Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyerekkorunk finomságai....

Gyerekkorunk finomságai. Miket ettél régen, amit ma már nem? Milyen "retro" fiomságokra emlékszel, amiket ma már nem kapni?

Figyelt kérdés

Múltkor szóba került munkahelyemen a Tutti-frutti cukorka, úgyhogy kiváncsiságból rákerestem itt az oldalon, és rá kellett döbbennem, hogy a mai "fiatalok" azt se tudják mi az... pedig én se vagyok még öregasszony. :)


Nektek milyen emlékeitek vannak eltűnt finomságokról, és mikorról?


2010. szept. 8. 10:18
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok, tuti frutti cukrot, még ismertem gyerekkoromból, krumplicukrot is, bár azt valóban nem látok sehol. A diánnás cukrot ellenben a mai napig szoktam venni alkalomadtán, általában CBA-kban lehet kapni...

Régen volt valami citromos - vaniliás jégkrém, én azt szerettem nagyon, vaniliás volt belül, kívült citrom borítással. Akkor volt a citromos cornetto amit szintén kivontak a forgalomból és sajnos a citromos fantát is.

2010. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
93%

Kakasos nyalókát és cumisüvegbe csomagolt cukrot láttam kirakodóvásárban. Azokat szerettem gyerekkoromban (33L). Néha látok cigirágót is.

Én a krémtúrókat sajnálom, és volt egy kocka alakú dobozban citromos és epres joghurthab, azok nagyon jók voltak. Amik most vannak helyettük, hasonló néven, sajnos köszönőviszonyban sincsenek.

2010. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

Párom nagy kedvence volt állitólag a joghurthab.Én nem ettem ilyet de ő nagyon szerette. Pedig 3hó van köztünk.

Krumplicukrot én szeretem nagyon,a CBA-ban lehet kapni:)


Citromos fanta is van asszem,de állitólag volt citromos Cola is.Coca Cola volt.. :D


25/L

2010. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik kedvenc csokim volt a táblás macis nugátos-mogyorós csoki, nem tudom, mi volt a neve. Narancssárga és arany csíkos csomagolása volt.

Leo jégkrém, amiből főleg a poharas volt a menő.

A tejport mi is ettük, mint ahogy valaki írta már előttem.

34/L

2010. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
talán nem tipikusan retro, de gyerekkoromba nagyon szerettem a bumm-bumm jégkrémet, aminek rágóból volt a nyele és kívül valami piros cucc (feltehetően csupa mesterséges anyagú :) ) borította.
2010. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Joghurthab! Tééényleg, jajj de szerettem...


Túrókrém (az összekeverős, aminek alján van a lekvár) pedig egyszer régebben eltűnt egy jópár évre, aztán szerencsére újra kapni, de az a pár év teljes depresszióban telt :):)


Citromos kóla szerinte, nem olyan nagyon régi, pár éve még lehetett kapni.



10:55-nek: jelen esetben minden "retro"-nak számít, ami gyerekkori emlék, ha 5 éve volt, akkor 5, ha 25, akkor 25. :)

2010. szept. 8. 10:59
 17/53 A kérdező kommentje:

10:55-nek ismét:


Parancsolj, ezt kifejezetten neked találtam: [link]

:)

2010. szept. 8. 11:02
 18/53 anonim válasza:
100%
Zizi, Donald-rágó, négercsók
2010. szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
Dianás cukrot a pennyben, krumplicukrot a lidlben lehet kapni. Nekem a kisüthetö chips volt a kedvencem, de mostanában nem lehet kapni.
2010. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

10:55 vagyok


de jó, újra kapni. köszönöm :) azt hiszem be is szerzek belőle

2010. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!