Szerintem az csak látszat, hogy a szabad akaratnak akkora súlya van, én inkább azt látom, hogy a magas mágia lényegesen döntőbb e tekintetben.


Ez megint csak egy személyes vélemény, de alapvetőbb hiba az, hogy a "magas mágia" fogalma definiálatlan. Mihelyt korrekt definíciót adsz, el lehet kezdeni érvelni mellette/ellene.

2014. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nyilván ezek csupán "lényegi" létezők, mint magas mágia, transzcendencia, ezeket nem lehet definiálni. Te még biztosan a szakállas öregúrban hiszel, sajnos ilyen vagy ehhez hasonló definíciót ne várj tőlem. Másrészt vicces, hogy bizonyítékot akarsz, a megfigyelésen alapuló sejtés számodra kevés, bizonyíték még a tudományos dolgok (végső) okaira sincsen, természetesen erre sincs. Ilyen alapon minden csak hit kérdése, csupán összefüggések és jelenségek viszonya van, analógiák, összefüggések. Már a topic megnyitásánál kértem, hogy laikusok ne írjanak, mert azzal nem haladunk előre. Nem Te vagy az emberem. Még nem "látsz" rendesen.
2014. jún. 24. 14:54
 14/66 anonim ***** válasza:

Szakállas öregúr. Na persze. Honnan veszed, hogy a te sejtésed felel meg a valóságnak? >>még nem "tudsz" eleget.

Én meg tudom, hogy az Isten alkotta meg a Földet, az embert is. Az ősbűn óta viszont a sátánnak sajnos hozzáférése van az emberhez, ami a szaporodásra is kihat. Ezért történhet meg, hogy pl. sziámi ikrek születhetnek. Az Istennek megvan a jogrendje, amitől nem tér el (ez persze csak az érem egyik oldala). Az előző generációk dolgai sajnos kihatnak az utódokra. Ez az egyik oka, hogy nagyon különböző sorsok alakulnak látszólag azonos feltételek mellett is. Akkor lesz a dolognak vége, ha az Isten végigviszi amiket eltervezett, akkor a sátánt és követőit örökre cselekvésképtelenné teszi. Na akkor szűnik meg a rossz.

Tehát az Istent nem úgy kell elképzelni ahogy a tradicionális egyházak elénk rakják, nem-nem. Annak is célja van, hogy miért rajzolták meg ezt a "szakállas öregúr" képet. Egy ilyen Istentől persze hogy senki nem vár semmit. Csak ezt a képet el kell felejteni, de talán sokan direkt nem akarják.

2014. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm a véleményedet. Meghallgattam. Ennyi elég is volt. Nem szeretnék vitatkozni Veled, másokkal sem, ezt a topic-ot nem vitázásnak szántam, hanem olyanokat keresek, akik építő gondolatokkal hozzá tudnak ehhez járulni. Hozzájárultál Te is, köszönöm, de kérlek többet ne írj. Várom mások meglátásait!
2014. jún. 24. 15:32
 16/66 anonim ***** válasza:
Oksa, nem erőszak a disznótor, peace :)
2014. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:

Peace!!

Mindenkinek! Még annyit gondolok erről a dologról, hogy nyilván, ha a magas mágia/transzcendencia oldaláról közelítjük meg a dolgot, akkor azért levonhatjuk azt a következtetést, hogy metafizikailag sem stimmel semmi ebben a dimenzióban. Gyakorlatilag a pénz, a hatalom, a vágyak , a félelem mozgatja az emberi lényeket. Ebből következően a halállal sem stimmel semmi, illetve a létezésünk hermeneutikai értelmével, mibenlétével. De ne szaladjunk ennyire előre...maradjunk csak a magas mágiánál egyenlőre. Építő hozzászólásokat várok, nem vallásit, inkább filozófiait.

2014. jún. 24. 15:44
 18/66 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értem a mágiádat. Ezt hogy és ki alkalmazza? valaki a születése előtt?


Amúgy az alapgondolattal egyetértek. Semmi sincs rendben ezzel a világgal, kilóg a lóláb :D

2014. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

A transzcendencia alkalmazza, amit másként én magas mágiának nevezek. Nem gondolom, hogy minden rosszért ez a felelős, de nagy részéért igen. Persze nyilván ez a világ egy misztérium, ez a férfi-nő, nemzés, születés, pusztulás dolog... Nekem már elegem van ebből a műsorból.

A misztériummal kapcsolatban itt van egy tudás:


[link]

2014. jún. 24. 22:07
 20/66 anonim ***** válasza:

Tehát a magas mágia(transzcendencia), alkalmazza a mágiát(gondolom magasat). Kicsit körben forgónak tűnik. Meg ahhoz hasonlónak, hogy van valami, ami túl van az észlelésen és az csinál mindent. Ezt szerintem a természet tudomány is aláírná :) Azt is, hogy finom praktikákkal befolyásolni lehet a dolgokat.


Miben tér el a világképed a természettudományostól? Vannak benne szuper képességek?

2014. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!