Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyerekkorunk finomságai....

Gyerekkorunk finomságai. Miket ettél régen, amit ma már nem? Milyen "retro" fiomságokra emlékszel, amiket ma már nem kapni?

Figyelt kérdés

Múltkor szóba került munkahelyemen a Tutti-frutti cukorka, úgyhogy kiváncsiságból rákerestem itt az oldalon, és rá kellett döbbennem, hogy a mai "fiatalok" azt se tudják mi az... pedig én se vagyok még öregasszony. :)


Nektek milyen emlékeitek vannak eltűnt finomságokról, és mikorról?


2010. szept. 8. 10:18
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

a CSILLA csoki !!! Imádtam. Utasellátós csoki.. Tudom,hogy most is lehet olyat kapni,de nem olyan. :(

Semmi nem olyan finom,mert minden MŰ-ből készül.műtej,műtúró,stb... elég szomorú. A kifli is olyan finom volt 30 éve,meg a zacsis kakaó.

2010. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Az a konzumos cukor, már ha egyre gondolunk, Sára vagy Sába szelet volt. Én nagyon szerettem
2010. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%
És Kismackó csoki, meg Bedeco, bocs, ha valaki már írta. :)
2010. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

A Zizi is, tényleg. :D

Meg nem tudom, hogy emlékeztek-e rá (bár ez nem volt olyan régen), lehetett kapni ezt az "Ice BOB"-ot (úgy emlékszem ez volt a neve), amit be kellett rakni a fagyra, és jégkrém lett belőle. :) Meg ugye a télifagyi, és az a gömbölyű rágó hosszúkás csomagolásban... :)

2010. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

"Mi az amit iszol? Bedeco! Miii? Bedecóóó!"


Ha jól rémlik a reklám... Egyébként ők még léteznek: [link] de ahogy látom az a műanyag eper ízű csodaporuk (szintén tejbe kellett rakni) már nincsen, pedig imádtam, bár sok köze nem volt az eperhez. :)

2010. szept. 8. 11:19
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy rágó, ami hosszú fűzérszerű volt. Golyó rágók voltak, egyesével szétválasztva ilyen neylon szerűbe csomagolva. Mindig csak egyet ehettem, és imádtam. De sztár volt a robbanós cukor is. Múltkor találtam, és vettem a csomót, otthon meg a férjemmel "pattogtunk", mint a hülyegyerekek!:)) A meggy márka tényleg jó volt! Meg volt egy csoki, illetve még néhány helyen ma is van, a Párizsi Kocka. Ha jól emlékszem ez a neve. Jó múltkor hozott valaki, és hát tök sz@r íze volt, de gyerekként imádtam.
2010. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

Zizit szerencsére lehet újra kapni:))

Dianás cukorka, de nem a csokibevonatú, hanem a színes, na azt nem láttam már nagyon régen. 1/2 literes ÜVEGES tej, isteni íze volt, aztán gyöngycukor:))

Olyan csokinugát, aminek a borítóján kivágható babák voltak, külön kivágható ruhácskák, amiket behajlítva feladhattuk a papírbabákra. Olyan jó volt azokkal játszani. Nálam a csúcs a zacskóban kapható kész csokikrém volt. Kiszúrtuk a zicsit tűvel, aztán szép lassan kinyomkodtuk belőle a krémet.(kaptunk is a mamámtól)

57/N

2010. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
kicsit off: iskolatejet lehet valahol kapni? tudjátok, 2 dl-es dobozban volt (mint most a joghurt) és valahogy annak olyan jó íze volt
2010. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

húúú azok közül amit írtok egy csomó minden kapható még..csak sajnos semmi sem a régi..

nekem ami hiányzik az a régi cerbona pelyhek: emlékszem volt banános meg narancsos is meg mindenféle, és egy sárkány (cerbinek hívták asszem) volt az elején. akkor volt régen valami pillecukor aminek pillangó volt az elején, meg olyan cukor ami csont alakú volt és olyasmi volt az íze mint a peznek. a pez cukor is mennyivel jobb volt régen manapság már nem olyan jó... na meg a túrókrémek emlékszem apa mindig hozott a boltból, átttetsző volt a doboza és mindig figyeltük a lekvárt az alján:) meg amit sokat ettünk régen az a petit danone most is van hasonló de elég béna.. annyi minden változott fel se tudom sorolni..:)))

2010. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

na én is írok egy párat az én gyerekkoromból. a zizi unokatestvére volt a gömbölyű Csöpi, a Balaton kocka,Gránát kocka,Kedvenc táblacsoki,az igazi pirosmogyorós nagytáblacsoki, Panni,Anna,Peti,Korfu,

Kapuciner szeletek,zacskós narancsízű pezsgőpor.....

én még ittam igazi Bambit, cukrászdában kismálnát ittunk,Vörösmarty desszertet ettünk, 50 filléres fagyit

nyaltunk, ha csak annyi pénzünk volt.

és azt mind, mind, amit ti már írtatok.

engem is elkapott a nosztalgia:))

58/N

2010. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!