Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rájött itt már valaki arra,...

Rájött itt már valaki arra, hogy minden, ami körülvesz bennünket, mágia?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy az emberi sorsok, születés, élet, sorsfordulatok, szerencse, szinte minden transzcendens . Még sok egyén döntése (gondolatai) sem a sajátja, mert van benne valami...

Kérem olyanok szóljanak hozzá, akik foglalkoznak filozófiával és komoly gondolkodók, netán a téma kutatói, azokat, akik csak írni van kényszerük, kérem inkább ne írjanak. Köszönöm!



2014. jún. 23. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
40%

Mellesleg az sem véletlen, hogy az ember abból a szempontból is determinált, hogy pl. a génjeink 96-97 százalékát nem ismerjük, és tudósaink tipikusan materialista megközelítéssel csak "genetikai szemétnek" nevezik, vagy hogy agyunknak csak 10-15 százalékát használjuk.

Véleményem szerint e rejtett (anyagi) potenciálok felszabadítása után válunk képessé az igazán transzcendens életre és a magasabb mágia megértésére! Az én privát véleményem az, hogy függetlenül attól, hogy élt-e Jézus vagy sem, azok a bölcsességek, amelyeket neki tulajdonítanak, olyan hihetetlen erővel hatnak azokra, akik megértik, hogy eget rengető minőségi változás állhat be az életükben. Gondolok itt elsősorban arra a rövid mondatára, hogy úgy bánj másokkal, ahogyan te szeretnéd, hogy veled bánjanak mások. "A törvény betöltése a szeretet", és ezzel a mondattal leírta tulajdonképpen az Univerzum működési elvét, a kvantumfizika lényegét, és ez az a tétel, amely megismerésére az alkímisták, gnosztikusok, rózsakeresztesek, szabadkőművesek, az összes monoteista vallás, vagy akár az ókori egyiptomiak is törekedtek, törekednek mind a mai napig

2014. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ha eszetekbe jut még valami, akkor írjatok. Nem feltétlenül vallási magyarázat érdekel, vagy érzelmi, hanem bármi más is!
2014. júl. 2. 16:07
 33/66 anonim válasza:

Szoktam filozofálni ilyesmiken. De igazából, még alkotom belőle nem sikerült, komolyabbat. Ellenben például egy kémia vagy egy fizika könyvvel. (Newton mérő, karbit robbantási kísérletek stb.) Minden esetre nem adom fel az ezoterika irányú kutatásaimat sem.

Szerintem titokban mágiával irányítják a világ sorsát nagy hatalmú varázslók, akik azt szeretnék, hogy rajtuk kívül ne legyen képes senki a mágia használatára. Már arra is gondoltam, hogy a természettudomány mágiának azon része amelyet megengedtek hogy használjunk mi közönséges földi halandók, mert lehet irányítani racionálisan. Ellenben olyan dolgokat amelyek szembe mennek a racionalitással, pl. varázsseprő, villámcsapás varázslat stb. már nem adják a tömeg tudtára, mert azt nem lehetne szabályozni...


Gondold csak végig:

-pisztoly eltudod rejteni, de ha nagyon akarja egy zsaru észre veszi, hogy nálad van és elveszi tőled. Jó persze tudsz vele pusztítani, meg minden. De akkor is el lehet venni tőled!

-atombomba: kilehet lőni az űrben becsapódás előtt

stb.


-dögvész varázslat: Valószínűleg nem lehet elvenni tőled...

-gondolat olvasás: Oda sétálsz a tüntetők közé és letöltöd a polituk agyának a fél adatbázisát.


Ha köztudatba kerülnének ezek a dolgok, rövid időn belül eljönne a harmadik világháború és a káosz. Ha nem pusztulna el az emberiség a kevés túlélők létre hoznának egy anarchikus társadalmat mint a Med maxben.


"tudod mi a hatalom? a hazugság" - Sin City

2014. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:

#31: kérlek, mielőtt véleményt fogalmazol meg, legalább minimálisan járj utána annak, amiről szól!


>a génjeink 96-97 százalékát nem ismerjük


Az ember genomjának feltérképezése a Human Genome Project keretén belül 2006-ban elkészült. Kissé le vagy maradva. Génjeink 100%-át ismerjük. Itt egyszerűen össze van foglalva: [link]


>tudósaink tipikusan materialista megközelítéssel csak "genetikai szemétnek" nevezik


"Nem-kódoló régióknak" nevezték el, csak a laikus köznyelvben terjedt el "hulladék DNS" néven. Szóval nem a tudósaink hibája ez a szenzációhajhász elnevezés, hanem a tudatlan közönségé.


>agyunknak csak 10-15 százalékát használjuk


Még mindig léteznek emberek, akik ezt hiszik?

Nagyon egyszerű, világos cáfolata van ennek a bugyuta mítosznak, olvasd el ezt:

[link]


Abban igazad van, hogy Jézus mondásai segíthetnek, akár megváltoztathatják az életedet, de hiba lenne belőlük bármilyen univerzális következtetéseket levonni. A kvantumfizikát pedig ne is emlegesd, mert fogalmad sincs róla és semmi köze a témához. A kvantumfizikával foglalkozó, átlagember számára elérhető és érthető források 95%-a félreértelmezés, szenzációhajhász, misztikus badarság.


Ez történik akkor, ha valami ködös féligazsággal és mellébeszéléssel próbálsz meg összekötni csupa olyan témát, amihez felszínesen vagy egyáltalán nem értesz.

2014. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:

Cherubionita!! Én pont ilyen magyarázatokra gondoltam. Az már nekem is eszembe jutott, hogy a világot mágiával irányítják. Azt hiszem Kaffka jegyezte meg valamelyik művében, hogy "a világot egy rabbi a padlásról irányítja." Ami még érdekes, hogy Paul Brunton egyik indiai útileírás könyvében (Brunton az 1930 években járt Indiában, hogy a jógikat-gurukat feltérképezze), szóval le van írva a könyvben, hogy találkozott egy egyiptomi mágussal akinek a szellemei felírták egy összehajtogatott papírlapra, a kérdésre a választ (minden kérdésre tudtak válaszolni az illetővel kapcsolatban), a fickó elmesélte, hogy Egyiptomban egy zsidó rabbi tanította meg neki a mágiát. Szóval nagy valószínűség szerint létezik ez a vulgáris mágia, már csak az a kérdés, hogy ez nem-e egy magasabb mágia "transzcendencia" (terv) része?

Ugyebár itt arról van szó, hogy tudnunk kellene, hogyan épül fel az Univerzum. A filozófia jelenlegi állása szerint alapvetően biológiai lények vagyunk, immanensek tehát önmagában valók (olyanok amilyenek...szubjektívek). Szerintem a fizika, biológia az egy szubjektíve természeti létező, ez nem mágia, ez természet, ez nem egy tudatos erő, vagy egy tudatos képződmény...fák, bokrok, állatok, emberek... A mágia már egyfajta tudatos transzcendens erő, melynek nem ismerjük a mibenlétét, a határait, működési elveit. Talán átnyúlik a mágia hatalma a halálon túlra... Ezért van halandóság...megsemmisülés, reinkarnációnak nevezett valami...örök körforgás?

Valami ilyesmit gondolok. Írjatok még gondolatokat!

2014. júl. 2. 20:29
 36/66 A kérdező kommentje:
Végül is sokkal inkább hiszem, hogy az ember azért nem képes nagy mértékben befolyásolni azt, hogy mi történik vele a halál után, azt gondolom, hogy ez már egy transzcendens kérdés, de az is transzcendens kérdés, amiket leírtam az elején is...(születési körülmények, szerencse, sorsfordulatok, stb) Valahol emiatt a sors, a fátum tűnik a legbizonyosabbnak, az, hogy hogyan zajlik le, az nagyjából ki van bójázva. A vulgáris mágia is lehet, hogy csak a sors eszköze, illetve a többi dolog is. Azt hiszem a sors keze/transzcendencia/magas mágia beleszólása az életünkbe kb. 70%, 30% a szabad akarat. Ennyit már bizonyosan tudunk. nagyjából azért összefoglalva sors van, fátum.
2014. júl. 2. 20:38
 37/66 anonim ***** válasza:

>Ennyit már bizonyosan tudunk. nagyjából azért összefoglalva sors van, fátum.


Nem, ezt még mindig csak te állítod, továbbra is értékelhetetlenül, alap nélkül. Minden egyes állításod elfogadásáhozhoz olyan feltételezésekkel kell élni, amit a logika nem enged meg. Az egész csak merő spekuláció, semmi több.

2014. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim válasza:
40%

Ha már reinkarnáció akkor leírom én is mit gondolok:


Szerintem erre a helyen azért születünk, mert valamilyen próbatételt kell kiállnunk. Sőt! Ez az egész világ csupán egy fajta büntetési, hely. Mint egy börtön. Az embereknek hinniük kell, mivel nem emlékeznek arra, hogy kik voltak előző életükben, miért vannak, itt. Hiszen nem tapasztaljuk (általában) a mágiát vagy az Istenek beavatkozásait.


Én így állok hozzá az élethez: Megpróbálom a maximumot kihozni magamból, minél többet tanulni ebben az inkarnációmban, jó lenni másokhoz, bár ez nem mindig sikerül (eléggé hisztis, bunkó, paraszt vagyok néha), meg élvezni az életet, úgy hogy mások is élvezzék.(ez sem egyszerű, mindenkit elvakít az önzőség valahol...) Hát ha halálom után, jutalomba részesülök és kiengednek innen egy "szép" világba ami tele van mágiával, sárkányokkal, kalandokkal, veszélyekkel stb.

Azt hiszem ez önzőség, de ennyi erővel az összes keresztény, iszlám is önző... Sőt! Ha nagyon akarom akkor az naturalista ateistákra is ráfoghatom ezt. (Persze nem akarom sem a keresztényekre, sem az ateistákra stb. ráfogni)

Hiszen gondoljuk csak végig elfogadják az evolúció elméletét (mondjuk a bizonyítékok szempontjából, miért ne tennék?!) amely a világ egyik legönzőbb elmélet. Nincs, de! Az! Itt a pusztán naturalista verzióról beszélünk! Nem a teista verzióról. És ha te elfogadsz egy valamit szabályozónak magad felett legyen az akár egy Istenség, akár tudományos elmélet, aszerint kezded el látni, értelmezni a világot. Itt sincs de! Ez így van!


"A férfi szív kérge kemény, kő kemény.A férfi elveti benne, amit szeret, És aztán gondot visel rá.."

"A férfiszív kérge kőkemény Louis. Az ember azt termeszt, amit tud, és gondozza is azt. Mert amit magadhoz veszel, az a tiéd marad, és ami a tiéd.... az mindig hazatér hozzád." - Kedvencek Temetője

2014. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:

"Talán átnyúlik a mágia hatalma a halálon túlra... Ezért van halandóság...megsemmisülés, reinkarnációnak nevezett valami...örök körforgás?

Valami ilyesmit gondolok. Írjatok még gondolatokat!"


Oké én irok gondolatokat, szerintem te még elég keveset tudsz, a többiekhez képest is. Halandóság a fejlődés miatt van, a nulláról indul (és indult) mindenki, szellemileg csak egyszer de időtlenül (irtó lassan, reinkarnációkkal) fejlődik. Az embernél az érző lény és lélek már befejezte fejlődését, most az elme van soron leginkább, utána jön csak a felsöbb én, azután meg a szellem hatalmas rögös útja következik.


A felsöbb én a jóakarásban mutatkozik ki, szivbéli dolgokban, önzetlenségben, nyitottságban, ért a lelki dolgokhoz, tisztánlátáshoz, tanitáshoz, egy másfajta, meditativ élethez, de ez is erösen korlátozott.


A szellemnek dicső ereje és mindent átfogó szemlélete van, mindentlátó, képes elképzelni és megvalósitani az igazi mágiát, de csak a legvégén. A megvilágosodással és nagy beavatással lépünk a szellemnek útjára, az Ösvényre, ez az egész evoluciós rendszernek kb. a felénél van.

A másik fele a Szellem fokozatos kibontakoztatása, egyetlen tudathordozó fejlődése, de ez nem fog telni évmilliókba de nehézsége sokkal magasabb szintü, sok tudathordozó összehangolt munkája kell már a fejlődéshez, igy a szükséges idő ugyan lerövidül ugyanannyi tudás megszerzéséhez mert nagyobb eredményt lehet elérni, de a karmának is fel kell gyorsulnia ami sok próbát, pechet, tudatlanságot, bünöket és sötétséget hoz a tanitványnak hogy rejtett hibái és szükséges adósságai kimerüljenek, és hogy megtanuljon a rosszban is jól dolgozni, ne csak a jóban.


A szellem világa olyan mint a fizikai világ, önmagában létezik és valóságos, irányithatatlan. Ereje olyan mint egy fénysugár a világra, felderit minden lelket aki csak meglátja, hit és világosság tőle származnak. Azért tudhat mindent mert mindenhova bejut, hullámhossza sokkal rövidebb és finomabb, vagy olyan mint az elektronmikroszkóp (felsöbb én) a fénymikroszkóppal (elme) szemben, de az egyik sokkal bonyolultabb is a másiknál. Mindenkinek van szelleme, onnan ered minden infoja és egyénisége és ereje ami megszinezödik. és szellemi törvények szerint alakul ki a halandó test, elme, lélek és az élet is.

2014. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
Felsöbb én eltudja hallgattatni az elmét. Az elme folyton rágódik unatkozik, megvizsgál dolgokat, kételkedik, kivülröl nézi a dolgokat és megerösitést követel mert nem tud. Ez ellen nem harcolni kell, akkor kapcsolódik ki ha aktiválódik a felsöbb én, fejlődünk és jó a lelkiismeretünk, ha kiálltunk az igazságért és ez a fajta sikerélmény nagyon serkenti, de az elmélkedés, és a jó érzések is. Ilyenkor az elme nem vizsgálódik csak hisz, és csak úgy maguktól jönnek a dolgok és jelen van az Erő, erre kell törekedni és a rosszat elfogadni, nem harcolni ellene hanem kiutat keresni.
2014. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!