Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyerekkorunk finomságai....

Gyerekkorunk finomságai. Miket ettél régen, amit ma már nem? Milyen "retro" fiomságokra emlékszel, amiket ma már nem kapni?

Figyelt kérdés

Múltkor szóba került munkahelyemen a Tutti-frutti cukorka, úgyhogy kiváncsiságból rákerestem itt az oldalon, és rá kellett döbbennem, hogy a mai "fiatalok" azt se tudják mi az... pedig én se vagyok még öregasszony. :)


Nektek milyen emlékeitek vannak eltűnt finomságokról, és mikorról?


2010. szept. 8. 10:18
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi Utasellátós csokiroló! De finom is volt az! Ha valahova nagy ritkán vonattal utaztunk, mindig ettem egyet. Annyira csokis volt! Most is vannak hasonlók, de már csak ócska színtelen, íztelen utánzatok.
2010. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
94%

Párizsi kocka,téli fagyi,macskanyelv,meggy márka.Ezek ma is mind vannak,de már nem olyanok mint régen :/

Nem olyan rég kaptam egy doboz macskanyelvet,meg kóstoltam,és azthittem kiköpöm,annyira rossz volt :/

Amúgy én nagyon szerettem a piros mogyoróst,meg a crispirollst.:D

2010. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Vödrös rágó, emlékeztek?

Gömbrágó volt, de IGAZI átlátszó vödörben, utána lehetett vele homokozni, meg kincseket gyűjteni benne:)


Robbanós cukorka, valaki már írta, az nagy kedvenc volt, a kólás főleg, emlékszem a földalatti megállójában volt egy trafik-szerű dolog, mindig ott vettük, iskolából hazafelé:)


Mátra kakaó, ma már az sincs sajnos, dobozos volt, és nagyon sűrű:)))


Bedecoból a banános volt a kedvenc, és emlékszem, h nagymamámnak a táskájában mindig volt Apró Málna nevű cukorka.


Szép idők voltak, bár visszamehetnék még egy picit, újra gyerek lennék, élnének még a szüleim, nagyszüleim:(

Most elérzékenyültem:)


29/N

2010. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Jaj most jut eszembe,hogy mikor még általánosba jártam,akkor mindig bejártunk a kisboltba,és lehetett kapni ehető papírt darabra,10ft volt:D

Nem volt íze de olyan jó volt xd

Meg ilyen csont alakú cukor,amit belekellett mártogatni valami porba.Meg a robbanós cukor.Egyiknap vettem és tesómmal elszórakozgattunk :D

Aztááán...ilyen savanyú nyalóka.Mindig mikor nyaralni mentünk,vettünk egy csomót és útközbe azt szopogattuk.Húúde imádtam.:D

Meg a Damla cukor.Azt is darabonként lehetett kapni a sulibüfében...

2010. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

de szerettem azokat a 2-ft-os savanyú cukrokat! a töltetlen citrom-narancs,olyan kis gerezdes de fincsi volt!

aztán focimeccseken a Stollwerk meg a Frutti,amit darabra árultak.

a selyemcukor is finom volt, meg a Pemetefű gyógycukorka.

még biztos jut majd eszembe.

2010. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
93%
ja még a csokiparány meg a barackmag, meg a csokisdrazsék zselével meg mogyoróval. persze akkor ezek már a luxuskategóriák voltak.
2010. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
Cerbonásról jut eszembe, volt olyan is, hogy Facsiga. :) Fahéjjas, Isteni... :D
2010. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még1:))

A medvetalphoz hasonló színes édesség. Celofánzacskóban árulták, nagyon szerettem.

2010. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

Bocskorszíj. Nem olyan volt,mint ma,hanem valóban gömbölyű bocskoba való szíj alakú!

De a Plióta keksz is jobb volt,mint ma. Csak csokis volt,nem mindenféle töltelékkel.

2010. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

kaktusz jégkrém, az hiányzik. régen a zöld cukorborítása pattogott a szánkban. azt hiszem ma is kapni, de már nem patog és vizes az egész.

az apró málnát is imádtam. aztán Eperjó, minden reggel vettünk a boltban. aztán gyakran eszembe jut a Chokito a világ legjobb csokiszelete. a ronda de finom. egyszerűen kivonták. aztán emlékszem a cigirágóra, bár az kegyetlen rossz volt, de akkor nagyon menőnek számított. meg azok a nagy, egyesével csomagolt rágók, a boltban hosszú sorokban lógtak a pénztár mellett és gyümölcs alakjuk volt.

aztán a sulibüfében lehetett kapni csoki, epres és vaníliás tejet, akkoriban minden gyerek ezt itta, de mára ez is eltűnt és kólát lehet kapni. meg a Dianás cukor. ja és az epernyalóka, aminek a csomagolása epermintájú volt és a közepén rágó volt(imádtam, hálistennek nem bánták a fogaim) és a Kojak nyalóka, de azt ki nem állhattam.

ezek nekem is hiányoznak, pedig 20 éves vagyok, nem túl öreg és már nekem is nosztalgia némelyik. amit kapni ma is, hát, valahogy nem olyan, mint régen.

2010. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!