Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek ennyire manipulálhatóak, ha akciók vannak a boltokban?

Figyelt kérdés
Párom is ilyen, ha valahol 20%-os akciót lát, nincs mese, be kell jàrni a boltokat, meg megvenni mindent, mert most van akció, egy hét múlva nem lesz. Értem én a logikájukat, ugyanakkor rám hogyhogy kicsit sem hat? Sőt, nem mindig nézem meg mi akciós, ha valamihez kedvem van, nem veszem meg a lejárós terméket, csak azért mert van rajta mondjuk 30%kedvezmény.

tegnap 20:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

Ez nem manipuláció, hanem tudatosság.


Pl. miért vegyek meg egy terméket jövőhéten drágábbért, ha most megkapom ugyanazt olcsóbbért?


Vagy te milliókat keresel havi szinten, hogy téged ennyire nem érdekel, hogy mi mennyibe kerül? De jó neked.

tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
én szabadidőm többet ér mint a boltban eltöltött idő. illetve ha valami nem kell teljes áron, akkor nem kell leárazva sem.
tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
2-es egyetértek. Gyűlölöm a boltokaty ahol uton utfelen probalnak ramtukmalni dolgokat akciokkal.
tegnap 20:59
 4/26 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen igazad van! Én csak nagyritkán járok boltba kb hetente 1×, van hogy 10naponta! Rendszeresen főzök /vegetáriánus vagyok/, és magunk sütjük a kenyeret, zsemlét. 😊 Minnél távolabb akarok lenni a fogyasztói társadalomtól! 🙏 A reklámok rosszat tesznek az embernek, ez a néphülyítés tudatos! Amerikába "boltkórosak" az emberek... 😔
tegnap 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%
Impulzívak. Van ilyen, nem vagyunk egyformák.
tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

"ha valami nem kell teljes áron, akkor nem kell leárazva sem"


Én magamra ezt nem jelentem így ki. Csomó dolgot csak az ára miatt nem veszek meg, viszont ha akciós akkor már belefér a lélektani határba.


Vagy sokszor jó az akció arra, hogy kipróbáljak olyan terméket, amit amúgy nem feltétlenül kóstoltam volna meg teljes áron.

tegnap 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Kérdés ki mit vásárol akciósan. Ha akciósan összegyűjtve vásárolod meg azokat a dolgokat amiket amúgy is megvennél akkor azért nem kevés pénz az a 20%. Havi szinten legalább 150 ezret otthagyok boltban. Ennek a 20%-a 30 ezer Forint ami már +1 heti bevásárlás. Az 12 hónap alatt már 360 ezer Forint, 12 hónap alatt 2 hónapnyi kiadást meg lehet spórolni, az azért már nem kis pénz...
tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%

Azért arra az 1-es válaszomat leszavazók válaszoljanak már:


Őszintén, ti melyiket vennétek meg inkább: sárgarépa 300Ft/kg, vagy 600 Ft/kg?

tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
Mert a manipuláció az életünk része. Az Elpusztíthatatlanok film jut az eszembe (Vásárolj! Nézz tévét! Aludj! Ne gondolkodj! Ne ébredj fel! Engedelmeskedj! Vásárolj!). Tulajdonképpen valóban így van, tudat alatt "kódolják" belénk reklámokkal, termékekkel, akciókkal, hogy ha nincs is rá szükséged, akkoris vedd meg, mert megéri, jól jársz. Így az emberben nem az tudatosul, hogy ez egy trükk, hogy költsd a pénzed, hanem az, hogy szuper, mennyit spóroltam.
tegnap 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
Amiket amúgy is szoktam venni, azokat általában megveszem akciósan több tételben, ha nem romlandó termék. Ha romlandó akkor nem, mert nem biztos, hogy lesz hozzá kedvem időben. Viszont én fixen egy boltba járok, nem járom körbe a környéket csak mert valahol olcsóbb. De ez nem befolyásolhatóság, csak hülye lennék mondjuk a tonhalkonzervet amit sok kajához használok később megvenni, ha meg tudom venni most olcsóbban, hely van neki, eláll. Random dolgokat nem szoktam megvenni csak mert akciós. Hogy te miért nem így vásárolsz, azt te tudod, gondolom nem szorulsz rá (ok, nekem sem ezen bukik a havi költségvetésem, szimplán jól esik néha megspórolni egy kicsit) aztán nem foglalkozol vele.
tegnap 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!