Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy bizonyos...

Miért van az hogy bizonyos emberek folyamatosan panaszkodnak mindenre is?

Figyelt kérdés
Sose értettem igazán, hogy egyáltalán mire jó, vagy mit old meg, hogy mindenről panaszkodik valaki, de konkrétan van olyan ismerősöm, akinek bármilyen tanácsot is adok a probléma megoldására akkor az sem jó, az azért sz*r, és amiatt is, és kezdődik előről.

aug. 17. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem megoldást akar a problémájára, hanem együttérzést akar a másiktól.

Magyarországon ez elég jellemző viselkedés, különösen nők részéről.

aug. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

#1

Ezt még spékeljük meg egy nagy adag egoizmussal, uralkodásvággyal, "ki, ha én nem" mentalitással, csak körülöttem forog a világ látásmóddal.

Eredményül kapunk egy átlagos nőt.

aug. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Népbetegség a depressziós nárcizmussal vegyítve.
aug. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

#1

Senki nem lelkiszemetesláda, hogy állandóan elviselje a másik kéretlen panaszkodását. Mindenkinek vannak problémái, amit nem kell a másik nyakába zúdítani. Egyszer-kétszer elmegy, de nem sokszor.


Kérdező, a magyaroknál népbetegség a panaszkodás a folytonos elégedetlenkedés miatt, hogy soha nem jó semmi, miért van meleg nyáron, miért van hideg télen...stb.

Azt hiszik, hogy a panaszkodással bármi is megoldódik, pedig nem. Sokan direkt panaszkodnak, és elszívják ezzel a másik energiáját.

aug. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

Lásd a politika kategóriát, állítom akik ott kárognak, meg szidnak mindenkit, aki mozog, 5x jobban élnek, mint én.

Én pedig károghatnék, de energiám sincs rá.

Inkább nézem mindenben a pozitívumot.

aug. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akik folyamatosan és mindenre panaszkodnak, megkeseredett emberek, akiknek az egyik/ egyetlen örömük az, ha panaszkodhatnak. Ez tölti fel őket, ez esik nekik jól. Ha pedig segíteni szeretnél, javasolsz valamit a panasz oka ellen, vagy kibúvókat keresnek, vagy adnak egy félrebeszélős megjegyzést rá. Mert nekik az a legfontosabb, hogy magukból kiadják, a sokszor igencsak felnagyított, gondjaikat.
aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!