Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan találjátok ki, hogy...

Hogyan találjátok ki, hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés

Most költöztem először úgy valahova, hogy van lehetőségem napi szinten ételt készíteni magamnak.

Igazából kicsit meg vagyok illetődve a bőség zavarán. Legtöbbször ötletem sincs, hogy mi a fenét kellene főzni, ezért maradok a tortellini-pizza-burrito hármason belül, ami utólag meg elszomorít, mert egyébként szeretek sütni-főzni, kísérletezni, csak két probléma van:

- ketten élünk, keveset eszünk, és sok alapanyagot kerülünk, mert kettőnknek fölösleges, például kukoricát nem veszünk, mert egy konzervet nem bírok megenni mielőtt tönkremenne, tejtermékek közül csak a sajt, amit el tudunk fogyasztani mielőtt megromlana, stb., így sok dologról lemondunk amit szeretünk

- az említett ötlettelenség


Mások hogy csinálják, hogy mindig tudják, mit főznek és miből? És hogy megoldják úgy hogy vehetnek bármit, nem romlik rájuk?


Nektek hogy működik? Mennyire előre tervezitek a menüt? Van benne valami rendszer, minta? Mi alapján döntötök, hogy mi legyen a kaja hétvégén, vagy a jövő héten, vagy holnap ebédre?


2020. jan. 16. 11:18
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
79%
Én napi szinten főzök, változatosan. Nálunk is van, amit valaki nem szeret, vagy nem eheti meg, de mégis megoldom a főzést, másnem több félét főzök. Neked csak hétvégente kéne, de még azt sem tudod kitalálni? 2 emberre kell csak főznöd, lehet az ételeket variálni, kihagyni, amit nem esztek meg, vagy külön szedni és csak az egyik adagba rakni valamit stb. Millió recept van, te tudod mit esztek meg és mit nem. Azért annyira ne legyél már életképtelen, hogy heti 2 napra sem tudsz megfőzni...
2020. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
80%
Akkor csinálj rántott gombát. Komolyan nem értem, mit nem lehet eldönteni ennyire. Sok választ kaptál, ha akarsz tudsz mit főzni. Nézz recepteket és válaszd ki az egyiket. Ennyi a megoldás, nem bonyolult
2020. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Sok választ kaptam, de alig 1-2 válaszolt relevánsan a kérdésre.

Sehol nem írtam, hogy nem tudok főzni két napra. Azt írtam, hogy nehéz kitalálni, hogy mit főzzek.

"Nektek hogy működik? Mennyire előre tervezitek a menüt? Van benne valami rendszer, minta? Mi alapján döntötök, hogy mi legyen a kaja hétvégén, vagy a jövő héten, vagy holnap ebédre?"

- erre lényegében senki nem válaszolt.

De azért köszi.

2020. jan. 16. 14:24
 34/46 anonim ***** válasza:
80%

# 33


Többen is leírtuk, hogy amit megkívánunk...

Mi ebben az érthetetlen?

Te úgy főzöd meg a burrito-pizza-tortellinit, hogy utálod, nem is kívánod...?

2020. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
31%

# 27


Másban is ennyire döntésképtelen vagy?


Akkor irány a pszichológus!

2020. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Horaires ***** válasza:
100%
Kb 1-2 hétre szoktam előre gondolkozni. Írok magamnak minden nagybevásárlás előtt egy listát, hogy mi az a kb 10 dolog amit meg szeretnék főzni hamarosan. Van olyan is ami több napra elég, van olyan is ami egy alkalomra. Van köztük gyerekkori kedvenc kaja, mostani kedvenc, hagyományos is, újdonság is. Hogy mik kerülnek fel a listára, az meg attól függ, hogy miket kívánok meg, mi az amit már rég nem ettünk, és hogy mi tetszik meg abból amit mások főznek (facebookos csoportokban, youtubeon, instagramon, nosaltyn folyton lesem a kajákat). Azt is nézem, hogy mielőtt bármi is megromlana, használjam fel. A bevásárlást pedig úgy intézem, hogy egy adott hozzávaló több ételhez is kelljen, ez is segít, hogy mindent felhasználjak.
2020. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
# 36 Én is hasonlóképpen... Plusz még befigyel, hogy ha a heti bevásárláskor valami (amit elvileg nem terveztem) nagyon jó áron van, akkor módosítok a terven, és abból vásárolok. Talán épp a múlt héten volt valahol sertés szűzpecsenye min. 30%-os kedvezménnyel. Naná, hogy gyorsan vettem! :)
2020. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

"Mi ebben az érthetetlen?

Te úgy főzöd meg a burrito-pizza-tortellinit, hogy utálod, nem is kívánod...?"

De abban mi az érthetetlen, hogy egyszerre úgy saccperkábé 100 féle kaját kívánnék? :D


"Másban is ennyire döntésképtelen vagy?"

- nem

- nem "más"ról szól a kérdés, hanem a főzésről


#36 és #37

Köszi!

2020. jan. 16. 15:13
 39/46 anonim ***** válasza:
69%
Hétvégén menjetek étterembe és akkor mindenki azt eszik, amit akar. Kérjetek csak gyerekadagot, akkor az elfogy!
2020. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
74%

" egyszerre úgy saccperkábé 100 féle kaját kívánnék"


Ezek szerint étterembe nem is jártok, mert órákig tartana míg eldöntenéd, mit rendelj? :-DD

2020. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!