Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jogos ez a lesújtó kritika a...

Jogos ez a lesújtó kritika a fizikusok által alkotott tudományról?

Figyelt kérdés

Olvastam egy értelmes kritikát magáról a tudományról. Nem a tudományos módszertanról, hanem az akadémiai tudósok által a teremtett tudományról. Ez a fő sodrású tudomány, ami a médiából jön. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Vajon igaz-e ez a kritika?



α ➡ A gravitációt időről-időre részecskék áradatával igyekeznek megmagyarázni. Csakhogy ebben az esetben a fekete lyukat – amely szorosan egymás mellé kényszerült neutronokból álló, iszonyúan nagy tömegű, magába roskadt égitest – el sem hagyhatná a tömegjelensége! Olvashattunk már ezeknek a szupercsillagoknak a belsejében uralkodó irtózatos forróságról

is – ám ha a fény és a hő elektromágneses hullám, akkor hogyan is keletkezhet ilyesmi efféle „szuperpakolt” környezetben, ahol nincs és nem is lehet semmiféle elektronpálya? A fekete lyuknak belül abszolút hidegnek kellene lennie!


A gravitációt egy homokszem, vagy akár egy elektron is kelti (hiszen tömege van), hogyan gondolhat hát bárki igen lassú rezgésű hullámokra, és kilométeres lézeres detektorokra, amik ezt majd érzékelni fogják? (Mennyi is lehet egy proton vagy egy elektron sajátfrekvenciája ha gondolatban megcsengetjük? Hi!)


Az teljesen bizonyos, hogy a részecskék által keltett tömeghullámok (ha vannak ilyenek) csakis nagyon magas rezgésszámúak lehetnek, és mivel minden anyag ilyenekből épül fel, logikátlan következtetés lassú rezgéseket feltételezni (mint például Weber tette). A gravitációs

hullámok évtizedek óta izgatják a fizikusok és az érdeklődő kívülállók fantáziáját. Ugyanez a helyzet az éter létével vagy nemlétével is.


β ➡ Civilizációnknak a világról alkotott képe már az alaptézisek felállításában is elhibázott, ezért nem tud érdemben előbbre jutni az Univerzum valódi alapkérdéseinek megválaszolása terén. Az elemi részecskék világa még mindig elérhetetlen, annak ellenére, hogy már ismerjük duális, hullám-korpuszkula természetüket.


Egyes fizikusok szerint pontosan ez a kettősség az oka a „megtudhatatlannak”, ezért kell a megismerhetetlenség tartományában maradnia.



2024. ápr. 5. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

15# "A fekete lyukak nem sok neutronból állnak és a sok neutron pontosan miért akadályozza az elektromágneses hullámokat, mint a foton? Ugyanígy miért kell egy fotonhoz elektronpálya"


Bocs hogy még visszatértem ehhez a dilettáns mondatodhoz, mert az mutatkozik meg belőle, hogy még sok alapvető fizikai tartalmat nem ismersz.


pl; Szerinted nem keletkeznek neutroncsillagokból fekete lyukak? Csak kérdezem. Már középiskolás anyagból idézet, nem ezotéria. Fizika "Ha a keletkező neutroncsillag tömege meghaladja a közel 3 naptömeget (ekkor a csillag eredeti tömege kb. 40 naptömeg lehetett), a neutroncsillag sem maradhat stabil állapotban, fekete lyuk keletkezik belőle. A fekete lyuk minden anyagot magába nyel, és semmit sem ereszt el. A fekete lyukat még a fény sem hagyhatja el, így azt látni sem lehet." [link]

2024. ápr. 5. 19:34
 22/63 A kérdező kommentje:

19# ""A fekete lyukakkal teljesen hülyeség példálózni, mert senki sem állít semmilyen kőbe vésett tételt róluk, mert a tudomány fogalma szerint ezt senki sem teheti még meg""


Akkor szerinted ezeket a könyveket nem a fekete lyukakról írták?


[link]

2024. ápr. 5. 19:36
 23/63 A kérdező kommentje:
Jól bemutattad magad :XD
2024. ápr. 5. 20:44
 24/63 anonim válasza:
52%

Nincs olyan, hogy "akadémiai tudósok által teremtett tudomány". Nincs olyan, hogy "fő sodrású tudomány". A tudomány pedig nem a "médiából jön". Az írásodnak nincs értelme, mert a tudományt a módszertana különbözteti meg a többi megismerési módszertől. Te hipotéziseket kérdőjelezel meg (ezzel nincs gond, sőt!), illetve tételek modelljeit misztifikálod/nem érted, de ebből nem lesz a tudomány kritikája.

Megint. Attól még, mert tudósok valamit állítanak, könyvben leírnak, esetleg kiszámolnak, az még nem lesz természeti törvény, tétel. Azt mérésekkel, kísérletekkel is bizonyítani kell, és az új tételnek illeszkednie kell a már meglévő, bizonyított tételekhez, azaz nem lehetnek paradoxonok. Az összes fizikai tételhez van gyakorlati megvalósítás. Viszont a feltételezésekkel sincs semmi baj, hiszen a tudomány azokkal dolgozik.

Például, fekete lyuk létezése bizonyított, de annak tulajdonságairól, működéséről biztosat, tételesen senki sem tud állítani, csak feltételezést tud felállítani. Te azt állítod, hogy a tudomány szerint semmi sem szabadulhat a fekete lyukból, de valójában ezt nem a tudomány állítja, hanem te, vagy mások. Hawking szerint pedig tömeg/energia igenis szabadulhat ki fekete lyukból. Te azt állítod, hogy a fekete lyuk belsejében az atomok szétesnek, az anyag "darabokra szakad", hogy neutronokból áll. Mi alapján? Az összes, a fekete lyukak belsejéről szóló hipotézis paradoxont tartalmaz, és egyiket sem erősítette meg megfigyelés. Majd szépen fejlődik a technika, jönnek új, még nagyobb koponyák, MI, és meg lesz a megoldás, tudományos eljárással. Ennyike.

2024. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
59%

Még mindig csak zagyvasag amit állítasz, még mindig nem sikerült egyetlen állításodnal tisztázni, hogy most akkor mit akarsz mondani és mi a tudomány állása, aminek ez ellentmond.


Lábjegyzetként pedig a fekete lyuk nem sok neutron egymás mellett mondat nem jelenti, hogy fekete lyuk keletkezhet neutroncsillagbol. A hélium se hidrogénből áll, pedig a hidrogén fúziójából hélium keletkezik.

2024. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim válasza:
42%
Amúgy miért kell minden választ lepontozni 30% Lázár (azaz a "kérdező")? Én még csak nem is szidtalak, csak érveltem.
2024. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
59%

"Fizikusok mondják ezt. A tudomány képviselői."

Nem. Kisfaludy mondja, hogy a fizikusok mondják ezt. Érted, ugye, a különbséget? Az ő dolga az lett volna, hogy ahelyett, hogy kinyilatkoztatja ezt, mint igazságot, megmutatja, hogy tényleg így van-e.


"Igazán érdekes, hogy az alap fizikát sem ismeritek. Az egyetemi fizika tankönyvek írják ezt. Nézd meg a Landau-Lifsic vagy bármelyik fizika könyvet. A gravitációt a graviton nevű részecske közvetíti."

Én nem gondolnám, hogy a kvantumtérelmélet az alap fizika része, de hát kinek a pap, ugye. A graviton létezése egyébként jelenleg egy hipotézis, jelenlétét még nem sikerült egyértelműen kimutatni. Tehát a fizika könyvek nem írhatják azt, hogy a gravitációt a graviton közvetíti, hiszen még azt sem tudjuk biztosan, hogy létezik-e a graviton.


De ezek szerint te azt gondolod, hogy Kisfaludy erre gondolt, amikor azt mondta, hogy "a gravitációt időről-időre részecskék áradatával igyekeznek megmagyarázni". Csakhogy ez minimum erős csúsztatás, ugyanis tudományos körökben senki nem próbál egy bizonyítatlan hipotézist tényként előadni. Tehát Kisfaludy vagy nem erre gondolt (és akkor még mindig nem tudjuk, hogy mire), vagy ez az egész dolog a szalmabáb-érvelés újabb szép példája.


"Most ha felsorolja ezeket az egyszeri közember megijed és leteszi a könyvet. te mint tudományokban jártas viszont tudhatsz ezekről"

Nem, nem tudok ezekről. És ahogy látom, továbbra sem érted meg, hogy nem nekem kell végigtúrnom az internetet, hogy megkeressem azokat a véleményeket, melyek egyeznek a tieddel.

Az meg különösen mókás, hogy szerinted azért nem sorolja ezt fel, nehogy megijedjen az "egyszerű ember", miközben az egész írás telis-tele van olyan tudományosnak tűnő lózungokkal, amiknek láthatóan semmi más szerepük nincs, mint hogy senki ne értse pontosan, hogy mit is akar mondani az ember.


"Nem tölti fel valós filozófiai jelentéstartalommal a matematikai egyenleteket."

Nem kell mindenben filozófiai tartalmat keresni. A matematikának nem része a filozófia, akkor sem, ha a vallásos emberek mindenbe bele szeretnének látni egy istent. Ez az érved olyan, mintha az orvostudománytól kérnéd számon, hogy nem ad választ arra, hogy mi az ideális hőfok a muffin sütéséhez.


"Mi az energia? Mi az idő? Miért kapcsolható össze az idő a térrel a dimenzióskálán? stb stb..."

A nagy probléma ezzel az, hogy Kisfaludy nem mondja meg, hogy mire is gondolt. Az, hogy te be tudsz álmodni valamit, az nagyon szép, de biztos, hogy erre gondolt ő is? Tuti, hogy szerinte is ezek az alapkérdések? Ugye, milyen jó lett volna, ha konkrétumokkal beszél inkább a homályos utalgatások helyett?

2024. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
52%

A tudomány sehol sem állítja hogy léteznének gravitonok. Ponthogy próbálták gravitonokkal leírni a gravitációt és nem sikerült.


Emiatt is van hogy a gravitáció az nem egy két test közötti kölcsönhatás, hanem a téridő görbült szerkezetében történő mozgás.


Szóval már a kezdeti kiindulási alapod is nonszensz, amire építesz mindent.

2024. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

28# "Nincs olyan, hogy "akadémiai tudósok által teremtett tudomány". Nincs olyan, hogy "fő sodrású tudomány". A tudomány pedig nem a "médiából jön""


Amikor olyan állítások jönnek a médiából, hogy pl az ősrobbanás bizonyított, akkor bizony ott a tudományra hivatkozva állítanak egy ellentmondást. Az ősrobbanást akadémikusok szavazták meg egy teremben. Ez lett a hivatalos keletkezéselmélet. Pedig ellentmond az energiamegmaradással, thermodinamika II. főtételével és vannak sokkal jobb elképzelések is, de mivel materiális, így a többi le lett söpörve az asztalról. Még ha olyan irracionális is, mint hogy a mindenség a semmiből robbant fel 14 mrd éve is, tényként kell elfogadni, mert azt állítják a tudomány képviselői, hogy ez bizonyított. Eközben számos ellentmondás és cáfoló csillagászati megfigyelés létezik ellene. Az hogy az akadémiai kutatásokat csak húrelmélet kutatásra adják, máshogy nem is lehet elképzelni a fizikai realitást szintén a tudományos megismerés kisajátítása.


"tudományt a módszertana különbözteti meg a többi megismerési módszertől. "

Az hogy létezik egy módszer és mit szavaznak meg az akadémikusok teljesen más dolog. Az pedig, hogy mit finanszíroznak és mit nem egy megint más dolog.


Nem tudom érted-e. Szerinted a természetnek van egy bizonyos tulajdonsága amilyen irányba kellene kutatni. Én akadémikusként azt mondom, hogy ez nem a jó irány, erre nem adok pénzt. Kutasd azt amit én látok jónak. Szia


* * *


"Például, fekete lyuk létezése bizonyított, de annak tulajdonságairól, működéséről biztosat, tételesen senki sem tud állítani, csak feltételezést tud felállítani."


Ez sem igaz. Ugyanez mint a csillagászat. Te azt mondod honnan tudhatnánk bármit is a csillagokról, hiszen messze járnak senki sem volt ott. De eközben van fényük, tudjuk mérni a spektrumuk. Látjuk milyen elemek vannak bennük. Ugyanez igaz a fekete lyukaknál is. Tudjuk, hogy fekete. Nem szabadul ki a fény sem, ami nagyon sokat elárul, mert a legmozgékonyabb részecske a legkevesebb tehetetlenséggel rendelkezik a foton. Ha már az sem jut ki, akkor bizony más sem. Namost mivel minden hatást részecskék közvetítenek, akkor hogyan lehet tömege? Hogyan vonzhat egyáltalán bármit?


Tujuk a fekete lyukakról, hogy a forgó Kerr-féle fekete lyuk modellt lehet fizikailag komolyan venni. Tudjuk, hogy a keménységi tételek korrektek stb stb


"Te azt állítod, hogy a tudomány szerint semmi sem szabadulhat a fekete lyukból, de valójában ezt nem a tudomány állítja, hanem te, vagy mások. "


Hát elég baj, hogy ezt sem tudod. Oda linkeltem valamelyik válaszomba, olvasd vissza....


"Te azt állítod, hogy a fekete lyuk belsejében az atomok szétesnek, az anyag "darabokra szakad", hogy neutronokból áll. Mi alapján? "


Ezt mi fizikusok állítjuk. Egy szingularitás van bennük. Minden atom darabokra esik. Elég hosszú lenne elmagyaráznom a fizika tankönyveket. Olvass utána, tanulj...


" Az összes, a fekete lyukak belsejéről szóló hipotézis paradoxont tartalmaz, és egyiket sem erősítette meg megfigyelés. "


Bele kell esni ahhoz, hogy tudjuk mi van benne? Sok mindent nem tudunk, de pl az eseményhorizontot és a szingularitást szépen leírja a mai fizika. Tudod mik azok és mik következnek belőlük?


Csak kérdezem....

2024. ápr. 6. 01:33
 30/63 anonim ***** válasza:
51%

"Az ősrobbanást akadémikusok szavazták meg egy teremben. "


És ez még mindig a TT-ben van...

2024. ápr. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!