Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek ennyire manipulálhatóak, ha akciók vannak a boltokban?

Figyelt kérdés
Párom is ilyen, ha valahol 20%-os akciót lát, nincs mese, be kell jàrni a boltokat, meg megvenni mindent, mert most van akció, egy hét múlva nem lesz. Értem én a logikájukat, ugyanakkor rám hogyhogy kicsit sem hat? Sőt, nem mindig nézem meg mi akciós, ha valamihez kedvem van, nem veszem meg a lejárós terméket, csak azért mert van rajta mondjuk 30%kedvezmény.

tegnap 20:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
53%

19, nem, mert olyat vesz, amit amúgy nem. Akkor máskor sem lenne. Fura lenne, hogy csak akciókor vagyok lassú. Csak söprik be a kosarukba, ami akciós. Ha valamiből kettőt veszek, a nénik leszólítanak, hogy mi az, mi akciós.


Basszus pont ma, vagyis már tegnap fizetek, félreállok pakolni, (sima kisbolt), a mögöttem jövő engem kocogtat, és tőlem kérdezi, hogy ezt (mutatott valami csokit, amit a kosarából vett ki) ő vette vagy én. 2 perce jött ki a polcok közül, és nem emlékszik, mit söprött a kosarába.


De már volt velem párszor olyan, hogy emberek eltolták az én bevásárlókocsimat. Nem vették észre, hogy teljesen más van benne, mint amit ők vettek. És mind egyedül vásároltak, nem töketlen kocsitologató pasik voltak, akik tolják, amit anya bepakolt, hanem ők maguk raktak be mindent.


De munkahelyen is volt olyan, hogy hogy kell X dolgott elkészíteni, mert akciós volt, megvette, de fogalma sincs, mivel kéne enni...


Aztán meg dobják ki a kaját a kukába.

ma 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
47%

#21

Nem a 19-es vagyok, hanem az 1-es válaszoló, de erre van egy saját példám.


Nagyon szeretem az édesburgonyát. Akció nélkül 1000 Ft kg-s áron. Ilyen áron sose veszek.

De mikor 400-600 Ft-ra leakciózzák, mint most is, akkor már veszek.

Tegnap a Pennyben 400 ft-os kg-s áron vettem 2 kg édesburgonyát. Így ez került 800 Ft-ba. Akció nélkül ez 2000 Ft lett volna.

Így spóroltam 1200 Ft-ot.


Komolyan, itt, akik leszavazták az 1. válaszomat (és a sárgarépás példámra is lusták voltak válaszolni, mert kiderülne, hogy nekem van igazam, hogy tuti, hogy az olcsóbbat veszik ők is), azok nehogy azt mondják már, hogy nekik ennyire nem számít az, hogy mi mennyibe kerül?! Vagy, ha teljesen mindegy, akkor nagyon sok pénzük van, viszont akkor nem igaz az, hogy ebben az országban nincs jólét, mert akkor az van. Hisz akkor teljesen mindegy, hogy mi mennyibe kerül. A buta emberekből lehet a legjobban megélni.

ma 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

#22


Nem fogod fel, hogy itt nem erről van szó...

ma 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
Szerintem érdemes kihasználni pl a glamour kuponokat. Persze kell hogy tudd a termékek eredeti általános árát mert nem minden éri meg, de pl a rossmannban mi ilyenkor vásárolunk be fél évre tusfürdőt, tisztítószert, mosószert meg minden ilyen drogéria cuccot. Ezek nem romlanak meg viszont folyamatosan használjuk őket. Azért amikor teljes áron 74 ezer a végösszeg, majd a kuponok után fizetem 42ezret az jól esik. Mindössze tudatosnak kell lenni. És nem, nem átverés ha tudod, hogy egyébként minek mi az ára.
ma 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Van olyan ember, aki azért vesz meg valamit mert akciós és lehet, hogy nem is tudja az eredeti árát, vagy hogy máshol mennyibe kerül, csak látja az akciós feliratot és ha kell ha nem, megveszi. És van olyan, aki tudatosan figyeli az akciókat, amire szüksége van, azt akkor veszi meg, amikor ténylegesen olcsóbb.

A legtöbb ember azt akarja érezni, hogy jól járt és akár még magát is becsapja annak érdekében, hogy ezt az érzést átélje.

A párodnak mutasd meg konkrét termékek esetében, hogy igaz, hogy ki van írva a 20% akció, de valójában ez a termék máshol akció nélkül ennyi, vagy olcsóbb.

ma 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#23

Akkor miről is van szó? Te írtad, hogy akció nélkül nem vennék meg. Hát az édesburgonyát akció nélkül én se venném meg sose, mert drágállom amúgy az árát. Az idős nénik is úgy vannak a növényi itallal, mint én az édesburgonyával. Mit nem lehet ezen megérteni?

ma 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#22

Csak épp itt a legkevésbé sem erről van szó. A kérdés nem arról szólt, hogy valaki szeretne valamit, de csak akkor veszi, amikor akciós. Hanem amikor valamit direkt, csak és kizárólag azért vesz meg, mert akciós, ha épp szüksége van rá, ha nem.

ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#27


És akkor mi van? Kinek mi köze hozzá, hogy ki mit vesz, mikor, meg mennyit?

Látom, egyeseknek semmi élete sincs, mert azzal foglalkozik, hogy ki mit vesz.


Én is vettem már úgy meg terméket, hogy előtte sose, és csak megláttam, mert akciós, és kipróbáltam. Na, bumm.

Felsőt is vettem már úgy, hogy nem volt épp akkor szükségem újra, de megvettem, mert akciós volt, és megtetszett.


Persze, ennek vannak fokozatai is. De aki pszichés beteg, tehát vásárlásfüggő, az más kategóriába tartozik.

ma 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#28

Mi lenne? Semmi. A kérdező feltett egy kérdést, amire lehetett válaszolni. Te meg totál félreértetted, és ki lettél igazítva. Ennyi.

ma 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ui.

A kérdező a problémáját pedig a párjával beszélje meg, ha ez őt zavarja. De ahhoz már gyáva és ide jön panaszkodni.

ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!