Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hiszitek el, hogy igaz,...

Miért hiszitek el, hogy igaz, amit a horoszkópok állítanak? Hogy az égitesteknek hatása van az életetekre?

Figyelt kérdés

2014. jún. 16. 16:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/130 anonim ***** válasza:
85%

Egyepkent tok rossz a kerdes,de senkinek se tunik fel...

Nem hit kerdese az emberi termeszet kivancsi elolvassa vagy bejon vagy nem:)

2014. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/130 anonim ***** válasza:
33%

HakapesyiM


Ahogy az asztrológia nem csillagjóslás, úgy az alkémia sem aranycsinálás.


Az alkémia, Egyiptom fekete földjéről (Kemet) kapta a nevét (az al előtag egy arab névelő), a föld tudománya volt és valóban "aranyat" csináltak a fekete földből: aranyló búzát. A föld (ásványok) összetételének további vizsgálatából alakult ki az a tudomány, amire a mai kémia épül. De innen indult az orvostudomány is.


A föld (az anyag) tudományával, az alkémiéval párhuzamosan alakult az ég (a szellem) tudománya az asztrológia, ami a mai pszichológiát is magába foglalja. Ez nem jóslás hanem világ-, ember- és önismeret.

Lehet, hogy nem véletlen, hogy amíg olyan emberek vezették a világot, akik ezen tudományok alapján döntöttek, évezredekig élhető világot irányítottak.

De mióta a "felvilágosult" elit vette át a hatalmat, szinte minden szétrothadt, kezdve a gyarmatosításoktól, az egyre véresebb háborúktól, kontinensek kiirtásától a föld kizsigerelésén keresztül a már visszafordíthatalan szennyezésekig, a szellemi és leki elsekélyesedésig, az atomháború veszélyéig...

Amíg nem ilyen felvilágosult emberek vezették a világot, addig nem volt ekkora nyomor és egyenlőtlenség, és nem sodródtunk a kihalás szélére sem.

2014. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/130 anonim ***** válasza:
100%

Az alkímia valóban nem aranycsinálás, legfeljebb a tanulatlanok hitték, hiszik ezt. Nem az aranycsinálásról szólt, Pozitív visszacsatol ezt elég jól leírta.

Gyakorlatilag a modern kémia előszobája, de a 19. század előtt nagyon-nagyon keveseknek adatott meg, hogy tanulhattak, sokaknak nemhogy lehetőségük, de joguk sem volt rá. Ennek aztán következménye volt, hogy egyrészt a "beavatottak" őrizték a tudásukat, mely egyfajta hatalmat biztosított nekik, másrészt pedig a tanulatlanok körében különféle legendák terjedtek el (pl. aranycsinálás), ami a tanultak körének még jól is jött.

Az asztrológia is ehhez hasonlóan tudomány volt, természetesen az adott kor lehetőségeihez, tudományos fejlettségéhez viszonyítva. Sok mai tudomány alapja, meg egy pár olyan területé, melyet ma nem sorolnak a tudományokhoz.

Az, hogy ma más kontextusban szerepel az életünkben, teljesen más kérdés.

Tehát ne keverjük a fogalmakat, és mielőtt valamiről végletes kijelentéseket teszünk, alaposan tanulmányozzuk, és járjunk utána, különben éppen olyan tudománytalanok leszünk, mint amit elítélünk :).


Pozitív visszacsatol,

szerintem nem igaz, hogy a "felvilágosult elit" hibája lenne az utóbbi idők szélsőséges környezetkárosítása. Ha így lenne, az azt feltételezné, hogy a felvilágosodás megváltoztatta volna az emberi természetet. Ez nem igaz. A kapzsiság, hatalomvágy, agresszió éppolyan ősi tulajdonságok, mint az együttérzés, és az együttműködésre való képesség. A felvilágosodás kora egyszerűen csak ESZKÖZÖKET adott az amúgy is hatalomra éhesek (meg mindenki más ...) kezébe, melyekkel az életterünk drasztikusan megváltozott.

De ilyen emberek mindig voltak, a jelenség mindig megvolt, csak az eszközök voltak "gyengébbek".

Hiszen valakik felépítették Rómát is, korábban az egyiptomi civilizációkat, és még egy pár másikat a földkerekségen. Az építkezés mellett mindegyiknek jellemzője volt a kegyetlenség, a környezet saját képre való formálása, és szinte mindegyik abba bukott bele, hogy végletekig kizsigerelték az életterüket (mármint az adott körülmények között). Általában elindult valami kedvezőtlen környezeti változás, melynek ellenére sem változtattak ezek a túlérett civilizációk a megszokot viselkedésükön. A katasztrófa a rendelkezésre álló "gyengébb" eszközök miatt csak lokális, nem globális volt, de az emberi természet ugyanolyan volt. Sőt, régebbi. Ezek a tulajdonságok ember előtti időkből jönnek.

Sokan példálóznak az állatvilággal, mert romantikus elképzeléseik vannak az állatok nemességéről, és természettel való együttélési képességéről. De ez csúsztatás, illetve ismeretek hiánya. Mára sok-sok megfigyelés támasztja alá, hogy az állatvilágban éppúgy jelen van a céltalan agresszió, az utódgyilkosság (anyák részéről is), a homoszexualitás, amit sokan devianciának vélnek, az együttérzés. És ugyanúgy kizsigerelik a környezetüket. Aztán meghalnak, és mások jönnek helyettük.


Tehát ne gondold, hogy a ma embere rosszabb, mint a régen volt. Ez az egész, ami mostanság történik velünk, voltaképp természetes folyamat, természetes következménye emberi (állati) természetünknek, és annak, hogy veszélyesebb eszközöket kaptunk a kezünkbe.

Sajnos, az is természetes, hogy a végkifejlet számunkra és a jelenlegi ökoszisztéma számára nagyon nem lesz kellemes.

2014. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/130 anonim ***** válasza:
33%

"szerintem nem igaz, hogy a "felvilágosult elit" hibája lenne az utóbbi idők szélsőséges környezetkárosítása."


Pedig sajnos ez a helyzet.


Az emberek valójában hajlamosak a jóra és a rosszra, és az épp uralkodó spirituális ideológia dönt, hogy merre inkább. Most a vallás, a spiritualitás háttérbe szorult, ezért csupán az anyagi érdek diktál.


De az elit a mai napig tisztában van azzal, hogy ez hova vezet.

Ha valaki, akkor ők tudatában vannak tudásuknak hatásaival.

De döntenek helyettünk, mert rövid távon anyagilag nekik megéri.

Tudják, hogy a legtöbb "modern" élelmiszer, amivel ezenek bennünket egészségtelen.

Tudják a genetikai módosítások valódi hatásait.

Tudják a mobiltelefon és a rák kapcsolatát.

Tudják a fosszilis üzemanyag szennyező hatását.

Tudják a klímaváltozás valódi okait és következményeit.

Tudják, hogy a szarvasmarhák több élelmet fogyasztanak el, mint amivel a Föld lakossága élelmezhető lenne.

Tudják, hogy a jelen gazdasági modellek pénzmágnesként működnek és közben a világ nagy része eladósodik...

Ők terveznek mesterségesen elavuló, elromló termékeket, hogy sűrűbben kelljen vásárolni.

Ők döntenek hogy a médiában milyen műsorral etetik a tömegeket. Ők hozták el nekünk a szakállas nőt is.


A sor nagyon hosszú, és sajnos a tömegeknek NINCS döntési joga a legfontosabb kérdésekben.

Ezért nem szeretem elmaszatolni a dolgot azzal, hogy "ilyen az ember".


Egyébként nem igaz, hogy minden birodalom kegyetlen volt... Mi így tanuljuk, mert ezt a modellt állítják elénk.


Az 1500-as években valami megváltozott.

A Medicieket az itáliai bankárok bekönyökölték a pápaságba és Európa spirituális köpontja a pénz hatalmába került.

Elindult a világ azon a lejtőn, aminek a végén azon filózunk, hogy valamelyik mesterséges vírus, az atomháború, a gazdasági összeomlás, vagy a környezetszennyezés visz el minket.


Még Max Webber, a kapitalizmus kialakulásáról írt könyvében is arról kesergett, hogy az egyszerű paraszt nem elég mohó, nem akar többet dolgozni több pénzért sem.

Ezért kellett őket elkergetni a földjeikről.

2014. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/130 anonim ***** válasza:
100%

#14: Amiket írsz, annak nulla köze van ahhoz, hogy az asztrológia igazat állít-e, vagy sem.


>az ég (a szellem) tudománya az asztrológia, ami a mai pszichológiát is magába foglalja


Az asztrológia magába foglalja a mai pszichológiát? Azért álljon már meg a menet :D

Bár az igaz, hogy az asztrológia és általánosságban az ezotéria jól behatárolható pszichológiai módszerekkel kelti a hitelesség látszatát. Ilyen értelemben igaz.


>nem sodródtunk a kihalás szélére sem


Nem vagyunk a kihalás szélén. Miért lennénk?


>Tudják a mobiltelefon és a rák kapcsolatát.


Tréfálni méltóztatsz. Tudsz mutatni egyetlen statisztikát, ami kimutatja a mobiltelefonok elterjedésével egyidőben megnövekvő számú agyrákos esetet? Nem? Gondoltam. Meg tudod magyarázni, hogy hogy okoz a mobiltelefon rákot? Nem? Ezt is gondoltam. Ez már húsz éve lerágott csont, el kéne felejteni ezt a hülyeséget.


Amúgy egyértelműen igaz, hogy az anyagi érdek irányítja a világot és hogy ez nem helyes. De szerinted a legjobb alternatíva a sötétségbe való visszatérés lenne?


A legviccesebb az egészben, hogy az asztrológia, amit annyira éltetsz, szintén csak egy iparág a sok közül, mint az egész modern ezotéria.

2014. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/130 anonim ***** válasza:
72%

"A legviccesebb az egészben, hogy az asztrológia, amit annyira éltetsz, szintén csak egy iparág a sok közül, mint az egész modern ezotéria."


Ez nem túl vicces.

Az, hogy egyesek mindent elanyagiasítanak és igyekeznek pénzt csinálni belőle, az nem jelenti azt, hogy ezek nem értékes tudások.


A sötétség az, amiben most vagyunk.

Az emberek el vannak vágva kultúrájuk és hagyományaik gyökereitől, a természettől és mesterséges környezetben tengődnek.

Órákat bambulnak a számítógépek meg a TV-k előtt, szociális kapcsolataik lenullázódnak, munkájuk eredményét szinte sose látják, hogy a valódi természethez való viszonyukat ne is említsem...


Az asztrológia nem csillagjóslás, hanem annak a tudomásul vétele, hogy a természetben minden ciklikusan működik, és aki jól ismeri ezeket a ciklusokat, az harmonikusabban tud alkalmazkodni a természethez. Ez a világ dinamikájával foglalkozik. Az alkimia pedig a statikus állapotokat igyekszik vizsgálni.


Ezek a tudományok nem a sötétséget jelentik hanem éppen azt hogy egységben kell a világot szemlélni, nem apró részekre bontva, ahogy a modern tudomány teszi.

Ezért puszul el a világ, mert aki a génmódosítással foglalkozik, nem gondol a következményekre, aki méreggel permetezi az élelmiszert, nem látja a hosszútávú következményeket.


Itt nem arról van szó, hogy vagy alkimia vagy modern tudomány, hanem egymásra támaszkodva kellene fejlődni...

De anyagilag a felelős gondolkodás nem kifizetődő.

2014. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/130 anonim ***** válasza:
33%

"Nem vagyunk a kihalás szélén. Miért lennénk? "


Hát a fehér ember egyre inkább háttérbe szorul.

A születésszám csökken, az egészségügy, ami eddig valahogy életben tartotta az egészségtelen életmódú embereket a világ fejlett részein is a tönk szélén van... (ezért szívják el az olcsó kelet európai orvosokat), a jelen gazdasági, politikai rendszer nem fenntartható, és a láthatáron sincs alternatíva...

A modern technológia minden megoldott problémára 10 újabb és nagyobb problémát ad, az olcsó energia kifogyóban...


Jártál már videojáték üzletben? Érdekes túra.

Egy kamasz, mire 18 éves lesz átlag 1.000.000 embert öl meg virtuálisan, egyre élethűbb körülmények között...

És még élvezi is, pénzt ad az élményért.

Szerinted hogy reagálnak, ha elszabadul a pokol?

2014. jún. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/130 A kérdező kommentje:

Nos, olvasom a válaszokat, és még mindig nem értem, hogy szerintetek az égitestek HOGYAN befolyásolják az életeteket szerintetek?


Amíg erre nem adtok normális választ, csak hitről lehet beszélni.

2014. jún. 21. 19:39
 19/130 anonim ***** válasza:
0%
Es a hit mier nem valasz?Biztos volt vmi oka h vki felfedezte a csillagkepeket...
2014. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/130 anonim ***** válasza:
0%
Ird be a google-ba:)
2014. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!