Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek is butaság, hogy...

Szerintetek is butaság, hogy a gizai piramisokat temetkezési céllal építették és hogy a primitív kereket sem ismerő ókori egyiptomiak épitették?

Figyelt kérdés
Nem áll össze sehogy sem a sztori amikor ránézek ezekre az elképesztő építményekre.
2020. jan. 11. 20:53
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/159 anonim ***** válasza:
34%

A Gizai Nagy piramisokat nem építhették az egyiptomiak, mert egyszerűen nem volt meg hozzá sem a technológia,tudományos sem pedig a földrajzi ismereteik. Ez tény. A tudósok és ezek alatt a tudományos akadémia vezetőit értem, mtermészetesen más a véleményük. Nem lehet csodalákozni rajta. Hiszen ha elismernék, hogy nem Földi civilizáció építette a piramisokat, akkor az élet nagy kérdéseit nem tőlük fogjuk meghallgatni. Elvész a tudás monopóliuma. Hiszen ha sokkal fejlettebb idegen faj itt járt, akkor az akkori ősembereknek tanított ismeret, amit mi mondáknak, mítoszoknak ismerünk magában rejti a mindenség megértését. Lehetséges, hogy spirituális irányban kell keresnünk a betegségek gyógyításást (homeopátia, mágnesterápia, rezonanciagyógyászat) nem pedig kémiai pirulák szintjén?


Nagyon sok bizonyíték van, hogy nem építhették fel egyiptomiak. Most a teljesség igénye nélkül néhány elgondolkodtató :


1 - Miért is építene egy ősember szintján vegetáló vadember egy ennyire hihetetlenül pontos alkotást? Az elemekkel folytatott harcot a megélhetésért nap, mint nap. Nem voltak olyan kényelmi eszközei mint nekünk. Pl nem volt képes frigóban tartani a húst amit elejtett. Meg kellett ennie amennyit csak tudott. Nem tudta a figyelmét az életbenmaradásról fontosabb filozófiai dolgok felé irányítani, mivel máról, holnapra élt. Nem volt motiváció hogy a csupasz fenekére, amit nem volt hova tennie egyszerre milliméter pontos piramisokat építsen fel.


2 - Nagyon sok egy időben keletkezett prehisztorikus történelmi emlék van. Ezekről szeretnek a tudósok elfeledkezni. Ezek között van sok olyan több 10 tonnás monolit kőtömb, amit még ma sem tudnánk felemelni. Ott vannak Baalbek kövei. Azt sem tudnánk ma felemelni, akkor az ókoriak hogyan is tették ezt meg?


3 - A Gízei nagy piramisok több más Földön található építménnyel együtt egy energiahálózat csúcspontjaiban található. Egyenes vonalat lehet ezek közé húzni. Honnan tudták az egyiptomiak, hova kell építeni a piramisaikat, hiszen nem járhattak az amerikai kontinensen vagy tévednék?


4 - Olyan precízen nem tudnánk ma sem felépíteni azokat a piramisokat, ahogyan azt megcsinálták 11 ezer valahány éve. A kőtömbök közé még papírlapot sem tudsz illeszeni, annyira pontosak. A piramis maga tökéletesen egyenes. Egy háznak is van dőlése, de a piramisoknak nincsen, annyira tökéletes. Több tonnás köveket ma le sem tudnánk rakni. Gondolj bele, ha egy milliméterrel is arréb teszel egy kőtömböt emelheted fel. De ekkora köveket fel sem bírtak emelni, ha már letették. Mégis miért ennyire pontos a piramis, ha látszólag semmi értelme sincsen?


5 - Annyira pontos, hogy még a mai lézergravírozó mérnököknek is lehetetlen kihívás annyira tökéletesre gravírozni Nefertiti arcát. Vajon ezt bronzvésővel hogyan alkották meg ? [link]


6- Teljesen földrengésálló az egész építmény. Nem csak egyiptomban, hanem az egész ókori világban mind földrengésállóan tudtak építkezni. Csak a XX.századi technológia fedezte fel a heterogén elemekből álló építkezési technikát, ami lehetővé teszi a földrengésállóságot. Hogyan lehet hogy egyidőben ismerték egyszerre a Föld egész részén és alkalmazták ?


7 - Kiszámolták, hogy a Gyzai nagy piramist olyan sebességgel kellett volna megépíteni a Fárao élete végére, hogy 3 percenként kellett volna lerakni a köveket, mégha non-stop is dolgoznak. Mondanom sem kell, hogy ha egyetlen követ akár pár milliméterrel arrébb is teszik le, akkor már emelhették fel. Ma sem tudnánk megépíteni ilyen pontosan


8 - A Szfinx arcal az orion csillagkép felé tekint. Az orion övet jeleníti meg a Földön. Ahogyan a csillagok álltak 11500 éve. Maga a Szfinx is az Orion övre tekintett építésekor 11 500 éve. Valamilyen itt élő civilizáció építette meg 11 500 éve a gízai piramisokat valamilyen céllal....


Spoiler:


A Gízai nagy piramisok egy mikrohullámú generátorok voltak. Éjjel nappal tudtak működni. A beléjük öntött növényi nedvek tartották működésben. A csúcsán energiát bocsájtott ki, amivel töltötték folyamaotsan az űrhajóikat és az ottani űrhajójukból nyertek energiát a telepesek is. Ugyanilyen piramisok találhatóak a Marson is, meg számos bolygón.

2020. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/159 anonim ***** válasza:
24%
#93 Igen, itt lehet valahol az igazság, nagyon jól leírtad!
2020. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/159 anonim ***** válasza:
30%

Azt ugye mondanom sem kell tudomány hívőknek, hogy ilyen precíz geometriára faragni bronzvésővel nem lehet arcot [link]


Egyébként a megfejtésre egy nyugdíjas mérnök jött rá. Törőlték is a magyar videot a youtuberól, ne jusson műkedvelőhöz el az info. Grat!


Abból indult ki, hogy miért kellett ilyen pontosra építeni. Faragcsálni lehet, de amit egy tudomány vallásos linkelt, azokban nagyon messze van a megművelés a pontosságtól, márpedig ezekben a piramisokban minden nagyon precízen van elkészítve. Kizárólag egy mérnöki építményben kell mindennek ennyire pontosnak lennie.


Ahol a hatalmas gránitrezonátorok / oszlopok vannak az a terem működtette az egész építményt. Folyamatosan öntötték bele a gyömölcsnedvet amire a piramis mikrohullámú energiát bocsájtott ki a csúcsán át. Azt közvetlen egy űrhajó fogta fel és konvertálta különféle energiákká. A Marson minden egyes város mellett fekszik egy pont ilyen piramis. Bizonyára nem véletlenül. Az is bizonyos, hogy energiatermelő építmény, mivel minden high-tech civilizációnak szüksége van egy ilyenre.


Van mág a végére egy döbbenetes dolog. Hogyan vitték azokat a több tonnás köveket oda és dobálták fel egymásra. Nem rámpákkal. Nem csónakokon vizen, ahogyan azt ma a tudomány gondolja. Akkor sem tudnák egymásra tenni és megemelni is lehetetlenne lenn. Ezeket a köveket egyszerűen öntötték. Ismertek olyan öntési technikát, amivel képesek voltak ott a helyszínen egymás mellé önteni a köveket. Ezért olyan iszonyúan pontos minden, mert szabvány öntővel öntötték mindegyiket egyformára.

2020. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/159 anonim ***** válasza:
78%
#95 Nem akarok semmi egyéb dologba beleszólni abból amit leírtál, azt meghagyom azoknak akik bele akarnak. De öntötték a köveket? A mészkövet öntötték??? Na neeeee. :)
2020. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/159 anonim ***** válasza:
68%

Tehát mostmár öntötték a mészkövet...

Meg gondolom a helyenkénti gránitot is...

Ok, mai nap fénypontja :D

2020. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/159 anonim ***** válasza:
61%

"A Marson minden egyes város mellett fekszik egy pont ilyen piramis."

Hát, kérdező... 𝐞𝐳 kellett neked?

Én hánynék.

2020. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/159 anonim ***** válasza:
29%

Na kérdező, az ilyen 93-as félák miatt tettünk át ide :D

Segítünk barátokat, és megértő közösséget találni.

2020. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/159 anonim ***** válasza:
62%

"Egyenes vonalat lehet ezek közé húzni."


Már csak azért is hülyeség ez, mert a Nílus mentén végig vannak piramisok. Az hogy az átlag turista a 2-3 legnagyobbat ismeri, az nem azt jelenti hogy ennyi van.


És azon az "egyenes vonalon" bizony nem lesz rajta se az India se az Indonézia területén található megannyi piramis.


Szép ez a hazugság, csak az a baj hogy nagyon átlátszó.


A mai Mexikó területén és a Kairo közelében lévő Piramisok világtérképről saccperkábé egy vonalon vannak. De ehhez le kell hagyni a világ többi részén lévő összes egyéb piramisát is XD


De pl ott van Caral piramisa Peruban. Eléggé lelóg erről a feltételezett vonnnalról az is.


Az hogy a Yucatan-félszigeten és Kairo környékén nagyon sok piramis van, az inkább abból fakad, hogy a legnagyobb infrastruktúrát létrehozó civilizációk jellemzően a Ráktérítő vonalán jöttek létre.

Ennek biogeográfiai és ehhez szorosan kapcsolódó klimatikai okai vannak.

Egyre északabbra nézünk, egyre kevesebb nagy birodalmat találunk, és inkább csak vadász-halász törzseket.

Plusz már az alap koncepció egy teljesen alaptalan ötlet, hogy ezek bármi energia vonalra" épültek volna.

Természettudományi szakon vagyok, nem régészettudományin, de ez természettudományosan is blődség.


Egy nagyrakás faragott mészkőről beszélünk.

2020. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/159 anonim ***** válasza:
30%

Persze, a mikrohullámú melegszendvicssütőt mindenképpen energiavonalra kellett tenni, és 200 méteres élhosszúságú kellett legyen, kisebbe nem melegszik meg a mirelit pizza.


Ez tényleg sokkal hihetőbb mindennél. Ott voltam, megnéztem én is (szigorúan nem olvastam róla semmit, mert az veszélyes), és rögtön látszott, hogy ez egy mikrohullámú sütő.

2020. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/159 A kérdező kommentje:

99


Nem reagáltál az általam belinkelt cikkre.


Az tudományos és a tudományokban is megvitathattuk volna, de ha ide kellett tenni hát legyen, akkor vitassuk meg itt.


Én csak olyat állítok amire forrás is van.

2020. jan. 13. 17:28
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!