Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Éhen fogunk halni ennyi pénzből?

Éhen fogunk halni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

Ausztriában élünk, ebben a hónapban rengeteg plusz kiadasom volt és egyszerűen alig marad pénzem.

Önhibamon kívül kerültem ebbe a helyzetbe .

Az 5 éves kisfiammal élek egyedül, de ő rengeteget eszik,az étel nagyon fontos a számára.

Eddig megszokott volt a mindennapi süti, normális főtt étel, nasi, gyümölcs, tehát egyszerűen mindenből kell neki ...


A hétre úgy számoltam hogy van a pénztárcamban Kb 35 euro ,Kb 15 ezer forint és ezt valahogy be kell osztanom de azt hiszem menni fog mert elég sok kaja van a hűtőben.


Ezen kívül van még 150 eurom, azaz 60 ezer forintom és ezt egészen október 29-30.ig be kell osztanom ,tehát erős 2 hét.

2 egész hét + 2 nap.


Ezt hogy oldjam meg ? :-(

El vagyok keseredve ,nem tudom mi tevő legyek.



ma 09:50
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kell venni a nagy igényekből. Alacsonyabb színvonalon simán ki lehet húzni. Nem kell rednelgetni, gyors kajákon élni, az sok pénz. Előre kell tervezni, a gyereket meg teljes családban sem kellene mindennaposan teletömni édeségekkel, nasikkal.

A gyereket rá lehet nevelni a változásra, nem fogtok éhen halni.

ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jövő hónaptól több eszed lesz, es azzal kezded, hogy 1-en félreraksz X összeget és a maradékból éltek meg.
ma 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
67%

Az a kamu hogy valaki ennyire buta legyen. Hogy nincs pémze, kölcsönkér és draga ételeket vesz.

Egy doboz 4 euró. 4 eurobol ketten egy teljes napig tudtok enni

ma 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Van még két és fél hónap. Miért bem most kezdesz el normálisan élni?
ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, az elején azt írtad, hogy önhibádon kívül kerültél a hónapban megszorult helyzetbe... de nagyon úgy tűnik, hogy te nagyon is a saját hibádból vagy bajban. Elszórod a pénzedet minden marhaságra, aztán megy rinya, hogy nem elég.

Neked az se lenne megoldás, ha többet keresnél, mert azt is elszórnád minden hü.lyeségre. Olaszország, meg autó, meg orrműtét, na persze. Már előre elköltötted azt, amit még meg sem kerestél. És hogy akarsz sprórolni?

Havi szinten elversz 500 eurót a SEMMIRE. Vagyis hát igazából többet, mert luxus dolgokat veszel, amikre semmi szükség. Októberben eper a gyereknek, mert nyiffant egyet, hogy az neki kell? Hát te vagy az anyja, ne vedd meg neki, viszont ismertesd meg vele az őszi gyümölcsöket: az alma, körte, szőlő, szilva van most szezonban, egye azt. Az, hogy válogatós, kinek a hibája? Biztosan nem a gyereké, csak szólok.

Az az 500 euró meg, amit elköltesz rendelgetéseker, ősszel eperre és hasonlókra, lehetne a tartalék, amire ugye szükség lenne, ha már gyereket nevelsz.


Nem is értem miért húzom fel magamat, kizárt, hogy ez a kérdés valós, ennyire felnőtt ember nem lehet felelőtlen.

ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

46. Tudod mit gondolok ?


Hálás vagyok érte hogy mindezt leirtad ! El fogok ezen gondolkodni !!!


Köszönöm!

ma 14:03
 47/50 anonim ***** válasza:
57%

Nem kellet volna ennyire elkènyeztetni és akkor nem kellene minden nap nasi és süti.. el fog előbb vagy uzóbb hízni, és utánna majd veheted neki a vércukormérőt is+ esetleg inzulint is..

Ehet sokat, ezzel gond nincs, hisz feljődik egy gyerek, de nem ezen az "étrenden" kellene haladnia normálesetben.. hisz a tényleg gazdag szülők sem sütiznek és nasiznak minden nap a gyerekkel...

Ha helyre jössz anyagilag írassad be valami + mozgásformára, később hálás lesz ezért... hisz még egy kisgyerekről van szó, persze hogy meg eszi a sütit és a nasit, de nem tudja még megérteni mi lesz később ha így fojtatja.. évek múlva meg majd magát hibáztassa ha elhízik hogy mért ebett ennyit utánna meg majd éheztetnk fogja magát, úgy hogy téged bele se ava, rá szállnak az akkori sulistársai, szekálják.. tudod? A saját gyereked életével és jövőével játszol, csak még nem jöttél rá.

Nem egészen a kérdésre válaszoltam, de valamilyen részből igen

ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
56%

Kérdezö: vagy rengeteget esztek mennyiségre, vagy rettentö drága dolgokat vesztek.

Mi a férjemmel ketten egy héten maximum 50 Eurót költünk élelmiszerre, ez két felnött embernek elég, egy öt éves gyerek garantáltan kevesebbet eszik (Ha nem, akkor nagy baj van vele, nagyon el fog hízni!)

Nektek is ennyi böven elég kellene, hoyg legyen, ne úgy fözz, ahogy eddig, nem kell minden nap süti meg édesség, nem kell leves ÉS második féle, nem kell pizza, kebab vagy McDonalds, nem kell minden nap (sok) hús - itt nem a pénz a fö gond, hanem a rossz szokások!

ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, szívesen. #46-os vagyok.

Kezdd kis lépésekkel. Ha havi szinten a maradék 500 euróból csak 300-at versz el és 200-at félreteszel, akkor már tettél egy lépést előre.

Én értem, hogy vágysz a pöpec rúzsra, meg szereted a gyerekedet és mindent megadnál neki. Csak az a gond, hogy ez nem így megy. Önfegyelmet is tanulni kell és pénzügyi tudatosságot.

Próbáld ki azt, hogy időnként nemet mondasz magadnak és a gyereknek is. OK, legyen 1-2 frankó rúzsod meg drága ruhád, nem kell aszkétának lenni. De biztos, hogy havi szinten megengedhetsz magadnak ilyen szintű pazarlást?

Értem azt is, hogy a gyereked imád nasizni. De akkor tényleg az a megoldás, hogy 4 euróért veszel néhány mini fánkot? A feléből süthetsz otthon palacsintát egy szekérderékkal, vagy piskótát, muffint, akármit, együtt a gyerekkel, közben beszélgettek. Minőségi közös idő + nasi, két legyet egy csapásra. Eper helyett vedd a szezonális gyümölcsöket, csináljatok együtt gyümölcssalátát, nagy rá az esély, hogy akkor meg is fogja kóstolni.

Próbáld ésszerű keretek közé szorítani, mert ha nem teszed, akkor a gyereked is ezt fogja megtanulni tőled, és sokszorozod a problémát, mert ő is szórni fogja a pénzt.

Hajrá, tégy magadnak egy szívességet és kezdj el kicsit tudatosabban költeni.

ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Én is ott élek, eleve hülyeségnek tartom, hogy forintban számolsz, amikor a boltokban euro van, azzal kell kijönni. A magyar árak nem relevánsak, nem azt kell figyelembe venni.

Másrészt nálunk naponta kb 4 euro a kaja két felnöttre, te meg csak mellékesen - a meglévö ebéd mellett - kiadsz ennyit fölöslegesen.

A gyerek vagy megeszi, ami van, vagy éhes marad és a következö étkezésnél eszi, amit kap. Teljesen fölösleges leves-föfogás-desszertet enni minden nap, ez a legjobb út az elhízás felé, szoktasd hozzá, hogy hétközben csak egyféle van.

Ami elvileg segíthetne, ha akarod, hogy kiszámolod, egy hétre jut 30 euro, annyit viszel magaddal az üzletbe (A bankkártyát otthon hagyod) és csak annyit vásárolsz, amennyit ki tudsz fizetni. Hetente egyszer elég bevásárolni, nem kell naponta.

ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!