Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 2 hónap múlva teljesen kifogy...

2 hónap múlva teljesen kifogy a pénzem és nem tudom tovább fizetni a lakbért, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Augusztusban mindenféle terv nélkül kijöttem külföldre tanulni. Akkor volt 4 hónapra elegendő pénzem, gondoltam majd egyetem mellett találok valami melót, de nem így lett mert nem beszélem az ország nyelvét. Az összes lehetőséget kikerestem de nagyon úgy tűnik, hogy ebből az égvilágon semmi nem lesz. Segélyt nem adnak, diákhitelt nem tudok felvenni magyarként.

Tudom, hogy nem nagyon van választási lehetőségem, de gyárba vagy gyorsétterembe vagy vendéglátásba nem akarok menni, előbb megyek a sírba. Próbáltam mindegyiket, de fizikailag nem bírtam pár óránál tovább, mindnél össze estem és kórházba kerültem. Pedig kb. csak ezek a munkák vannak angolul beszélőknek.

Van egy pár opció amik közül tudok választani. Szavazást indítok róla.



tegnap 10:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%
Remélem anyád nem tart el évekig, amikor vinnyogva hazaszaladsz. Here
tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
#10 De melyik részét nem bírtad? Mi volt benne nehéz?
tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyere haza, és keress egy orvost, mert így tényleg csak tengődni fogsz a semmin.
tegnap 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Figyelj Kérdező, ha ennyire életképtelen vagy, fogd meg magad és költözz be egy hajléktalanszállóra. Az való neked, semmi más. Ha se szellemi, se fizikai munkát nem tudsz végezni, ne rabold az emberek idejét. Szánalmas egy alak lehetsz, hogy még ezek a minimális dolgok sem mennek. Még egy utcaseprő is hasznosabb...
tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%
És a külföldi egyetemet miből fizetted amúgy, kamuhuszár? Miért nem olyan országba mentél, aminek beszéled a nyelvét? De nyilván te nem is akarsz dolgozni, mert lusta vagy. Í.J.
tegnap 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, nő vagy? Ez esetben nagyon könnyű dolog van.


Ha férfi vagy, úgy már cinkes.

tegnap 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#12 Mindent leejtettem folyamatosan, nagyon sok kárt okoztam a boltnak. Emellett lassú voltam és nem figyeltem soha a sípszóra, hogy vissza kell rakni a kosarakat. Bántottak a kollégák és a főnök őket védte. Többször mondták, hogy öljem meg magam. Kifáradtam és nem bírtam órákon át állni.

#15 Nincs tandíj, EU-s diákoknak teljesen ingyenes itt. Azért jöttem ide. Mindenhol máshol fizetnem kéne.

#16 Férfi és kövér, ronda.

tegnap 15:09
 18/23 anonim ***** válasza:
31%
Engem nem érdekel. Mindenki saját magáért felelős. Nem adok tanácsot. Nem az én felelősségem.
tegnap 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
54%
Egyetértek hogy dolgozni szar. Szerintem minél előbb költözz haza, és onnan keress munkát ami kevésbé megalázó.
tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mikor végeznél a tanulmányaiddal? Feltehetően még elég fiatal vagy. Ha nappali tagozatos egyetemista vagy, akkor valószínűleg még támogatnak a szüleid. Az első szakmáig/diplomáig egy huszonéves igényelhet tartásdíjat is, de ha jó velük a kapcsolatod, csak kérned kell és adnak.

A másik lehetőség, hogy hazajössz, és feladod a külföldi tanulmányaidat. A nyelvtudásbeli hiányosságok miatt amúgy is nehéz lenne befejezni. Itthon tanulsz valamit és utána elhelyezkedsz.

A kötözködő kommentelőknek üzenem, hogy valóban létezik olyan, aki nem bírja a fizikai munkát. Fiatalon is lehet olyan betegsége valakinek, amivel nem tud fizikai munkakörben dolgozni. Pl. ilyenek a gerincproblémák vagy a szív-érrendszeri gondok. Elhiszem, hogy valóban összeesett a munkában, nem megjátszotta magát. Nem munkakerülésről van szó, hanem arról, hogy valóban nem való neki az ilyen munkakör. Valószínűleg irodai munkát tudna végezni.

A hajléktalanságot semmiképpen nem érdemes megvárni, mert onnan nehezebb kikerülni. Ördögi körbe kerülhetne vele és még az egészségi állapota is romlana.

tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!