Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi volt a legnagyobb baklövése...

Mi volt a legnagyobb baklövésed/malőröd a konyhában?

Figyelt kérdés

Tanuljunk egymást hibáiból, vagy csak derüljünk jó/jobb kedvre!

:)


2011. jún. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 Tinker Bell ***** válasza:
100%

A pizzáról jut eszembe...


Az első pizzát amit csináltam sikerült ugyanolyan lendülettel elrontanom, mint ahogy hozzáláttam. A receptem fél kiló liszthez 1/4 liter vizet és egy élesztőt ír. Mivel nagy a család ezért egy kiló liszttel álltam neki, viszont a vizet egy kicsit benéztem és fél liter helyett egy literrel csináltam. Nem értettem, hogy miért nem áll össze és folyik még mindig, egy fél órás gyúrás után is, aztán hazajött anyukám és megkérdezte, hogy mennyi vizet raktam bele, én meg mondtam, hogy egy litert, mert ugye duplázódik, ekkor felvilágosított, hogy negyed liter víznek a duplája fél liter víz...


Aztán ugyanez a recept ismét megviccelt, ugyanis ír bele cukrot. Gyanús volt, de raktam bele, igaz kevesebbet mint amit írt... Kellemesen édes lett a tésztája, akár nutellát is kenhettem volna rá... :)

2011. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rétegeztem a jénaiba a rakottkrumplit, szépen megcukroztam az összes réteget......
2011. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
100%
Ez a héten történt...Melegítettem a húslevest, közben mosogattam, és mivel volt egy edény, amibe kicsit beleégett a rizs, gondoltam öntök bele ecetet, és könnyebb lesz elmosni...ez eddig jó lett volna, de kapásból a levesbe ment a 20%-os ecet...ki kellett önteni...
2011. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%
Anyu egyszer húst darált volna egy ilyen konyhai géppel... elfelejtette rárakni a tetejét és a húscafatok csak úgy repültek. :D Elég vicces volt.
2011. jún. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%

12,10 és 8 évesek voltunk, amikor gyümölcstortát készítettünk a tesóimmal. Nagy lelkesen kimértünk mindent, összeállítottuk a tésztát, be a formába, és vártuk, hogy megsüljön.

Kivettük, ki akartuk fordítani a formából, csak nem jött ki, gondoltuk anyu nekiesett fémdörzsivel, és már nem jó a forma, ezért hát szépen megkentük pudinggal, gyümölcsöket raktunk rá, rá a tortazselé,majd kóstolás következett... édes rántotta íze volt, ugyanis minden benne volt, csak éppenséggel a liszt hiányzott :)

2011. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen turmixos nekem is van. :)

Férjemmel csináltunk valami tejes turmixot, egy pillanatra elfordultam, ő meg bekapcsolta a gépet, és a turmix beborította a konyhát. Kipróbálta, milyen tető nélkül. Inkább kiküldtem a konyhából. :))


Csináltam kuktában karalábé főzelék alapot húsgombócokkal. Jó alaposan megfűszereztem, minden fűszer benne volt. Kb. 10-15 perc után eléggé égett szag volt, akkor kapcsoltam, hogy vizet semennyit nem tettem rá. Lehetett kapargatni.


Karácsony előtti este elégettem a pörköltnek való húst. Feltettem főni, elaludtam. 1 órával később keltem fel, mint amikor le akartam zárni. Kb. 1 m magasan állt a füst a lakásban, a húskockából szenes valami lett, kiraktam az erkélyre hűlni, másnapra zörgött. :)

A lakás meg iszonyat büdös lett, mindent mosnom kellett, 1 hétig szellőzött, addig éreztem benne a füst szagot.


Kalácsot akartam sütni, de nagyra állítottam a hőfokot. A teteje megégett. Mikor kivettem, akkor láttam, hogy belül még nyers maradt. Levágtam az égett részeket, visszatettem sülni. Ahol levágtam, száraz ropogós lett, de belül csak nem lett jó. Kettévágtam, hátha majd úgy.. Aztán megint nem lett jó, kivettem, és mivel ragadt, összegyúrtam lepénynek, hogy majd úgy kisütöm somlóinak. Ehetetlen tömör, kemény lap lett. Mondanom sem kell, hogy a kukában végezte. :)

2011. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%

Csirkét sütöttem, már elég sokadszorra, csak most talán elszámítottam az aláöntött víz mennyiségét, meg a csirke is elég zsíros volt.

Lényeg, hogy a felénél enyhe égett szagot éreztem, és ütemesen valami sercegést. Párom is otthon volt, őt ebben a pillanatban hívták a munkahelyéről, egy nagyon fontos beszélgetésre. én megyek, nézem, hogy mi a sercegés... látom, hogy a tepsi peremén csöpög ki vmi zsiradék, le a sütő aljára.

Odanyúlok kanállal, hogy megpiszkáljam, valamit - erre egy szempillantás alatt belobbant, úgy kicsapott, hogy lepörkölte a szemöldököm meg a frufrum egy részét, én hátraugrok, és ahogy szépen elkezd égni a sütő, visítok. Kéne víz, oltó, akármi, de semmit nem voltam képes tenni, csak szaladgáltam körbe-körbe, és közben visítok :)))

Párom meg ki van készülve, a telefonba is hallják, hogy mit művelek... Aztán berohantam a fürdőszobába, és magamra zártam az ajtót :)))

Párom fél perc múlva benyit, morózusan közli, hogy eloltotta a tüzet, jövő hónapban vesz egy poroltót, és legközelebb legyek szíves és NE csináljak ilyen cirkuszt...

Nagyon égő volt, de a mai napig óvatosan közelítem meg a sütőt...


XD

2011. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%
Krumplipürét akartam csinálni, előtte még nem nagyon próbálkoztam vele, és nekiestem botmixerrel szétnyomni. Olvasztott gumihoz hasonló, sűrű, nyúlós, ehetetlen masszát sikerült előállítanom. Ment az egész a kukába. Azóta tudom, hogy a botmixer máshoz való. :)
2011. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó két eset velem is megtörtént, illetve hasonló.

fiatalasszony voltam, azakkor divatos dauerolt "mikrofon"

frizurával. bekukkantottam a sütőbe, hogy áll a kacsa sülése, mikor én is sercegést hallottam, de nem a kacsa felől... a hajam eleje sercegett.szerencsére nem kapott lángra, csak úgy hamvadozott.a konyhai csap volt kéznél, hogy gyorsam levizezzem. hérfőn reggel dolgozni kellett menni,a fodrász meg délutános volt.hát volt min röhögjenek a kollegák, a fodrászom pedig gratulált.


A botmixeres pürét is kipróbáltam, de nagyon jó akartam lenni és tejszínt és vajat is tettem bele.

ami abból lett... tényleg úgy nézett ki, mint a műanyagpadló ragasztó:)


megkönnyebbülve olvasom, hogy szinte mindenkinek vannak

"alakításai" a konyhában.

üdv.

2011. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyár végén, késő szürkületben kimentem a kertbe, hogy a körözötthöz snidlinget vágok.tudtam, hogy merre

van,de alig láttam valamit már, meg szemüveg sem volt rajtam.

csak bennt vettem észre, hogy egy jó marék kövér füvet

markoltam össze és nyisszantottam le.

2011. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!