Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hasznosnak találjátok a...

Ti hasznosnak találjátok a mosogatógépet?

Figyelt kérdés

Főleg azok válaszát várom, akik már tudják milyen vele és nélküle. Van olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy soha semmit nem mos el kézzel (no azért ezt sem hiszem el), de van olyan is, aki teli van pénzzel, de azt mondta, hogy kivágta mint macskát sz*ni.

Nekem speciel 4 éve van, és egy hete döglött be, de azóta feltűnt, hogy milyen sok idő elmegy a mosogatással. Nem mondom, mellette is van mit kézzel elmosni, de azért én érzem a hiányát.


2014. nov. 21. 14:44
 1/10 anonim válasza:
Én nagyon szeretem, és nem azért, mert rühelleném a kézi mosogatást. Egyrészt sokkal víztakarékosabb, másrészt sokkal higiénikusabb, miután 60-70 fokos vízzel mosogat. Egy kb. 18 éves Bosch-om van és attól félek, lassan időszerű, hogy tönkremenjen, de állítólag a maiak már a nyomába sem érnek ennek a generációnak.
2014. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Első: sajnos ez mindennel így van, a régi gyártmányú termékek sokkal többet bírtak. Az első mosógépemet anyósom adta, aki vagy 20 évig használta, majd én is kb. 10 évig.

No de a témára visszatérve. Egyszer itt valaki egy hasonló témában azt írta, hogy aki mosogatógépet használ, az mindet csinál, csak nem spórol. Hát én most direkt megfigyeltem a kézi mosogatásomat: Ha alapos munkát akarok végezni, bosszantóan sok vizet kell elhasználnom. Nem elég egyszer teli engedni a mosogató csészét, főleg, hogy az ember a legzsírosabb edényeket hagyja utoljára, addigra pont elhűl a víz. Aztán az öblítés sem mindegy, forgatod minden irányba, már a csempét is levered vele, de még mindig látod rajta úszkálni a szivárványos, habos cseppeket, amiket a mosogatószer hagy maga után. Aztán ha igyekezni is akarsz, akkor a munkapult pereme is úszik a víztől, amit aztán alaposan le kell törölgetni, ha nem akarod, hogy a bútor mögé folyjon, vagy penészedjen egy idő után a szigetelő csík. A lecsöpögtetőbe meg persze nem fér bele minden, ezért kénytelen vagy egy konyharuhát kiteríteni, hogy ott is száradhasson, majd vagy kivárod, hogy tényleg megszáradjon és még ott díszeleg fél napig, vagy még elhasználsz legalább két konyharuhát, hogy szárazra töröld. Aztán össze is gyűlt egy lavór mosnivaló is pluszban. Miközben a gépbe berakod, ha úgy tetszik eltünteted a szemed elől, és ha megtelt, szépen beindítod, és az halkan elvégzi a dolgát. Ha kibírsz két órát, hogy nem nyitod ki az ajtaját, akkor csont szárazan kiveszed, és már mehet is a szekrénybe.

(jöhetne már ez a szerelő) :-)

2014. nov. 21. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg is bolondulnék nélküle....

Minden szempontból imádom, utálok is mosogatni, és hatékony is.

De még apámat is meggyőzte, pedig ő mindig is ellene volt (ahoz képest tőle kaptam egy használtat végül). Mindig azt mondta hogy hülyeség, fölösleges, mert a lábosok úgy se férnek bele, a poharakat eltöri és különben is kézzel biztos hatékonyabb.

Na hát aztán ugye végül kaptam egyett és az első amitől lehidalt az a férjem két kávés bögréje. Egy idős bögrék, ugyan annyit is voltak használva. Az egyiket beraktam a gépbe a másikat nem. Vakító volt a különbség, a régi elsárgult bögre rikító fehér lett a gépben. Már ez is kezdte meggyőzni, de amikor meglátta hogy az ezer éves elfeketedett serpenyő (oldalára ráégett olaj) újra kék (én se emlékeztem már a színére) akkor kb bocsánatot kért hogy sose hitt nekem.

Azóta nekik is van...


Az meg hogy nem lehet vele spórolni kb azok mondják akik:

- a vizet gáz melegíti. Persze a villany számla nő, de azt nem nézik hogy a gáz csökken. Nálam mivel villany bojler van még csökkent is a villany számla mert nem kell hogy napi 6x bekapcsoljon a bojler, ami nyilván többet fogyaszt mint a mosogatógép

- aki nem látja csak a jó drága márkás tablettákat. Ismerősömnek az volt az első reakciója hogy persze majd veheted hetente 2000-ért a tablettát. Na nem 2 havonta veszek a lidlben alán 800Ft-ért tablettát. Mosogatószerem azelött meg kb hetente fogyott egy márkás, ami heti 300Ft-al számolva 2 hónap alatt 2400Ft


Szóval a világ legjobb találmánya a mosógép mellett, aki meg azt mondja hogy nem annak azt tanácsolom hogy menjen a patakra mángorló fával mosni. Mert szerintem emlithető egy lapon a moso és mosogatógép.


Jah a kedvenc mosogatógép ellenesektől szárazó ellenérvem: Le kell öblíteni előtte a az edényeket, tányérokat mert kaja maradékot nem lehet a gépbe rakni, akkor már el is lehet mosogatni.

Hát nem tudom, a kukába vagy a kutya maradékosába szoktam a kanállal lekaparni, de ezt a mozdulatot akkor is elvégeztem amikor kézzel mosogattam.

2014. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

27 évig éltem nélküle, 1 éve van meg.

Valóban rengeteg időt megspórol. Igaz, én mindig elöblítem a kakaós bögréket, maszatos tányérokat, leragadt ételes lábosokat, mert nem mindent mos le róluk, de így legalább nem büdösödik be, ha nem indítom el azonnal, mert nincs tele... Még így öblítéssel együtt is örülök neki, hogy van, sok időt és energiát megspórol. Én tudom magamról, hogy sok vízzel mosogatok, szóval még vizet is spórolunk vele.

2014. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 horbeni ***** válasza:
én nagyon szeretem. Sok időt megspórolhatok, amit azokkal tölthetem akiket szeretek
2014. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki nem tartja hasznosnak?? Szerintem kizárt, maximum olyan, aki sajnálja rá a pénzt, és fogalma sincs mennyivel olcsóbb, mint folyóvíz alatt mosogatni, és mennyi időt takarít meg az ember életéből. Imádom a mosogatógépem :)
2014. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudok nyilatkozni, hogy nálunk kézi mosogatás van, anyósnál meg mosogatógép. Amikor ott vagyok, akkor ott segítek "mosogatni". Nah azt még mosogatásnak se nevezem, kirakom a cuccot, berakom a cuccot, elindítom, 1 óra és kész. Imádom<3 Ha egyszer lesz nagyobb albim, tuti beszerzek egyet.
2014. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan tudok véleményt mondani mint az utolsó hozzászóló:

Sógornőméknél van, nekünk nincs.

Ők elég elfoglaltak, van két gyerek, mindketten dolgoznak, reggeltől késő délutánig, utána persze még a gyerekekkel is tanulni kell, hétvégén is mindig van programjuk, tehát nekik teljesen hasznos a mosogatógép. Belátom, ők nem igen tudnának meglenni nélküle. Azaz elmondhatatlanul sokat segít sógornőm időbeosztásán.

Mi nem vagyunk menősek, a munkánk sem ilyen időbeosztású, túl nagy főzéseket nem szoktunk csinálni, pontosabban több napra megfőzünk, gyerek nincs, tehát a napok többségében csak pár tányér és evőeszköz, plusz pohár jön össze mosatlanként. Számunkra feleslegesnek tartanám a mosogatógépet.

Tehát szerintem nem lehet kimondani konkrétan, hogy mennyire nélkülözhetetlen vagy sem. Teljesen a család életvitelétől függő dolog.

2014. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. Ez igaz, életviteltől is függ.
2014. nov. 24. 12:36
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

OFF: Tegnap volt itt a szerelő, sajnos az elektromosság ment tönkre, tehát az agya. Németországból kell alkatrészt rendelni, hamarosan megmondja mennyibe kerül, azzal vigasztalt, hogy biztos nem lesz több, mintha új gépet vennék :-D Addig is "élvezem" a kézi mosogatás minden szépségét.

2014. nov. 27. 08:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!