Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell húst sütni lábosban?

Hogyan kell húst sütni lábosban?

Figyelt kérdés

Ma ebédre felső csirkecombfilét akarok sütni. Viszont én diétázok, de a férjemnek rendesen akarom fűszerezni, ezért most a sütő nem játszik. És nem akarok külön magamnak párolni, neki meg sütőben, szóval azt találtam ki, hogy amolyan frissen sültnek csinálnám.

De így még sosem csináltam.

Hogyan kell? Kevés olaj, vagy sok? Kis lángon, vagy nagy lángon? Mennyi idő alatt készül el? Mire figyeljek?


Minden segítséget előre is köszönök.


2021. júl. 4. 08:49
1 2 3 4 5 6
 11/56 qkker1 ***** válasza:
88%
Max egy fél deci.
2021. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
88%
#3, a csirkemell filét, ha felszeleteled ujjnyi vastag szeletekre, közepesen forró olajon mindkét oldalát kb. 2-4 perc alatt készre sütheted. Először süsd a magadnak szánt szeleteket, amiket csak gyengén megsózol, utána a férjedét, amiket jó alaposan befűszerezhetsz, sőt jól befokhagymázva előtte egy órát pácolhatsz is.
2021. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

Ezt is köszönöm. Viszont nem szoktam vékony szeletekre vágni, vastagon szeretjük.

De akkor most kell párolni sütés után, vagy nem?

És 2-4 perc oldalanként, vagy 30 perc?

2021. júl. 4. 10:30
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként visszatérve a sütöben készítéshez: nyugodtan kezdheted sütni a sütöben a neked megfelelö füszerezés szerint, és amikor megpuhult, a saját részedet kiveszed, a többit meg utánfüszerezed. Ez, mire megpirul, a füszereket is magába veszi. (Meg elvileg a férjednek is egészségesebb lenne kicsit kevésbé füszeresen fözni, de ez más kérdés.

Lábasban meg elkezded kevés zsiradékon párolni a húst, neked megfelelöen füszerezve, amikor elég puha, kiszeded, amit te eszel, a többit meg utánízesíted és megsütöd - csak arra figyelj, lábasban nagyon hamar lekap az alja , gyakran meg kell rázogatni, nem keverni, mert akkor szétesik szálakra.

2021. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

#14: A párolt hústól már herótom van, ezért akarom sütni. És azért akarom serpenyőben, vagy lábosban, mert akkor rövidebb idő alatt meg tudom sütni egymás után a kétfélét. Ezzel nincs bajom.

A bajom azzal van, hogy nem tudom, hogyan kell lábosban húst sütni. Ennyi az egész, és ez az, amire még nem kaptam egyértelmű választ.

Vagyis kaptam, de a kettő egymásnak ellent mond. :(

Kevés olaj kell, vagy sok?

Egyik azt írja, pirítsam meg, utána pároljam, és max félóra. A másik meg, hogy csak süssem mind a két oldalán 2-4 percig.


Tehát csak a sütés technikája az, ami érdekel.

2021. júl. 4. 10:37
 16/56 anonim ***** válasza:
2021. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%
#13, egy szelet natúr csirkemellről írtam a #12-ben. Ennél igazán nincs egyszerűbb, és úgy fűszerezed, ahogy akarod. Ha vastagon szereted, akkor vedd még kisebbre a gázt/hőfokot, és tehetsz rá fedőt is (de nem muszáj). A csirkemell filé nagyon könnyen elkészül, nem kell sokáig hőkezelni, tehát hamar megvagy akkor is, ha külön csinálsz mindkettőtöknek.
2021. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
88%
Felszeled, befűszerezed, kevés forró -nem füstölgő, csak közepesen forró- olajon mindkét oldalát megsütöd.
2021. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

#16: Megnéztem, de ő is sütöben süti, ráadásul egyesével.

#18: Nem, továbbra sem szeretném felszeletelni.

#17: Köszönöm. Valahogy csak összehozom. Bár van pár dolog, ami még mindig nem egyértelmű.

2021. júl. 4. 11:27
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

csirkemell serpenyőben kb. mindkét oldalán 2-3 perc és készen van! Miért kéne párolni...??? Átpuhul ennyi idő alatt! Picike olívaolajon.


#9: fél óra...? csirkemell...????


Szeletben akarja sütni!!!

2021. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!