Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire változik meg a...

Mennyire változik meg a személyiségünk egy bizonyos társaságtól?

Figyelt kérdés

haverom jó tanuló volt de valamiért a felvételi nem sikerült jól, gondolom izgult, rossz napja volt. Csak egy biztonsági opciónak megjelölt technikumba vettek fel, de azok közül is egy gyengébe.

Azt vettem észre rajta hogy nagyon megváltozott, külsőre is, úgy öltözködik mint az osztálytársai, pl nyaklánc, tech fleece.

Meg úgy is viselkedik, nem tanul már semmit, éppenhogy csak ketttes, elkezdett snussölni, érdeklődési köre is kb már csak az mint a többieknek, a beszédben is látszik milyen közegben van, káromkodás, ostaba röhögcsélés, kb semmi komolyrol nem lehet már vele beszélni.

Tudom, hogy nem sok közöm van hozzá, de emiatt felmerült bennem mennyire változunk meg az adott társaságtól



aug. 7. 04:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Kinek hogy. A személyiségén múlik. Van, aki nagyon befolyásolható, mert nincs még egyénisége, másokat majmol, s lefelé idomulni egyszerűbb, mint megdolgozni önmaga fejlődéséért. Meg azért, hogy befogadják. A szülei sem figyelnek rá.
aug. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

1# -hez +


Önismeret hiány. Nincs perspektívája. A szülő ebben vastagon hibás.

aug. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eletkortol is fugg... tizenevesen teljesen normalis idomulni a tarsasaghoz, akkor az a fura, aki kulonckodik. En speciel kulonc voltam.
aug. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehetnek ránk hatással a körülöttünk lévő emberek, változhatunk is az ő képükre, de ez életkor-, személyiségfüggő is, szóval nem fixen történik meg, ahogy a mértéke is változhat idővel. Az is lehet, hogy ő még nem találta meg önmagát, a stílusát, és még próbálkozik ilyen téren, ez pedig így nyilvánul meg.
aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
Nyilván a személyiségünk stabilságán is múlik, mennyire vannak ránk hatással mások. Meg azon is, hogy mennyire ragadott meg minket az ellesett minta.
aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindig féltem változni. Ha éreztem hogy a közösség megváltoztat inkább kiléptem vagy ők "dobtak" ki mert nem akartam beilleni. És szerintem személyiség függő.
aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!