Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rájött itt már valaki arra,...

Rájött itt már valaki arra, hogy minden, ami körülvesz bennünket, mágia?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy az emberi sorsok, születés, élet, sorsfordulatok, szerencse, szinte minden transzcendens . Még sok egyén döntése (gondolatai) sem a sajátja, mert van benne valami...

Kérem olyanok szóljanak hozzá, akik foglalkoznak filozófiával és komoly gondolkodók, netán a téma kutatói, azokat, akik csak írni van kényszerük, kérem inkább ne írjanak. Köszönöm!



2014. jún. 23. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:
Én inkább nagyon nehezen megragadható, megfigyeléseken alapuló analógiákra gondolok, ezt nevezem magas mágiának, mert feltételezem, hogy ezt valaki/valami (transzcendens) célzatosan teszi. Kérdés, hogy mi a célja? Így első látásra ez sem túl bonyolult, fenntartani ezt a rendszert, az ember megszületik, 20 éves koráig tanul, aztán dolgozik, gyereket nevel, majd mire elkezdene gondolkodni, már nincs az élők sorában. Ráadásul az is mágia, hogy minek a sok ember? Kb. 150-200 éve emelkedett kiugróan az emberiség száma. Nyilván ezt transzcendencia nélkül elképzelni képtelenség. Minek a sok ember? Én a klasszikus filozófiát részesítem előnyben, de már el tudom képzelni azt is, hogy a mátrix-nak van igaza...energiát termelünk? Ugye az analógia itt is megvan: 8 óra alvás, 16 óra energialeadás. Amúgy tudok ennél vadabb analógiákat, amelyek baromi reálisak, de azt egyenlőre még nem írom ki ide. Talán ezt a topic-ot is törlöm majd , mert itt már az sem biztos, hogy veszélytelen a dolog.
2014. jún. 24. 23:59
 22/66 anonim ***** válasza:
írd le legyél szíves privátban az analógiákat is, meg úgy az egész elképzelésed , érdekelne a véleményed a dolgokról
2014. jún. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:
Az analógiákat később leírom, a leveledre válaszoltam.
2014. jún. 25. 10:08
 24/66 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy leírni nehéz kompletten, mert az ismereteim elég szélesek. Filozófiával foglalkozom régóta, azon belül a thanatológia (halállal foglalkozó filozófia) a legkedvesebb számomra. A nyugati filozófia hozzányúlt a thanatológiához, és arra az eredményre jutott, hogy az ember egy halandó/véges lény. Ezzel nem állítja azt, hogy mindenki megsemmisül, de azt sem, hogy mindenki túléli. A nyugati filozófia arra az eredményre jutott, hogy nagyon kevesen élik túl a halált, hiába reflektálnak emberek milliói a mennyországra, a halhatatlanságra, biztos, hogy nem úgy van. Ha kimész egy New-york-i temetőbe, végelláthatatlan mezők vannak tele sírokkal, és felteszed azt a kérdést, vajon ezek túlélték?, holvannak most?, biztosan mindenki túlélte?, nyilván abszurd állítás azt gondolni, hogy mindenki túlélte, de az is abszurd, hogy senki sem élte túl. Az ember tehát egy halandó/véges lény, a memória folyamatos elhalványodása, az emlékek elfelejtése, a folyamatosan lefoszló jelen, elhalványuló múlt, mind arra a következtetésre enged , hogy végesek vagyunk. Emberek milliárdjai öregszenek meg elbutulva, Alzheimer-kórban, elgyengülve, eltompulva éri őket a halál, tőlük a halál még mit tud elvenni?? Nyilván semmit.
2014. jún. 25. 10:34
 25/66 homo ludensz ***** válasza:
100%
Kedves kérdező.Írod hogy szívesen foglalkozol thanatológiával. Számomra az évek során kirajzolódott egy egyszerű képlet. Most vagy egy dimenzióban amit megtapasztalsz tehát valósnak fogadod el. Van egy bejárat amit már csak visszanézve konstatálsz de ott a végén az EXIT ahol kilépsz és azon kívülről nincs kilincs.Onnan már visszaút nincs pedig ha lenne csak egy valaki aki bizonyságul visszajönne és elmondaná hogy ott mi van akkor nem kellene sem a filozófiának sem a vallásoknak magasröptű elméleteket kreálnia. Akár a vallást tekintve akár a filozófiát az idők során maradandó s tudományos értekezések garmadái születtek a "halál utáni létről". Az tény hogy a test mint a sejtek halmaza ha megszűnik céltudatosan működni akkor élettelenné válik tehát meghal. Nincs kicsit vagy nagyon teljesen eltakarítandó halommá válik. Amire én gondolok az a lélek fent maradása mert az nem anyagból tevődik össze. Mikor te felhozod a temető köveit azok nem egyebek mint amit az élők raktak sorba önmaguk számára hogy emlékezzenek az elhunytra. Mellesleg az elhunytat érdekli a legkevésbé.
2014. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim válasza:

Szia!


Én konkrétan filozófiát hallgatok az egyetemen, úgyhogy némi közöm van a témához.

Szerintem a mágia megfogalmazás elég pontatlan itt, úgyhogy maradjunk a transzcendensnél. Bár vitatkoznék veled, hogy az élet transzcendens dolog-e, mert szerintem sokkal inkább immanens, de legyen, ahogy akarod.

Ez a felfogás kissé Schopenhauerre emlékeztet, aki szerint minden, ami körbevesz minket csupán az akaratunk leképeződése. Ezzel szintén vitatkoznék, szerintem az anyag, mint olyan egyáltalán nem transzcendens, és, ha belegondolsz, mondjuk az élet, a születés és a halál mind az anyagi lét következményei.

Ami a sorsot és a szerencsét illeti: szintén magyarázhatóak a természet törvényeivel, és, ha már kiemeljük a sorsot, akkor ez sokkal inkább az elméleti fizika területe, hisz a jövőről szól. Ami, legalábbis az én elképzeléseim szerint, meglehetősen képlékeny és a jelen különböző hatásai (nevezzük ezeket döntéseknek) alakítják. Tehát, egy egységes jövő nincs, mert minden alakulófélben van, és végtelen sok lehetőség van a lehetséges jövőkre nézve.

Ami az emberi gondolatok egyediségét illeti: nemrégiben csináltak egy felmérést, miszerint az emberek kb. 85%-a egész élete során egyetlen önálló gondolattal nem rukkol elő. De ez sokkal inkább a társadalom és a neveltetés kérdése, és itt egyáltalán nem feltételeznék semmilyen transzcendens ráhatást.

2014. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

Utolsó! Én sem állítom, hogy minden csupán a magas mágiára/transzcendens van kihegyezve, amit már fentebb írtam, én is hiszek a szabad akaratban. Mint írtam az események láncolatát tekintve kb. 70% mágia/transzcendencia 30% szabad akaratra teszem a voksomat. Az anyaghoz is kapcsolódik némi transzcendencia, ami az embereknek belül van. Minden emberben van valami "misztikus". Remélem érted mire akarok célozni azzal, hogy feltehetőleg . pl az, hogy ki hova születik, abban van egy célzott determináció/mágia/transzcendencia, én csupán erre mutattam rá. Amúgy abban igazad van, valóban Schopenhauer/Nietzsche/Heidegger rajongó vagyok, főleg ami a thanatológiát illeti. A thanatológiával kapcsolatban ajánlom Csejtei Dezső műveit, ott összegezve vannak a dolgok. Én azt gondolom, hogy tévedés azt feltételezni, hogy a transzcendencia/mágia nem része szervesen az életünknek, én csupán rámutatok a bajok okozójának fő forrására? Nyilván ez szubjektív, hogy én negatív előjellel illetem meg, ez semmi másra nem vezethető vissza, hogy kezd elegem lenni ebből a műsorból ami itt zajlik. Amúgy nem gyanúsak itt ebben a dimenzióban a következő analógiák:

1) nincs semminek felelőse (micsoda véletlen!!)

2) mindenki elbújik valami mögé (a vállalkozók a cégek mögé, a politikusok a pártok mögé, a közhivatalnokok a hivatalok mögé, a transzcendencia pedig a folyamatok mögé) jó játék ez hülye gyerekeknek, így gyakorolják a hatalmukat

3) elrejtették az emberek szeme elől a halált, és azt a bölcsességet, hogy itt nincs valami rendben (manipuláció)

"Ha kiderülne az emberek számára, hogy mi történik velük a halál után, a rendszer azonnal összeomlana." ==> ez is micsoda véletlen a transzcendencia szemszögéből, igaz? A filozófia TUDJA, hogy az emberek baromi nagy része halandó, ennek ellenére azt sugallja, hogy reflektáljanak a halhatatlanságukra. Érted már, hogy mitől mágia ez? (egy része) A fontos kérdések: Kinek és miért érdeke, hogy sok ember legyen, hogy fenntartsák ezt a dimenziót (mindenáron), és miért? A legokosabbak már 2000 éve is tudták, hogy ennek az egésznek nincs semmi értelme, önmagában vett értelme nulla, ontosz on értelme semmi. Akkor mire jó ez a sok hulla? Reinkarnáció? Fejlődés? Ugyan már... Ezt az okosabbja már 2000 éve sem hitte el.

2014. jún. 25. 13:00
 28/66 A kérdező kommentje:

Az elképzelhető, hogy amit én magas mágiának/transzcendenciának nevezek az a természeti erő, a természet maga. Az is elképzelhető, hogy a fekete mágia is ebből a természeti erőből jön létre. Vagyis: pl. úgy teremnek manapság a szebbnél szebb csajok, hogy elcsábítsanak minket, mint a gombák. Ez a jelenség is természeti jelenség. Nyilván a nő egy hamis teremtmény, mert egy szellemileg degradált állapotban van, és a saját létét/fennmaradását csak máshoz való kapcsolódással tudja elérni, persze azért ez sem fekete-fehér, mert vannak másféle nők is, csak ritka. Minden nőben ott lappang a rbancság, a csábítás és a bujaság, ez természeti erő, mágia.. Lehet, hogy ezt az erőt keverem én egyéb transzcendens létezővel? (már ha létezik)

Mi a véleményetek?

2014. jún. 25. 14:33
 29/66 A kérdező kommentje:

Összességében nem vulgáris mágiára vagy természeti erőre gondoltam, amikor ezt a kérdést felvetettem, hanem arra, hogy a sorsunk alapvetően transzcendentális mágia, vagyis ahová születünk, a körülményeink, képességeink, szerencsénk, szerencsétlenségünk, stb, az nagy mértékben egy felsőbb hatalomtól függő, ha nem 100%-ban determináció, de 70-ben biztosan. Mindattól függetlenül így van ez (gondolom én), hogy látszólag szabad akarat van és az emberi lény immanens (önmagában való). Tehát nem vitatom, hogy van egy "látszólag" szabad játékterünk, hogy döntéseket hozzunk, vagy mit csináljunk, de egy magasabb szinten a lényegi és lényeges dolgok azonban egy felsőbb transzcendencia/magas mágia operációi.

Azoknak várom a hozzászólását, akik építő jelleggel tudnak ehhez hozzászólni.

2014. júl. 1. 22:31
 30/66 anonim ***** válasza:

Inkább csak olyan 10-20 százalékban, de azt is csak akkor ha kiérdemelte, sokat tanult v. jó karmáju lélek aki méltó arra hogy ne rontsa el a világ még mielött kifejlődne.

Ez pl abban mutatkozik meg hogy gyerekkorában védi bizonyos erőktöl az egyént és folyton szorongatja is, folyton konfliktust hoz az elméjébe ami neheziti a beilleszkedését is, nem engedi hogy túl sikeres legyen de a szivét megőrzi.

Gyerekkorban ez segit megismerni a külvilágot, de felnöttkorra segit megutálni is. Amikor felserdül az ember, akkor kezd csak a lélekfény láthatóvá válni, ezzel lehet meditálni ha elég érett már a lélek... olyan lesz az életfeladat is ami ide sodor (ami szintén a felnöttkor küszöbétöl jön elő)

Mágia egyébként a szellemi dolgok megjelenését jelenti az életben. Az emberi élet nem mágikus, mert nem elég szellemi. Az igaz hogy minden történés a mágiábol jön elő és aszerint alakul (a mágia mindent lát), de még szinte végtelenül magasabban van a mi szintünknél (de igy válik lehetségessé a mindentudás és hogy a legnagyobb erő a szeretet legyen)

2014. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!