Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rájött itt már valaki arra,...

Rájött itt már valaki arra, hogy minden, ami körülvesz bennünket, mágia?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy az emberi sorsok, születés, élet, sorsfordulatok, szerencse, szinte minden transzcendens . Még sok egyén döntése (gondolatai) sem a sajátja, mert van benne valami...

Kérem olyanok szóljanak hozzá, akik foglalkoznak filozófiával és komoly gondolkodók, netán a téma kutatói, azokat, akik csak írni van kényszerük, kérem inkább ne írjanak. Köszönöm!



2014. jún. 23. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
Nem, nem jöttem rá.
2014. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
69%
Aha, múltkor 2 bélyeg LSD után én is ugyan erre a következtetésre jutottam. Neked is az LSD tett be, vagy esetleg egy kiló meszkalint ettél meg?
2014. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%

Tágabb értelemben a mágia a teremtésről szól. Ezért mindenki aki saját igényei szerint akarja változtatni a világot az mágiázik.Azaz mindenki egy kis mágus.


Szűkebb értelemben mágia az amikor külső (természetfelettinek mondott)erőket/energiákat is bevonsz akaratod megvalósításához.

2014. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
56%

Filozófiával foglalkoztam. Értelmetlen, önellentmondásos és alaptalan hülyeségeken való spekulálgatással nem. Rossz nézni, hogy ezeket az állatságokat valaki filozófiának nevezi.

Definiáld azt, hogy transzcendens. Utána beszélhetünk arról, hogy mi transzcendens és mi nem.

2014. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
57%
Ne keverjük a szezont a fazonnal. A transzcendencia nem azonos a mágiával. A mágia gonosz szellemek segítségül hívását jelenti valamilyen cél érdekében (fehér, fekete, vörös mágia). Az egy dolog, hogy sokan élnek ezzel a pusztító eszközzel (a fehér és a vörös mágia is gonosz, nem csak a fekete), de ha úgy lenne ahogy mondod, a Földet nem lehetne megkülönböztetni a pokoltól. Szerencsére az Isten nem vonult ki a fizikai világból.
2014. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
100%
te kevered a szezont a fazonnal.
2014. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
48%

Én is erre kezdek gyanakodni, hogy minden, ami körülvesz bennünket mágikus elvek szerint működik.


Súr

2014. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Itt arról van szó, hogy az idővel nem stimmel valami. Vagyis: amikor pl. megszületik egy gyerek, akkor feltételezhetjük (ha nem vagyunk túl naivak), hogy azok a körülmények, ahova születik azért nagyjából determináltak, adottak, gazdagság, szegénység, szülők jó adottságai, kapcsolatai, vagyon, stb. De sok olyan dolgot is láttam már, hogy "menet közben" volt szerencséje sokaknak, de olyant is, hogy semmi sem jött nekik össze, balszerencse. Az idővel biztosan nem stimmel valami, van olyan elmélet, hogy az idő csak a mi számunkra létezik, mert relatív, így amit most élünk, az már megtörtént, a múlt, illetve, hogy az egész világtörténelem egyszerre történt meg, vagyis egy rajtunk túlmutató dimenzióban már megtörtént. Én azt gondolom, hogy "minden egy" transzcendens szinten. Vagyis: ugyanabból a forrásból erednek ezek a dolgok. (ki hova születik, stb.) Nyilván azt ne várjátok, hogy a metafizikai világot itt feltérképezem, hiszen még az anyagi világunk is megragadhatatlan, ez még Buddhának sem sikerült. Csak sejtéseim vannak, hogy "minden egy forrásból fakad".
2014. jún. 23. 23:51
 9/66 anonim ***** válasza:
63%

Egy csomó felesleges fogalom, amivel semmivel nem vagyunk előrébb, nem értem, mi értelme van egy helyben toporogni.

A természet rendje a születés és a halál, állatoknál (embereknél) és a növényeknél is.

Sors pedig nincs, mindenki a saját döntései hozza.

A szerencse pedig kedvező véletlen.

Sok a szöveg arról, amit nem tudunk.

2014. jún. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 homo ludensz ***** válasza:
83%
Az univerzum törvényei szerint bonyolódik le a minket körülvevő látható és általunk észlelt világ melynek mi magunk is részei vagyunk. Ezeket a törvényeket is megismerhetjük ha időt szánunk rá de befolyásolni nem áll módunkban. Ez így van jól mert az ember a maga hasznára alakítaná a haszonelvűségét tekintve. A filozófia meghozta és meghozza a saját szemlélete nyomán a maga kinyilatkoztatásait de ez semmit sem befolyásol a említett törvényeket tekintve. Mellesleg én magam sem hiszek a determinációban inkább a szabad akaratot pártolom. A mágia ha valaki megismeri és alkalmazni képes az igazából csak az emberek javára fogja használni. Aki nem ezt teszi az kontár,félig meddig képzett egyén aki olyan erők szolgálatába szegődik ami őt is felemészti.
2014. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!