Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyerekkorunk finomságai....

Gyerekkorunk finomságai. Miket ettél régen, amit ma már nem? Milyen "retro" fiomságokra emlékszel, amiket ma már nem kapni?

Figyelt kérdés

Múltkor szóba került munkahelyemen a Tutti-frutti cukorka, úgyhogy kiváncsiságból rákerestem itt az oldalon, és rá kellett döbbennem, hogy a mai "fiatalok" azt se tudják mi az... pedig én se vagyok még öregasszony. :)


Nektek milyen emlékeitek vannak eltűnt finomságokról, és mikorról?


2010. szept. 8. 10:18
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Vadász szeletet nagyon szerettem, mindig a dédi boltjából hoztunk. Táblás csoki, aminek egy maci volt az elején, az is nagyon jó volt. Aztán banános tejpor is volt, ami megízesítette a tejet. És valami tejbegríz szerű por is. Annyira emlékszem, hogy átlátszó zacskóban volt, a rózsaszín por, amit tejjel kellett összefőzni (talán?). És ha jól rémlik akkor egy szakács volt a zacskóján, de ez sem biztos. Ha valaki tudja mire gondolok, akkor írja meg, talán a 90es évek elején volt kapható. Amit szerettem még, az olyasmi volt mint a tutti frutti, csak ilyen hosszú és vékony, egyesével csomagolt volt, és ha beleharaptál, akkor nyúlott az egész.

Sok mindenre emlékszek azok közül amiket leírtatok és tényleg jó volt olvasgatni :)

22 lány

2010. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. A Koala kólára emlékszik még valaki? Koffein mentes volt, direkt gyerekeknek, és 2 deci üvegben volt?! Mi a suliban kaptunk ebédhez 2szer, se előtte se utána nem találkoztam vele.
2010. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsi tejkaramella sem olyan volt, mint most, és az Africana csoki, amin egy pálmafa volt... egyre több minden ugrik be :)
2010. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

Nekem közben még ezek ugrottak be:


-terefer keksz

-center shock rágó (most hétvégén sikerült kapnom sok év után! :) )

-kólás nyalóka, aminek savanyú citromos por volt a belsejében

-barbie-s és dinós nyalóka - ezek annyira nem hiányoznak, csak úgy megmaradt bennem, hogy az összes menő lány barbie nyalókát evett, holott a dínós (amit robbanós cukorba kellett mártogatni) ezerszer jobb volt.

-eperjó, chokito, piros mogyorós - ezeket mondtátok, de némelyiket talán még kapni is.

2010. szept. 8. 20:46
 45/53 anonim ***** válasza:
100%

De jó, el is felejtettem! Sokáig kedvencem volt a Crispirolls. Lehet még valahol kapni?

Eperjót is nagyon szerettem.


Még csak 21 vagyok, de ezeket már rég nem ettem.

2010. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Terefere szerintem van,meg Vadász szelet is:) Egyre jobbak jönnek és jönnek
2010. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%
Bambi, utas üditőital, még a málnaszörpnek is más íze volt. Kakas, paprika alakú , csavart nyalókák.Korfú csoki, ezt vettem vagy 4 éve, retrócsokiként árulták, köze nem volt a régi ízhez.
2010. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Régen imádtam az akkori vaniliás tejet, a csokis és vaniliás pudingot /teljesen más állaga és íze volt, mint amiket ma árulnak/ a likőrös cukrot aminek szines üvegformája volt cukorból és benne a likör.
2010. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
Az a nyalóka, aminek a csomagolásán egy papagáj volt, és a papír belsejében kotta, és a nyalóka szárával lehetett sípolni. Tudom, hogy még most is kapni... de nekem ez is retro :) Az igaz puki, vagy kuki, vagy ki minek nevezi, aminek a csomagolásának az alsó sarkában fröccsöntött műanyag figura volt. Szivárvány selyemcukor.
2010. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
Emlékeztek a tejdropszra?Nekem ez volt a kedvencem.
2010. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!