Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nők! Hány órakor kezditek el...

Nők! Hány órakor kezditek el az ebéd főzését, és hány órakor tálaljátok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 13:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#9. kommentelő, köszönöm válaszod! :)


#10. kommentelő "ostoba" kérdésre nem kell válaszolni!

2017. jan. 9. 16:48
 12/15 anonim ***** válasza:

Én hétközben 11 óra körül kezdek főzni, és 12-13 óra között ebédelünk.

Szombaton 10 órakor kezdek ,több fogást készítek, így vasárnap nem kell főznöm.

2017. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem, miért kell még egy ilyen ártatlannak tűnő kategóriában is állandóan nekiesni a kérdezőnek! Én is kérdezek pl. egy receptet, én leszek a hülye mindenképp...


Kérdező, mi általában 3 körül szoktunk "ebédelni", párom akkorra ér haza, én hozzá igazítom az étkezéseket. Az esetek nagyrészében ehhez másfél órával előtte kezdek neki főzni, és ezalatt készül mindenképp leves, főétel, köret és valami párolt zöldség vagy saláta, én nem vagyok tésztás, de akkor értelemszerűen tésztát főzök ki plusz vmi szószt.


Nem fogyasztunk húst (tudom ezzel nem leszek népszerű), ezért nem szoktam sok olyan dolgot készíteni, aminek órákon át kellene főnie, legyen az húsleves vagy marhapörkölt. Természetesen ha olyan vendégünk van, aki nem szereti a zöldséges dolgokat, akkor ehhez igazítom a főzésre fordított időt. A zöldségek túlnyomó része ehető nyersen, tehát nincs egészségügyi kockázata, ha "nem főnek át", ez inkább ízlésbeli kérdés.

2017. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a #13. kommentelőnek külön köszönöm szépen, nagyon hasznos a válaszod! :) repült a zöld pacsi :)
2017. jan. 14. 19:18
 15/15 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Hát ezt így nem lehet megmondani.

Én a max 2 óra alatt elkészíthető ételeket preferálom. De tálalva csak este lesz, mivel én is dolgozok és a párom is. Így este esszük meg. Egy részét pedig viszi másnap munkába.

Én otthon ebédelek 1 óra körül. Kb. 10-11-kor állok neki főzni.

A neccesebb kajákat mindig hétvégén csinálom, akkor van időm is, a párom is be tud segíteni.

2017. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!