Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért feltételezik egyesek a...

Miért feltételezik egyesek a vegetáriánus étrendre, hogy egészségtelen?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 22:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
Mert nem tartalmaz húst. Éppúgy egészségtelen az is, ha valaki nem eszik zöldséget.
2015. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%
Mert az ember alapjában mindenevő. És ez nem elhatározás kérdése, hanem az evolúció így gyártott le minket. Ilyen a fogazatunk, az emésztésünk, az anyagcserénk. Szükségünk van vitaminokra, ásványi anyagokra, telített és telítetlen szénhidrátokra, fehérjékre és zsírokra. Ezeket csak egy kiegyensúlyozott étrend adja meg. Így a vegetáriánus étrend ugyanúgy egészségtelen, mintha valaki főleg húsokon él, a zöldségek, gyümölcsök mellőzésével.
2015. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
53%

Nem az, de az európai vegák divatból azok, nem úgy mint az indiaik. Ők minden tudományos hókuszpók nélkül is tudják, mit és hogyan. A Blikkből, Nők Lapjából, Meglepetésből informálódók sokat ártanak maguknak.

Meg kell nézni itt a fogyókúra rovatot. Annyi eszement marhaságot kérdeznek, válaszolnak, hogy beleszédül az ember. A legtöbb hazai vega is ilyen.

2015. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
43%

Mert az. :D


Az ember a biológia mai állása szerint egy mindenevő állat, mivel képes mind a növényi, mind az állati eredetű táplálékot hasznosítani. Törzstörténete szerint az eredetileg növényevő ősöktől a növény- és dögevő ősökön (Homo habilis)át a növény- és dögevő, később vadászó Homo-fajokig (Homo erectus, Homo heidelbergensis, Homo sapiens) haladt. Az Afrikában kialakult korai Homo sapiens már egyértelműen vadászott a különböző helyeken talált leletek szerint. Ezek tanúsítják, hogy már a kőkori emberek is vadásztak és gyűjtögettek. További tanúsággal szolgálnak a simafejű és a horgasfejű galandférgek, amelyek egyedüli végső gazdája az ember. Ezek a paraziták nem tudnának az ember nélkül szaporodni, és az embert csak a beteg állat megevése által tudják megfertőzni.A legelső biztosan datálható 40 ezer éves leletek szerint azok az emberek főként hallal táplálkoztak.

A modern vegetáriánus mozgalom kezdeteitől gondolják a vegetáriánusok, hogy a vegetáriánus táplálkozás természetes.Ezt abból vezetik le, hogy az ember a fogazata és belének hosszúsága alapján nem lehet ragadozó, tehát növényevőnek kell lennie. A valóság azonban az, hogy az ember bélrendszere köztes állapotú, igazi mindenevő, a tisztán növényi táplálék jó hatásfokú megemésztésére alkalmatlan. Ehhez a jelenlegi bélrendszer öt-tízszeres hosszúsága lenne szükséges vagy a növényevő állatok más emésztési stratégiái, mint az összetett gyomor, kérődzés, az egyszer már elfogyasztott és kiürített, azaz előemésztett táplálék újbóli elfogyasztása.


Megjegyzem: Hinduk és buddhisták tejterméket és nem ember által fogott ( pl. halász vidrával fogott) halat is ehetnek.


Ennyit a törzsfejlődésről és a hagyományokról. :D


Amúgy a vega étrend főleg azért egészségtelen, mert roppant egyhangúvá tud válni és sok vitamin, tápanyag tartós be-nem-vitele hiánybetegségeket okoz.

2015. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%
Nem feltétlenül az. De sokan szójasz@rokkal helyettesítik a húst. Az viszont baromira az. Illetve sokaknál a húsfogyasztás csökkentése a kenyérfélék növelésével jár (mert jól akar lakni, és nem talál más megoldást)
2015. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
61%
mert tisztában vannak az esszenciális aminosavak és esszenciális zsírsavak fogalmával, nem úgy, mint egyes okoskodó vegetariánusok
2015. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 egybaba ***** válasza:
37%
Magában a vegetarianizmus nem lenne egészségtelen ha be tudnák tartani például a csimpánz étrendjét. Az állatkerti gondozók egyértelmű megfigyelései alapján ha egy emberszabású majom nem kapja meg napi szinten a maga 28-32 féle növényi eredetű kajáját úgy vagy lebetegszik vagy ragadozni kezd ha van rá módja. Ezen megfigyelések és az hogy a teljes értékű fehérjék komplettálásra 30 féle napi szintű növényi fehérje szükséges, és a zsírban oldódó vitaminok felszívódásának hiányában betegségek alakulhatnak ki nem javallott ma Magyarországon a vegetáriánus táplálkozás. Még a Dalai Láma is felmentést ad a húsevési tilalom alól az amúgy totál vegetráiánus buddhista szerzeteseknek ha Magyarországon élnek és itt esznek. - puszikák
2015. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
A fehérjék ugye lehetnek komplettek és inkomplettek, a komplett az, amely minden esszenciális aminosavat tartalmaz, és ezek ha jól tudom csak az állati eredetű fehérjékben találhatók meg, a zöldség-gyümölcs félék az inkomplett fehérjéket tartalmazzák. Én legalábbis így tudom, és ezt is hallottam már példának felhozva, hogy miért nem egészséges a vegetarianizmus. Én nem vagyok ellene, de vele sem, én nem tudnék lemondani a húsról, de ha valaki megteszi, szíve-joga.
2015. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%

", és ezek ha jól tudom csak az állati eredetű fehérjékben találhatók meg, a zöldség-gyümölcs félék az inkomplett fehérjéket tartalmazzák. Én legalábbis így tudom, és "


Ezt jól tudod, csak azt felejted el, hogy a vegetáriánusok - hiszen nem vegánokról beszélünk - fogyasztanak tojást, tejtermékeket, amik ugyanúgy komplett fehérjéket tartalmaznak, tehát ez egy hülyeség, hogy erre oda kellene figyelni.


A másik az, hogy 2-3 gyümölcs vagy zöldség elfogyasztásával felállítható komplett aminósavprofil, nem egy nagy ördöngősség. Ha belegondolok, én ma több, mint 6 féle zöldséget/gyümölcsöt ettem, és nem ilyen célzattal, szóval ez elég egyszerűen megoldható.


A harmadik dolog, ami fontos, hogy nem minden nyersanyagra van szüksége a szervezetünknek minden nap, hiszen hosszabb ideig raktározza azokat. Ha nem így lenne, a magyar lakosság 80%-a kipusztult volna már a tökéletesen vitamin-és tápanyagszegény pörkölt, sültkrumpli+rántotthús, szétfőtt főzelék+mócsingos fasírt kombón, de mégsem történt meg.

2015. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

egybaba.. a csimpánz is eszik húst, sőt, vadászik is kisebb majmokra, saját maga által készített "dárdával" (hegyesre tördelik a botot )

Ezt először Jane Goodall figyelte meg a 70-es években :)

2015. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!