Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészségtelen állati eredetű...

Egészségtelen állati eredetű ételek. Mi igaz ezekből az állításokból?

Figyelt kérdés
Húsok, tej, tejtermékek (sajtok).

2013. márc. 24. 11:29
 1/9 schocko ***** válasza:
Úgy nagy általánosággban egyetlen élelmiszer sem egészséges, de éhen nem halhatunk...nem kell vele túl komolyan foglalkozni.
2013. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Snapette ***** válasza:
0%

Ellenkezőleg, semmi sem egészségtelen, ha mértékletesen fogyasztjuk. A húsok a legjobb természetes protein források, valamint nagy mennyiségű energiát nyer belőle a szervezet, ezért ajánlott fogyasztani, ha hideg égöv alatt, vagy fizikai munkát végző emberről van szó. Meleg égöv és ülőmunka esetén nagyon kevés is elegendő. Sovány és főzött húsok ellen javallat nem nagyon van ilyen esetben sem.

A tejtermékekről nem lehet azt állítani, hogy egészségtelenek lennének, sőt, az egyik legjobb természetes kálcium és ásványi anyag beviteli forrás, de túlzásba vinni ezt sem jó, mivel zsírosak.

2013. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább ezek mértékletes fogyasztására kellene helyezni a hangsúlyt. Az igaz, hogy bizonyos betegségek esetén tiltott a fogyasztásuk. A tej pld. a mellrákosoknak akár halálos is lehet. Minél zsírosabb, annál veszélyesebb az ösztrogén tartalma miatt. Náluk tehát a tej törölve. A húsok között a legtöbb veszélyt a vadhúsok jelentenek, de sok esetben óvatosságra intenek az un. vöröshúsok /marha, disznó/ fogyasztását illetően is. Húsok küzül egészséges a nyúl, kecske /amiket én pont nem szeretek/, a fehérhúsú baromfi.
2013. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tej/mellrák: [link]
2013. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 schocko ***** válasza:
Ennyire azért nem igaz, mert az állat tenyésztése során sok olyan anyag bekerül a húsába, esetleg tojásába, tejébe ami károsan hathat az emberi szervezetre...ilyenek a különféle antibiotikumok, hormonkészítmények, stb., amelyeket az állatoknak adnak gyógyítás, megelőzés vagy növekedés serkentés céljából, azonkívül az elfogyasztott takarmányban is vannak különböző vegyszermaradványok, esetleg penészgombák, amelyek megjelenhetnek a termékekben...a növényekkel ugyanez a helyzet, a modern mezőgazdaságban már nem lehet vegyszerek nélkül eredményes termelni illetve azokat feldolgozni, tartósítani, ezért szinte mindenben van valami...de azért van az ember emésztőrendszere és mája, hogy mindezeket ignorálja amennyire lehet...
2013. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

A laktózt a felnőttek zöme már nem tudja rendesen megemészteni, s nincs is rá szükségünk, a szükséges anyagokat jobb forrásokból is bevihetjük. A tej és közeli rokonai a legrosszabbak, a kemény sajtokban már történnek átalakulások, a joghurttal nem tudom, mi van, én nem eszem, így nem tanulmányoztam a kérdést, hogy a baktériumok mit oldanak meg és mit nem.

Az ipari hústermelés nem szimpatikus, persze a növényekben is van méreg, de talán kevesebbféle (ízre nekem sokkal jobbak) s egy részüket meg tudom szerezni egészségesebb formában, vegyszermentes termelésből.

A test nem bír ki mindent, ezért is vannak a betegségek. Én igyekszem minimalizálni a káros anyagokat, remélve, hogy a maradékkal megbírkózik a szervezetem.

2013. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt én is ma hallottam a tv-ben az egészségmánián. Hát nagyon meglepődtem, kicsit fel is háborodtam. Azt állították, hogy csak a csecsemőnek nem ártalmas a tejtermék (azaz az anyatej). Azért azt nem akarom elhinni, hogy a túró, vaj, sovány húsok (pl. vad) egészségtelen.
2013. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régi mondás, hogy egészségtelen anyagok (ételek) nincsenek, csak egészségtelen mennyiségek. Magyarul mindent mértékkel kell fogyasztani. Csak hát ugye manapság a mértékletességet hirdetni nem nagy divat, és tuti nem lehet vele főműsoridőbe kerülni (azzal viszont lehet, hogy ide nézzetek, feltaláltam a fogyás legkönnyebb módját, semmi erőfeszítés nem kell hozzá stb. stb. - akkor is, ha a módszer igazából hülyeség és nem működik). Tehát én azt mondom, hogy az az egészséges, ha minből eszel egy keveset, minél változatosabban (és persze rendszeresen mozogsz is, és nem távolodsz el kritikusan a tápanyagok egészséges arányától). Ebből következik, hogy az, hogy valami egészségtelen, nem értelmezhető. A sárgarépa is egészségtelen, ha csak azt eszel két hétig, semmi mást.
2013. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi, mert az eszkimók akkor már régen kihaltak volna.
2013. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!