Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi volt a legnagyobb baklövése...

Mi volt a legnagyobb baklövésed/malőröd a konyhában?

Figyelt kérdés

Tanuljunk egymást hibáiból, vagy csak derüljünk jó/jobb kedvre!

:)


2011. jún. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
100%

Párom a rízstésztát 12 percig főzte :)

a rízstésztát fél percig kell meleg vízben áztatni. Szóval képzelhetitek mi lett az eredmény :)

2011. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan akartam valami kekszet es volt itthon egy zacsko csokidarabos keksz por, amihez csak tojast meg vajat kell adni, osszekeverni, ralapatolni a tepsire es be a sutobe. Meg is csinaltam mindent, de ugy csodalkoztam, hogy az igert 3 tucat 2 inch atmeroju suti helyett kb 10 darabom lett.. De mondom mindegy, ugyse jon ki soha annyi suti, mint amennyit rairnak. Mikor megsult akkor meg se lehetett kulonboztetni a sutiket egymastol, gyakorlatilag egy nagy negyzet alaku keksz volt az egesz:D Kiderult, hogy en szepen evokanallal szedegettem ki a sutiket, mikozben teaskanallal kellett volna, es sutes UTAN kellett, hogy 2 inchesek legyenek, mert megnonek. :D Azota nem csinaltam ilyet, inkabb megveszem keszen:)
2011. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
100%
végigolvastam és jót mosolyogtam :)
2011. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
100%
Barátom csinált tejfölös sajtos tésztát. Megfőzte a tésztát, maj leöntötte a vizet róla. Ezután rálapátólta a tejfőlt és tovább főzte, amig kuka nem lett az egész :)
2011. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%
13:39 vagyok, meg egy: van nalunk egy nagyon nepszeru toaster pastry, az a neve, hogy pop tarts, ez gyakorlatilag egy kesz suti, meg van toltve valamivel (hatmillio kulonbozo iz van) es van rajta frosting. Annyit kell vele csinalni, hogy berakom a piritoba kb egy percre, hogy hogy felmelegedjen. En be is raktam, es kimentem a konyhabol, mire visszaertem addigra fustolt a pirito, a tesztan levo cukormaz teljesen megegett meg szetolvadt, mert anyukam felallitotta maximum idore a piritot.. :D En meg azt hittem, hogy majd 1 perc mulva befejezi es szepen kidobja a sutiket:) Azota is azon rohog a teljes rokonsag, hogy meg ezt is kepes voltam elrontani
2011. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:

A gyerekeim itt alszanak mellettem én meg a párnába röhögök!


Az apuka beáztatott tepsis-tunkolós történetén nem tudtam abbahagyni a nevetést!

:D

2011. jún. 2. 14:02
 47/64 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem volt, a kacsás. Anyósnál ebédeltünk, aki valamiért gyorsan akarta hűteni a levest, ezért a mosogatóba engedett vizet, majd beleállított a lábast. A párom ebéd után gondolta elmosogat kivételesen. Látta,hogy benne van a leves, de azt hitte az már csak sima víz (anyós mindig leszűri és kiszedi a cuccokat a levesből), ezért még engedett rá egy kicsit!:) Sőt egy kis JAR-t is rakott bele, majd otthagyott mindent, mondván ázzon csak a lábas, majd később elmosogat. Mi ebből anyóssal semmit sem láttunk! Bementünk a nappaliba tv-zni! Hazajött sógornőm, és csak bekiabált a szobába,hogy enne egy kicsit. Anyós meg kikiabált,hogy a mosogatóban hül a leves, még nem hűlhetett sokat, egyen belőle! A párom wc-n volt közben. Sóginőm meg el kezdte enni a vizes-mosogatószeres levest. Érdekesnek találta, de nem merte mondani (anyós megsértődik,ha leszólja valaki a főztjét), ezért kiöntötte és azt mondta,hogy megette. Rá kb. egy órára derült ki, amikor anyós kiment a konyhába, hogy eltegye a levest.:))) Jóval több volt benne,mint előtte!:)))

Azóta ezen nevetünk!

2011. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én születtem apu volt otthon a 2 bátyámmal. Főzött nekik tejbegrizet, nem tudta, hogy mennyi gríz kell bele 1 liter tejbe belerakott kb 1 zacskó grízet. Kirakta hűlni, és bennehagyta a kanalat. Amikor szedni akart a kanállal megemelkedett az egész lábas. Szólt nagyobbik tesómnak fogja meg a lábast, ezzel a módszerrel egybe kijött a tejbegríz. Apu tányérra tette, szeletelte, megszórta kakaóval és odaadta a fiúknak. Azóta is ezen röhög mindenki.


Ennél csak az volt a jobb amikor tejet forraltunk magunknak (még elég kicsik voltunk) és 1 liter tejbe tettünk 10 ek. cukrot, utánna még 2 ek-lal hogy tuti jó legyen. Mondanom sem kell senki nem bírta meginni XD

2011. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%

Fasírtot sütöttünk és nem tudtuk, hogy miért ragad lefele és miért esik szét. Amikor kisütöttük az összeset akkor esett le, hogy nem raktunk bele tojást :)


Álmosan/másnaposan pizzát sütöttem. A tésztájába 3dkg vaj helyett 30dkg-t raktam. A széle 3 nap múlva is puha volt :)

2011. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

korán reggel, félálomban, félhomályban lementem a konyhába reggelizni. kiszúrtam, h hagytak valószínűleg tegnap estéről egy kis tejbegrízt a tűzhelyen a lábosban.

megszórtam kakaóval, aztán ért a meglepetés, amikor bekaptam az első kanállal: só volt!! vkinek fájt a füle, ezért előző este sót melegítettek. teljesen úgy nézett ki, mint a hideg, dermedt tejbegríz, jó alaposan megkakaóztam xDDD fúú iszonyat rossz volt, nem győztem kiköpködni, meg inni a vizet utána xD

2011. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!