Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek ennyire manipulálhatóak, ha akciók vannak a boltokban?

Figyelt kérdés
Párom is ilyen, ha valahol 20%-os akciót lát, nincs mese, be kell jàrni a boltokat, meg megvenni mindent, mert most van akció, egy hét múlva nem lesz. Értem én a logikájukat, ugyanakkor rám hogyhogy kicsit sem hat? Sőt, nem mindig nézem meg mi akciós, ha valamihez kedvem van, nem veszem meg a lejárós terméket, csak azért mert van rajta mondjuk 30%kedvezmény.

tegnap 20:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem manipuláció, inkább mindenki jól jár szituáció.


Például egy termék 1.000 Forint de én max az 600 Forintosat veszem meg, akkor nyilván nem fogom megvásárolni. Ellenben ha le van árazva 700 Forintra akkor már azt mondom, hogy kiadom azt a +100 Forintot azért, hogy legalább egyszer jobb terméket kóstoljak.


Én is jól járok, mert magasabb minőséget vásárolok, a bolt is jól jár mert több pénzt kap.


Illetve nem mindenki úgy megy boltba, hogy "ezt akarom venni és kész" hanem van aki rugalmasabb. Én is így vagyok, ha azt látom, hogy a másik kaja alapanyagai olcsóbbak az akció miatt, akkor simán képes vagyok változtatni és ráérek az eredeti elképzelés szerinti kaját később is megvenni.

tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
38%
Csak egyet mondok. Black Friday. A világ legnagyobb átverése, millió ember megőrülése.
tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%
#12 Kérdés, hogy hol? Magyarországon valóban az, de mondjuk az USÁ-ban gombokért lehet olyankor vásárolni, persze, hogy megőrül mindenki.
tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
23%
#13 Ezért jött létre maga az esemény. A vásárlás felturbózásáért. Minden melyik országot nézed, qrva nagy átveréseket csinálnak és a sok marha beveszi.
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%

nem tudom hogy itt ki élt már egyedül, és ki az, akinek eddig csak anyuci vásárolt, de nagyon nem mindegy az ilyesmi.

persze nyilván nem arról beszélek hogy valaki vesz egy ütvefúró szettet csak azért mert van rá 5% akció, de ha azt veszed akciósan ami AMÚGY IS kell, akkor.... jól jársz..?? miért kell ezt magyarázni?

"sok hülyét bele lehet manipulálni, hogy havonta 10ezreket spóroljon, bezzeg én túl okos vagyok, hogy bedőljek ennek" mi van??

tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam. Hanem most pl 20% kedvezmeny volt a tediben, parom meg megvett egy csomo dolgot, mindegyikre elmondta h ez miert jo, miert hasznos. Tobbnyire azert olyan dolgok, amik nelkul is meg lehet lenni. De most van akcio, menni kell.
tegnap 23:06
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
És használjátok azokat a dolgokat? Vagy milyen termékek? Csak mert az ilyen emberekből lesznek a mániákus gyűjtögetők, akik minden szart megvesznek, mert jó lesz az, kell az, occsó, azt ott rohad el halmokban minden.
tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
48%
Engem az zavar, hogy azokat a dolgokat fosztják ki, amiket én teljes áron is megveszek. Pl. mindig növényi tejet veszek, és teljes áron mindig tele a polc, de ha akció van, a parasztja viszi az utolsó darabig.
tegnap 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
38%

#18:

Azért paraszt valaki, mert gyorsabb volt nálad, te meg túl lassú? Nem vagy te egy kicsit túl frusztrált? 😏

ma 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
48%
20 % akció? Hát az semmi. 75% amikor már kezd picit megfizethető lenni pár dolog.
ma 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!