Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nők! Hány órakor kezditek el...

Nők! Hány órakor kezditek el az ebéd főzését, és hány órakor tálaljátok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 13:45
1 2
 1/15 anonim válasza:
78%
Én férfi vagyok, de ekkora béna kérdést még nem láttam. Jobban teszed, ha nem főzöl,hanem rendelsz valami ételfutártól, ha ennyire távol áll tőled a konyha. Csak érzékeld a problémát:ha pacal lesz az ebéd, akkor reggel 6-kor kezdjük a főzést, ha mákos guba, akkor elég 3/4 12-kor elkezdeni hogy délre meglegyen.
2017. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Nemcsak az számít, hogy mit készítel, hanem az is, mennyire vagy gyors, rutinos, ill. mennyi az üres-járat az egyes munkaműveletek között.

Egy paprikás csirke + nokedli menüvel is el lehet topogni órákat, míg mások 30-40 perc alatt akár asztalra teszik az ebédet.


Szóval gyakorolj, és majd alakul az! Azért általában egy bő órahossza, max. másfél óra alatt készen van egy leves + második.

2017. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Na az ilyen kérdésektől ki tudok akadni, aki feltételezi, hogy csak a nők főznek ebédet és rutinszerűen minden nap ők főznek a családra.


Kérlek ne rosálj magad alá az ámulattól, ha leírom hogy a férjemmel felváltva vagy együtt főzünk.


Nem mindig van amúgy ebéd -ma pl. 10-kor keltünk, így semmi értelme nem lett volna reggeli után ebédet tálalni. Majd 4-5 fele eszünk valamit, ha kedvünk támad.


Általában olyan fél-1 óra szokott lenni a főzőcskézés. Inkább vacsorára eszünk meleg ételt, mit ebédre (5-6 körül), mivel hétvégén szinte mindig későn reggelizünk ezért délután inkább eszünk egy szendvicset vagy gyümölcsöt, de annyira még nem vagyunk éhesek hogy kívánjuk a főtt ételt.

2017. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Ma dolgoztam és nem főztem. Hétvégente általában főzök, de akkor estefelé szoktam és mivel egymagamra, de egy emberre nehéz főzni így több adagot főzök, tehát délben is az lesz, amit előző este főztem. Ha véletlenül pont úgy esik, hogy ebédre kell főznöm hétvégén, akkor attól függően mit és mennyire vagyok éhes 11-és 2 óra között szoktam neki állni és amikor kész van, akkor eszem.
2017. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Minden alapanyag illetve a kiválasztott étel függvénye. vannak olyan hétvégi ebédek, amire 3-4 óra is elmegy (mert annyi a hús főzési ideje ) de hétköznap egy óra alatt is kész lehetek egy meleg ebéddel.Általában délben ebédelünk, ahhoz igazítom a munka elkezdését.

Én elég gyorsnak tarom magam, és a folyamatokat viszonylag racionálisan végzem, mindent elmosogatok közben , ami felesleges, ha mégis van egy kis holt időm főzés közben, olvasom az újságot:D

2017. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

kedves #1. kommentelő!


én meg ekkora béna választ még nem kaptam életemben... ne ítélkezz rólam távolról, ha semmit nem tudsz arról hogy milyen vagyok a konyhában... csak hogy érzékeld a problémát: nem tudod ezt az oldalt használni, tekerd a kurzort egy kicsit feljebb, és olvasd el, hogy mit ír a Gyakorikerdesek.hu alatt... ha nem tudsz normális választ írni, akkor inkább ne írj semmit!!!


A többieknek viszont köszönöm szépen a hasznos válaszokat!! :) :)


A kérdést egyébként azért tettem fel, mert kíváncsi vagyok, hogy másoknál mi a szokás... :) aki hülyeségnek tartja a kérdést, azt kérem ne válaszoljon. :)

2017. jan. 6. 19:49
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Másoknál úgy szokás, hogy nem a "nők" főznek és tálalnak is, mert a "nők" is dolgoznak, legalább annyit mint a férfiak. Ameddig pedig ez így van, addig a férfiakhoz is szól a kérdés.


Kivéve, ha olyan tohonya ostobenkó lúzerek, hogy csak egy műszakot bírnak/tudnak/akarnak vinni, és az ebéd meg a saját otthonuk meghaladja a képességeiket és az értelmi szintüket.

2017. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7. kommentelő, nem az volt a kérdés hogy a te véleményed szerint kikhez szól a kérdés, hülyeséget azért ne írj... Ha nem a kérdésre válaszolsz, inkább menj tovább...
2017. jan. 8. 09:16
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Eredetileg úgy terveztem, hogy ma életemben először !!összehozok valami "töltött virsli" nevű akármit, persze a tölteléket a saját ízlésemnek megfelelően szedegettem volna össze.

Valami borsó-répa-gomba-sajtos tölteléket képzeltem... no ilyenkor azért csak elmegy vele hosszabb idő.

De amikor már jó párszor megcsináljuk, akkor rutinból, percek alatt készen lesz.


Persze, az egy dolog, hogy ebben a hidegben most nincs kedvem "ötletelni", így kijött a fagyóból a kész húsos káposzta, aminek a melegítésével percek alatt készen vagyok! :)

2017. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Zsolt211 válasza:
24%

Szerintem is végtelenül ostoba a kérdés! Mit szeretnél készíteni? Melegszendvicset, rántottát, vagy netán ökörsütés lesz? Bevásároltál már? Ha nem, milyen messze van a bolt? Ha 10 km-nél több, akkor gyalog mész, vagy biciklivel? Ez mind fontos lehet, hiszen akár egy héttel előbb is el kell kezdjed a tervezést!

De lehet, hogy csak anyósod piszkált fel, akkor pedig szintén rossz a kérdés...

2017. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!