Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyerekkorunk finomságai....

Gyerekkorunk finomságai. Miket ettél régen, amit ma már nem? Milyen "retro" fiomságokra emlékszel, amiket ma már nem kapni?

Figyelt kérdés

Múltkor szóba került munkahelyemen a Tutti-frutti cukorka, úgyhogy kiváncsiságból rákerestem itt az oldalon, és rá kellett döbbennem, hogy a mai "fiatalok" azt se tudják mi az... pedig én se vagyok még öregasszony. :)


Nektek milyen emlékeitek vannak eltűnt finomságokról, és mikorról?


2010. szept. 8. 10:18
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom mi a neve, de volt régen egy pici sárgadinnyés töltelékű csoki: belül zöld volt a színe, kívül csokimáz. állagában hasonlított a konzum szaloncukorra. pl. ezt szerettem. de jó még a melba és párizsi kocka is. ezt néha-néha még kapni
2010. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


25L

2010. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó kérdés! :)


Amikor egészen pici voltam a szomszéd bácsi mindig krumplicukrot hozott. Tördelt volt egy zacsiban, kb mint a kövek úgy néztek ki. Olyat sem láttam sehol azóta sem.


Ja és szerintem sem a Márka Meggy és sem a Traubiszóda nem az igaziak már. Nem ugyanaz, mint ami volt.


De én inkább hangulatokra emlékszem... plö pont a múltkor gondolkoztam, hogy amikor én voltam fiatal, a dobozos üdítő ritkaság számba ment és sokan gyűjtöttük az ilyen üdítők dobozait. Dobozos üdítőt ugyan lehet kapni, de ha iszom valahogy az érzés... AZ az érzés, hiányzik belőle.

2010. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

10:29es vagyok megint:

Dianás cukorka... ezt meg a nagyanyám adta folyton, de olyat sem láttam már rég.

Meg osztálytársakkal általánosban folyton olyan tejport ettünk/vettünk a sarki közértben, ami picike zacsiban volt. Erre volt pénzünk jobbára, de ilyet sem láttam már nagyon rég.


Viszont a limo port és a kojek nyalókát örömmel találtam meg újból a polcokon pár éve és ugyanolyanok! :D

33N

2010. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Turbo rágó, v nem tudom lehete most kapni:D
2010. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

:) Tényleg jó kérdés.

Ezeknek nagy részét lehet kapni még ma is, de már tényleg nem ugyanolyanok. (Olyan nagydarab krumplicukrot én pl. búcsúkban szoktam látni vidéken, de nekem az sosem ízlett. :D A konzumszaloncukorral együtt...)

Leo jégkrém pl., amire emlékszem... De régen a párizsinak is más íze volt, a tesóimmal néha csak úgy magában ettük. :D

2010. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Hű krumplicukrot ma is kapni kirakodóvásárokon, meg kis falusi boltokban, de én azt betiltanám, annyira rossz. :D:D (bár az nem tördelt)


Dianás cukrot én fél éve találtam, annyira megörültem neki, hogy nem is mertem megenni, csak tartogattam.... amíg a macskám meg nem unta a dolgot és megette ő... :D


Dobozos üdítő annó még olyan menő volt, hogy asztali tolltartókat csináltunk belőle, perselyt, meg ilyeneket.


Elsőnek: Ez a zöldes csoki nekem is rémlik, de ötletem sincs hogy mi volt az. :)

2010. szept. 8. 10:39
 8/53 anonim ***** válasza:
94%
Turbórágó! :D Cigirágó! :) És a Maresi... :D
2010. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és a Koala jégkrém! :)
2010. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
46 vagyok, régen lehetett kapni ananászos nápolyit, vékony csíkok voltak kicsi csomagolásban és az elején volt egy hosszúhajú négerbaba képe. Isteni finom volt, sajnos ilyen ízű nápolyit már sehol nem kapok.
2010. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!