Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan találjátok ki, hogy...

Hogyan találjátok ki, hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés

Most költöztem először úgy valahova, hogy van lehetőségem napi szinten ételt készíteni magamnak.

Igazából kicsit meg vagyok illetődve a bőség zavarán. Legtöbbször ötletem sincs, hogy mi a fenét kellene főzni, ezért maradok a tortellini-pizza-burrito hármason belül, ami utólag meg elszomorít, mert egyébként szeretek sütni-főzni, kísérletezni, csak két probléma van:

- ketten élünk, keveset eszünk, és sok alapanyagot kerülünk, mert kettőnknek fölösleges, például kukoricát nem veszünk, mert egy konzervet nem bírok megenni mielőtt tönkremenne, tejtermékek közül csak a sajt, amit el tudunk fogyasztani mielőtt megromlana, stb., így sok dologról lemondunk amit szeretünk

- az említett ötlettelenség


Mások hogy csinálják, hogy mindig tudják, mit főznek és miből? És hogy megoldják úgy hogy vehetnek bármit, nem romlik rájuk?


Nektek hogy működik? Mennyire előre tervezitek a menüt? Van benne valami rendszer, minta? Mi alapján döntötök, hogy mi legyen a kaja hétvégén, vagy a jövő héten, vagy holnap ebédre?


2020. jan. 16. 11:18
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%

"Juhtúró - megvesszük a legkisebb mennyiséget, de még az is túl sok, ez túl tömény kaja ahhoz, hogy napokig együk"

Csinálj a maradékból pogácsát. Bár szerintem létezik 100grammos juhtúró is, azt meg elképzelni nem -bírom hogy nem fogy el pár nap alatt két személynél


" kukorica és egyéb konzervek"

Nem tudokolyan konzervet elképzelni, aminek nincs fagyasztott változata


"- joghurtos salátaöntet"

Nem veszel készen, hanem csinálsz magatoknak. Egy kis dobozos joghurt csak elfogy


"- margarin"

Vegyél vajat, abból van mini csomagos is


"- pulykasonka - pedig ha veszünk, akkor a párom nekidurálja magát, és eszi rendesen, de még így se fogy el"

10dekat vegyél akkor, ha a 20 nem fogy el...


"- saláta - pár napig jó, addig esszük mindenhez, de még így is marad belőle"

Kevesebbet kell venni vagy kesziteni


"- pékáru - néha vacsorára 6 zsemlét eszünk, néha 2-t, ezt én dél körül még nem látom előre, mikor veszem"

Minden pékáru fagyaszthato



"De még a maradékon dolgozunk, ehhez is köszi a tippeket, a fő kérdésem viszont a "mit főzzek" problémakör lett volna. :)"

Google-ba beírod hogy napimenü és kidob egy csomó oldalt, ahonnan rendelni lehet. Rákattintasz az egyikre, megnézed az étlapot és máris van vagy 50 Etel ami közül választhatsz, hogy mit készíts el

2020. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
97%

De akkor néhány példa, hogy mik maradtak a nyakunkon az elmúlt időszakban:


- juhtúró - megvesszük a legkisebb mennyiséget, de még az is túl sok, ez túl tömény kaja ahhoz, hogy napokig együk

Lehet körözöttet, tésztaszósz készíteni belőle.

- kukorica és egyéb konzervek

A maradék fagyasztva remekül eláll.

- joghurtos salátaöntet

Felesleges, ha rátok romlik, csináld magad.

- margarin

Rengeteg ideig eláll, süteménybe is jó.

- pulykasonka - pedig ha veszünk, akkor a párom nekidurálja magát, és eszi rendesen, de még így se fogy el

Fagyaszd le, felengedve is tökéletes, rakott hús, tésztaszósz, sütemény tölteléke lehet.

- saláta - pár napig jó, addig esszük mindenhez, de még így is marad belőle

Vegyél jégsalátát hetekig használható.

- pékáru - néha vacsorára 6 zsemlét eszünk, néha 2-t, ezt én dél körül még nem látom előre, mikor veszem

Megint csak fagyasztás, amíg friss.

2020. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztótok van? Kenyeret, zsemlét, túrót, sajtot, élesztőt, étel maradékot (nem mindent), de még a bontott konzerves kukoricát is le lehet fagyasztani. Vagy a mirellit kukoricából annyit használsz fel, amennyit éppen akarsz. A boltokban meg kis kiszerelésben kell venni azt, ami nem fagyasztható, vagy ritkán kell.
2020. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ételek, amiket szeretünk. Elgondolkozunk. De jó lenne egy kis.... És megfőzzük. Nem is értem a kérdést. Ezer meg egy féle étel van.

Vagy kitaláljuk és bevásárolunk hozzá, vagy megnéztük mi van otthon és abból főzünk.

Nagyon nem terveztünk, max annyit, hogy holnap mi legyen az ebéd. Általában 2 napra főzök, akkor nem kell minden nap, de nem is esszük sokáig ugyan azt.

Az még, hogy nektek semmi se fogy el, elég fura. Mégis mennyit esztek?

Mert pl egy 100g-os juhtúró szinte bármibe belemegy.

Saláta. Tényleg nem értem, mi tud egy salátából megmaradni 2 embernek.

De az alapján, hogy van, hogy 6 zsemlét bevágtok...

2020. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass gasztroblogokat, és ami jól néz ki, vagy ízletesnek tűnik (a ti ízléseteknek megfelelőnek) azt listázd ki magadnak... aztán csoportosíthatod egy fájlban levesek - húsételek - zöldségek - édességek, stb. stb. szerint. Ebből már tudsz tervezni előre egy hétre.
2020. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

(salátaöntet) "Nem veszel készen, hanem csinálsz magatoknak"

Csinálunk, erre írtam, amit írtam.


"Vegyél vajat"

Egyikünk se szereti a vajat. A margarint is csak a párom.


"10dekat vegyél akkor, ha a 20 nem fogy el..."

A legkisebb kiszerelést vesszük. Csak csomagolt húsáru van a közeli boltban, nem lehet "kimérősen" venni.


"Kevesebbet kell venni vagy kesziteni"

Megint csak: a legkisebb kiszerelést vesszük.


"Minden pékáru fagyaszthato"

Igen, ezt már hallottam, de nekem elég undorító lett kiolvasztva. :(

Mi a trükkje?


Az ételfutáros dolgot megnézem, köszi!


"Lehet körözöttet, tésztaszósz készíteni belőle."

Igen, tésztaszószból marad.


"csináld magad."

Lsd. ugyanebben a kommentben fentebb.


"süteménybe is jó."

Süteményt már rég nem sütünk, szintén esélytelen hogy ketten elfogyasszuk.


"Fagyaszd le, felengedve is tökéletes"

Én mondtam már neki, de nem hajlandó olyan húst megenni, ami volt már fagyasztva.


Igazából ez a baj, párom nagyon nem szereti a fagyasztót. Én elég jól telepakoltam főzelékekkel stb-vel, imádom, de ő nem szívesen eszik mirelit dolgokat. (Akkor se ha házi, de le lett fagyasztva.)


"Mégis mennyit esztek?"

Hát...

Reggeli: én semmit, párom egy joghurtot.

Ebéd: én vagy valamit összeütök előző este, vagy kajálok a munkahelyem környékén, általában "fél adagot" szoktam enni. Párom rendel.

Vacsora: általában hideg (pékáru, sajt, felvágott, zöldség stb)

Hétvége: akkor főzünk valamit ebédre/vacsorára.

Szóval az a baj, hogy hétköznap alig eszünk otthon valamit. Így nehéz elfogyasztani a hétvégéről maradt dolgokat.


De már kicsit bánom, hogy ebbe a kérdésbe beleírtam a maradék-dolgot, mert így most mindenki azzal foglalkozik, alig 1-2 válaszoló adott konkrét tippet a menü megtervezésére.... :(

2020. jan. 16. 13:15
 18/46 anonim ***** válasza:
83%

Már megbocsáss, de ti liliputiak vagytok?


VAgy extrém fogyókúrát tartotok?

Én - úgy, hogy visszafogom magam a vacsoránál - simán megeszem egyedül 10 deka sonkát, nő létemre!

2020. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Ja, és nem a receptötletekkel van gond, sok gasztro vlogot meg oldalt követek, vannak receptkönyveim, rengeteg recept van ami jó vagy jónak tűnik - de hát éppen ezzel van a gond. Hogy kellene/lehetne dönteni ennyi jó kaja közül? :D
2020. jan. 16. 13:20
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Menü tervezéshez, ha főtt ételt vacsiznátok:

Hétfő: jöhet a vasárnapi maradék

Kedd: főzelék, tetszés szerinti feltéttel (fasírt, sült virsli, stb.)

Szerda: valami tészta, vagy más húsmentes

Csütörtök: hal,

Péntek: megint húsmentes

Szombat: egy tartalmas leves (frankfurti, gulyás, stb.) és vmi sütemény

Vasárnap: csirke/marha/sertés sült, tetszés szerinti körettel

2020. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!