Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi volt a legnagyobb baklövése...

Mi volt a legnagyobb baklövésed/malőröd a konyhában?

Figyelt kérdés

Tanuljunk egymást hibáiból, vagy csak derüljünk jó/jobb kedvre!

:)


2011. jún. 2. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
100%
Lágy tojást főztem magamnak meg a gyerekeknek, ám az egyik közölte, hogy neki kemény kell. Kis tálba tettem vizet, bele a tojást, gondoltam a mikróba rámelegítek. Egyszer csak kivágódott a mikró ajtaja hatalmas durranás kiséretében és mindent beterített a büdös tojás.
2011. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
100%

[link] ien sütit szerettem volna csi, az elkészítéssel nem is volt gond, sütőben nm figyeltem és odaégett..meg 1x vanilliás kiflit sütőttem és nm tom mé elég kemény lett, de tejjel ehető volt.

Húslevesbe tettem sót és ételízesítőt is hát jó sós lett..

hirtelen más nm jut eszembe.

2011. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
100%
Mikróban főztem tojást, felrobbant. :)
2011. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%
12:54: Ó, most látom, a kolléganő is elkövette ezt a balfogást! :D
2011. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
87%

Karácsonyi nagy, családi ebéd (14 fő).

Egy jó helyen főzettünk előtte nap egy baromi nagy fazék halászlevet. Eltettem a hűtőbe, másnap meg fel a gázra, hadd melegedjen, míg a többi kaját csinálom.

Szép csendben melegedett, hozzá sem nyúltam ...

2 cm vastagon égett le az alja ...

2011. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
100%

Sonkafőzés kis fazékban, nem elég kicsi lángon, közben elmentem kutyát sétáltatni. Hazajövök, vágni lehet a füstöt, a macskák köhögnek a lakásban. Gyorsan kivittem őket szellőztetni, és 3 órán át szellőztettem. Sonka fazékkal együtt a kukába. Tészta főzővízébe anyu dobott egy filter teát, és ízesítette. Azt hitte, én raktam fel a vizet főni, mert előtte megkért rá. Nálunk ebből egyébként sokszor volt már kavarodás, hogy nem a megszokott edénybe rakruk, amit kellett. Én pl. a teát abba a kislábosba raktam, amibe anyu rántott húst szokott sütni. Anyu azt hitte olaj van benne, és amikor felforrósodott, beletette sütésre a rántott húst. Csodálkoztunk miért nem sistereg. Utána kisütöttük rendes olajban is. Tök érdekes ízt adott neki, hogy előtteteában megpároltuk.

Anyu leáztatta a sülthúsos tepsit, apu meg ebéd után még kiment torkoskodni a konyhába, és kimártogatta a beáztatott tepsit!

2011. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
100%
Kiwit én is raktam már süteménybe! Borzalmasan keserű lett, pedig a tésztát véletlenül egyszer eltaláltam!
2011. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%

tarka kiflit sütötteem és cak tészta felébe tettem tölteléket, gondoltam a többi legyen natúr. igen ám, de az édes töltelék miatt a tésztába kevés cukor kellett, így a töltelék nélküliek rémesen íztelenek lettek.

aztán egyszer a páromnak mondtam, hoyg cisnáljon párolt zöldséget kukoricából, borsóból és répából. én nem tudom mit csinált, de a végeredmény az volt, hogy kemény, összetöpörödött zöldségek úsztak egy nagy adag olajban.

aztán Jamie Oliver recept alapján csináltam brokkolisalátát és mellé csirkét netes recept alapján. én csak gyorsan leírtam, hogy mi kell bele és arra emlékeztem, hogy kell fehérbors. mivel a salátába fehérbor is kellett jól összekevertem a dolgot és végül a csirke helyett a salátába került a fehérbors. mondjuk jól sült el, a családom imádta, pedig megmondják, ha vmi rossz.

aztán van ilyen kapcsos tortaformám és gondoltam abban csinálok olyan sütit, amiben a száraz dolgokra tejes-tojásos öntet kell. be is tettem sülni, mire észbekaptam fele kifolyt a sütőbe. elég szoros az a kapcsos izé, de ennyire nem...

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
80%

Kifelejtettem a sütőből a sütőport, nem értettem hogy fél óra múlva miért esik össze és miért nem jön inkább fel, de anyuék nagyon rendesek voltak, a nyers tésztát is vígan falatozták:)

Anyu egyszer sütit sütött, fogalmam nincs mit csinált vele, de mosópor íze lett... (azóta sem sütött)

Mondjuk itt nem szúrtunk el semmit, de azért leírom: Chilis babot csináltunk, ez hálisten sikerült is:) Elmentünk itthonról, apu meg egyedül maradt. Mikor hazaértünk megkérdezte, hogy miért ilyen csípős meg sűrű ez a babfőzelék, merthogy alig tudott egy tányérral megenni... -.- :D

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
100%

sokat szoktam fözöcskézni ugyhogy van baki is rendesen mivel a receptekre csak ugy nagyságrendileg emlékszem a hiányt kipotolom ebből érdekes eredméynek szoktak lenni de azok általába ehetők.

de volt h palacsintát akartam csunálni anyunál viszont a lisztet meg a buzadarát is ugyanolyan zacsiba tárolta mert a buzadarás zacsi kiszakadt és átöntötte. énmeg csak ránéztem liszt jo akokr mehet bele...végül darástészta lett:D volt h cukor helyett sot sikerült a palacsintába rakni dehát létezik sospalacsintra is:D


barátnőm meg akart lepni albiba h csinál valami finomat. mikor mentem haza már a folyoson éreztem a szagát h bajvan. kerámialapra rálögyintett egykis forro olajat ami ettől szépen lángolni kezdett vizzel probálta meg eloltani ami végképp nem segített a helyzeten.


csokis tortát kezdtem sütni 6 tojást kell hozzá szétválasztva fehérje sárgája. a 6. tojás záp volt dobhattam ki az egészet. azota mindig külön szedem kis edénybe aztán öntöm csak a többihez.


husvéti sonkát főztem mikor otthagytam. 2 ora alatt elfőtt rola az összes víz és ráégett a lábas aljára


lasagnyat csináltam sok lett a szosz hozzá. a tepsiből merőkanállal szedtük ki annyira folyt de állítolag ízre jo volt.


sütit sütöttünk el kellett menni mondtam anyának h majd vegye ki. neki is el kellett menni utána és elfelejtett szolni apának h vegye majd ki a sütőböl. a sütinek 2 ora sütés kimondottan sok:D


mézeskalács sose sikerül mindig tök kemény lesz és meg se puhul(tudom almát kéne hozzárakni és megpuhulna) na ezt nálunk sose éri meg csakelrágcsálja mindeki


még mikor nagymamám élt ő a kutyának is szokott főzni ilyem maradékokbol huslevesféleséget. nem anyum hanem másik lányának az pasija(mostmár férje) kéésőbb hivott minket h milyen finom volt az a leves amit a sütőn hagyott neki. na az volt a kutyának szánt leves:D:D:D


meg még van egy csomo ilyen apro baki nem irok többet igyse lesz aki végigolvassa

2011. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!