A tejtermékekben mi az egészségtelen?
a) az ember ugyan mindenevő, de az emésztőrendszerünk egyre kevésbé tudja feldolgozni a tejet 2-3 éves korunk után (ezért is lesznek sokan laktózérzékenyek idősebb korukra), tehát az emésztőrendszerünk nem a tejtermékek feldolgozására lett kitalálva. Egyes emberek a tejfehérjét nem tudják feldolgozni (Ázsiában meg az amerikai őslakosoknál ez elég gyakori).
b) a szarvasmarha az autópálya mentén legel, remek. A takarmányában mindenféle vacak van. Hormonok, hogy nagyra nőjön vagy hogy sokat tejeljen. Ugyanígy antibiotikumokat is kap. Nem tudjuk, hogy milyen minőségű vizet iszik. És a hormon- meg gyógyszermaradványok szépen bekerülnek a tejbe.
Azt kellene már egyszer tudomásul venni hogy ezek az érzékenységek, betegségek csak a bolti , csinált , műtejtől vannak.
Az igazi tehén, házi tejtől semmi baja az embernek. A kis gyerek aki szopik annak nincs laktóz érzékenysége??
FURCSA !!!
Meg kell próbálni a házi tejet és a tartós "tejet" is megaltatni. Olyan rothadt büdös valami lesz abból a tejnek hazudott valamiből hogy elhányja magát az ember. Mig a házi tejből finom aludt tej lesz, tejföllel.
Régen nem ismerték az emberek az ilyen betegségeket , mint ezek amiket elő idéznek.
A kisgyerek, aki szopik, ugyanúgy lehet laktózérzékeny, elég ritka, de van ilyen. A bélrendszerben az enzimek, amelyek lebontják a laktózt, azok egy idő után nem termelődnek egyeseknél, másoknál korlátozott számban.
Nekem a laktózérzékenységem a házi tejtől is simán előjön, szóval nem tudom, minek kell itt okoskodni.
Imádom a tejes holmikat, de próbálom a legkevesebb tejet fogyasztani, mert megy a hasam tőlük.
Komolyan, ti nem olvastok semmiféle újságot?
Nem, nem konteó a tej elleni harc. A szarvasmarhák a Föld nevű bolygó legnagyobb károsanyag-kibocsátói egyébként is.
A világ népességének a 3/4-e nem tudja feldolgozni a laktózt (tejcukrot), mert nincs meg (vagy csak elenyésző mennyiségben van meg) a szervezetükben a laktáz nevezetű enzim.
Valamikor az őskorban, nem túl régen az európai emberben jött létre egy olyan génmutáció, amely lehetővé tette a szervezetében a folyamatos laktÁztermelést. Igen, az európai őseink ittak tejet. Vagy sajtot készítettek belőle (az érlelt sajtokban a laktóz átalakul másféle cukorrá).
Érdekes módon a spanyol vagy az olasz vagy a görög népességben nem sokan tudják feldolgozni a laktózt, se Ázsiában, se Latin-Amerikában, se Afrikában, ugyanis a csecsemőkor után leáll a laktáztermelés az emberi szervezetben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!