Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan találjátok ki, hogy...

Hogyan találjátok ki, hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés

Most költöztem először úgy valahova, hogy van lehetőségem napi szinten ételt készíteni magamnak.

Igazából kicsit meg vagyok illetődve a bőség zavarán. Legtöbbször ötletem sincs, hogy mi a fenét kellene főzni, ezért maradok a tortellini-pizza-burrito hármason belül, ami utólag meg elszomorít, mert egyébként szeretek sütni-főzni, kísérletezni, csak két probléma van:

- ketten élünk, keveset eszünk, és sok alapanyagot kerülünk, mert kettőnknek fölösleges, például kukoricát nem veszünk, mert egy konzervet nem bírok megenni mielőtt tönkremenne, tejtermékek közül csak a sajt, amit el tudunk fogyasztani mielőtt megromlana, stb., így sok dologról lemondunk amit szeretünk

- az említett ötlettelenség


Mások hogy csinálják, hogy mindig tudják, mit főznek és miből? És hogy megoldják úgy hogy vehetnek bármit, nem romlik rájuk?


Nektek hogy működik? Mennyire előre tervezitek a menüt? Van benne valami rendszer, minta? Mi alapján döntötök, hogy mi legyen a kaja hétvégén, vagy a jövő héten, vagy holnap ebédre?


2020. jan. 16. 11:18
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Ja, vacsorára kifejezetten és aktívan nem kívánjuk a főtt kaját. (Én igazából az egész életemet le tudnám élni vígan főtt kaja nélkül, de napi kétszer még a párom se akar főttet enni.)
2020. jan. 16. 13:22
 22/46 A kérdező kommentje:
Jav.: meleg ételre gondolok inkább, jobb szó mint a főtt.
2020. jan. 16. 13:23
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

# 19/


behunyod a szemed és ráböksz egyre a listából. .-D


Nyilván hangulattól is függ, hogy mit ennél... Ne mondd, hogy nem kívánsz meg ezt-azt-amazt!

2020. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Na jó, kicsit kusza lett a történet így foltozgatva.

Tehát:

Ketten vagyunk, két különböző étrenddel, és különböző dolgokra vagyunk finnyásak.

Hétköznapokon egyikünk se eszik otthon, csak szendvicset, és ezen nem is szeretnénk változtatni.

Hétvégén viszont szeretünk sütni-főzni.

Egy áruház van a közelben, ott korlátozott a választék. Néha-néha tartós árut meg tudunk venni egy nagyobb, távolabbi üzletben, de őszintén szólva nem szeretnénk rendszeresen órákat szánni a vásárlásra.

Mindenből a legkisebb kiszerelést vesszük, de mivel sok dolgot csak az egyikünk fogyaszt, ezért vagy marad belőle amit kidobunk, vagy több napig kell kényszeresen enni töményen az adott dolgot.

Van sok receptünk amit szeretünk, de épp ez az, mindet szeretjük, nem mindig van kedvünk konkrétan az egyikhez. Most is épp gondolkozok, hogy mit csináljunk hétvégén, és nem tudom, mi alapján döntsek a rakott krumpli, a paradicsomos tészta és a curry között.

Amúgy is ebben nőttem fel, anyukám is mindig küzdött ezzel, hogy "mit főzzek", és végül összeütött valamit, ami igazán senkinek nem ízlett.... Nagyszüleim simán ették 1 hétig ugyanazt minden étkezésre, nekik könnyű volt úgy. Párom anyukája meg minden hétvégén ugyanazt süti. Én évekig laktam albérletben, félig felszerelt közös konyhával, ahol szendvicsen éltem. Szóval nem igazán láttam még erre igazán jó példát, hogy hogyan lehetne jobban megoldani... mert igen ha belefér az, hogy nem ízlik mindenkinek, vagy hogy napokig ugyanazt esszük, vagy hogy napi 2-3 adag melegételt kell enni, akkor könnyű megoldani, de mi ezeket nem szeretnénk. :/

2020. jan. 16. 13:35
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Nektek ezek szerint nem szabad a párod fagyasztó ellenérzései miatt hosszú távra tervezned, a külön főzés sem opció. Mindig keveset kell venni, 2 adagot főzni. Tarts otthon a fagyasztóban 2 szeletekben húst, 20 dkg-ot aprítva, 2 csirke combot stb. Zöldborsót, kukoricát, zöldség keveréket, fűszereket, lisztet, rízst, krumplit, hagyma féléket, tojást...

Amikor főzni akarsz, akkor veszel tejszínt, zöldséget, bármit, amivel ki tudod egészíteni.

2020. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
84%
úgy látom, neked nem is az ötlethiány, hanem a döntési képtelenséged a probléma!
2020. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

#26

Pontosan. Azért is kérdeztem így.

2020. jan. 16. 13:42
 28/46 anonim ***** válasza:
68%

Csak nem írhatja neked azt senki, hogy most ezt főzd, akkor meg azt. Igazából ezek csak kifogások, amiket mondasz.

Szombaton egyetek egy rántott húst pl. 4 szelet karaj, 2 tojás, liszt, morzsa,olaj.ezek mind elállnak sokáig. Hozzá pl petrezselymes krumpli.

Vasárnap rakott krumpli. A meg maradt tojásokat felhasználó (vegyél 6 darabosat), pár szem krumpli, egy kis doboz tejföl. Vegyél snack kolbászt, az bele is mehet. De a kolbász is eláll hetekig, ha mégsem

2020. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

"Most költöztem először úgy valahova, hogy van lehetőségem napi szinten ételt készíteni magamnak."

Annyi, de annyi ötletet írtak már előttem, és szerintem mind hasznos, hogy nálam esküszöm, megállt a tudomány. Mert közben elolvastam, miket reagáltál. Egyik se jó? Az a meglátásom, hogy ti valami különleges egyének vagytok, akik jól egymásra találtak és így kerek, örüljetek egymás türelmének. Szeretnél napi szinten főzni... Hidd el, még az itteni válaszok alapján is el tudsz indulni. Saját magadban nem bízol a válaszok alapján? Vagy mi a gond?

2020. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

#28

Mi kifogás azon, hogy "nem tudom eldönteni"? Ez nem kifogás, ez maga a probléma.

Írtam, hogy a csak húsos kaja nem opció.

2020. jan. 16. 13:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!